Lybra - fotelik dla dziecka

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: kaeres » 31 sty 2009, 12:14

Macie jakieś świetne typy fotelików dziecięcych 15-36kg do Lybry ?
Zależy mi oczywiście na ładnym wyglądzie ale biorę go na drugim miejscu po bezpieczeństwie.
Proszę o typy najbezpieczniejszych a zarazem ładnych w kwocie powiedzmy
300-500zł

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: paśny » 26 mar 2009, 14:47

Trochę odświeżę temat. Szukałem ostatnio fotelika od 9-36 kg i trochę szperałem.

Na początek (dla prawidłowego ustawienia priorytetów przy zakupie) polecam poczytać te posty na forum Klubu Pancernika: link

Poczytanie tego forum prowadzi do wniosku, że poza kilkoma najlepszymi i najnowszymi produktami cała reszta to niestety bezużyteczne atrapy, które w sytuacji wypadku zdają się na niewiele, czego dowodzi tragedia opisana w pierwszym linku.

Tutaj możecie znaleźć wyniki testów ADAC z 2006 r.: link
A tutaj po niemiecku wprawdzie z 2008 r.: link

Mnie osobiście bardzo zdziwiło, że BRITAX, który przecież jeździ w testach zderzeniowych nie jest najlepszym fotelikiem w grupie wagowej 9-36. W innych grupach jest lepiej i nawet jest z czego wybierać :) Zwróćcie też uwagę, że w całej tabeli z 2008 roku tylko jeden produkt (na wszystkie kategorie wagowe ma najwyższą notę "++").

Smutny wniosek jest taki, że większość z tego co się sprzedaje u nas w przystępnych cenach to niestety bezużyteczny w sytuacjach krytycznych złom.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: kaeres » 26 mar 2009, 15:28

Ja zakupiłem Chicco Key 2-3
W testach nie wypada najgorzej, a kosztował tyle co ładniejsze z capholderami ale plastikowe szitexy chińskie.

A ten z pierwszego linka jeżeli nie marketingowa gadka to niech chociaż nie wylewa żali na producentów fotelików.
Wiadomo, że nasze pociechy są bardzo narażone w przypadku uderzenia bocznego i żaden fotelik nie uchroni przed porządnym strzałem.
Tym myśleniem to w ogóle zakupujmy najbezpieczniejsze pojazdy, najwygodniejsze buty, nie bawmy się z dziećmi na basenie.
Zamknąć się w domu i nie wychodzić.
Ma Cię szlag trafić to trafi i choćbyś nie wiem ile na fotelik wywalił kasy to pozamiatane.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, 15:42 przez kaeres, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: paśny » 26 mar 2009, 15:31

Może i marketingowa, niemniej jednak ja wolę zapłacić, głownie po to żeby nie być w takiej sytuacji (albo zmniejszyć prawdopodobieństwo).

Awatar użytkownika
rafalhammer
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Toruń

Re: Lybra - Fotelik dla dziecka

Post autor: rafalhammer » 17 wrz 2012, 20:43

Wróćmy do tematu raz jeszcze. Czy ktoś z forumowiczów miał lub ma w swojej Lybrze fotelik Maxi Cosi Tobi? Ciekaw jestem jak pasuje do Lybry.
Lancia Lybra SW Emblema 2,4 JTD

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - Fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 21 mar 2016, 0:33

Pozwólcie, że odgrzeję starego kotleta, ale jestem właśnie przed zakupem fotelika z kategorii 9-25 kg. Z racji tego, że wraz z żoną zdecydowaliśmy się zaufać Szwedom (Test Plus) w kwestii bezpieczeństwa i szukać fotelików przeznaczonych do jazdy tyłem wybraliśmy BeSafe Izi Plus lub Axkid Kidzone. Niestety w ich specyfikacjach nie ma Lybry. Ku mojemu zaskoczeniu są Ypsilon, Delta czy AR 156. Czy ktoś z was miał może do czynienia z tymi fotelikami? Jak ogólnie wygląda kwestia montażu fotelika do jazdy tyłem w tym samochodzie? Dzięki z góry za pomoc.

P.S. Wybaczcie, że Lybra jeszcze bez własnego wątku na forum. Obiecuję, że będzie. ;)
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - Fotelik dla dziecka

Post autor: FXX » 21 mar 2016, 1:04

Jednym z problemów w Lybrze z fotelikami są nieco krótkie pasy bezpieczeństwa. Czasami po prostu brakuje pasa, żeby zapiąć prawidłowo fotelik.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: cysiek » 21 mar 2016, 6:44

A że tak zapytam z innej punktu widzenia. Czy malemu/malej będzie sie to podobalo? Jak będzie wygladala sprawa kiedy sam będziesz z dzieckiem jechal a ono zacznie marudzic, nie będzie rodzica widzialo a jedynie oparcie fotela? Mówię o umiejscowieniu fotelika na tylnej kanapie bo wozenie malego w foteliku na przednim siedzeniu jest chyba bardziej niebezpieczne niż z tylu przodem do kierunku jazdy.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 01 kwie 2016, 13:07

cysiek pisze:A że tak zapytam z innej punktu widzenia. Czy malemu/malej będzie sie to podobalo? Jak będzie wygladala sprawa kiedy sam będziesz z dzieckiem jechal a ono zacznie marudzic, nie będzie rodzica widzialo a jedynie oparcie fotela? Mówię o umiejscowieniu fotelika na tylnej kanapie bo wozenie malego w foteliku na przednim siedzeniu jest chyba bardziej niebezpieczne niż z tylu przodem do kierunku jazdy.
Oglądając nagrania z testów zderzeniowych zdecydowaliśmy, że jednak jazda tyłem z tyłu jest bezpieczniejsza, a to uznaliśmy za najważniejszą kwestię. Poza tym bebeto dość szybko w aucie odpływa więc kontaktu z nim i tak nie ma zbyt dużego. :)
Po kilku rozmowach ze sprzedawcami kupiliśmy Axkid Kidzone (z możliwością zamontowania także przodem, jakby co). Podobno na miękkie Lybrowe kanapy będzie dużo lepszy niż BeSafe. To się okaże, fotelik jeszcze nie jest zamontowany. Jak już to zrobię, wrzucę zdjęcia.
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - Fotelik dla dziecka

Post autor: marq86 » 02 kwie 2016, 10:10

FXX pisze:Jednym z problemów w Lybrze z fotelikami są nieco krótkie pasy bezpieczeństwa. Czasami po prostu brakuje pasa, żeby zapiąć prawidłowo fotelik.
Dokładnie. Przerabiałem to przy foteliku/nosidełku Recaro. W Golfie montowałem je bez problemu, w Lybrze musiałem niestety dokupić przedłużkę pasa.

Co do fotelików - zgadzam się że najbezpieczniejsze są foteliki które oferują możliwość jazdy tyłem do kierunku jazdy. W razie wypadku główka dziecka nie jest tak bardzo narażona na urazy jak w przypadku jazdy przodem. Sam mam obecnie fotelik Caretero który "rośnie" wraz z dzieckiem. Póki co mój Mały jeździ jeszcze tyłem, ale jak osiągnie odpowiednią wagę można fotelik przełożyć kierunkiem do przodu. Przy obecnym foteliku pasów już wystarcza.
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 27 maja 2016, 19:41

Czołem!
Trochę to zajęło, ale obiecałem, że wrzucę zdjęcia to wrzucam :)
Fotelik Axkid Kidzone ostatecznie zamontowany za pasażerem, aby uniknąć kierowania przeponą. :D Niestety zajmuje bardzo dużo miejsca. Z samochodu 5-osobowego mamy zatem 3,5 osobowy. : gafa : Pocieszające jest to, że fotelik ma opcję jazdy przodem, więc kiedy syn już podrośnie, po prostu go obrócimy.

Obrazek
Obrazek
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: bassooner » 28 maja 2016, 12:16

ło matko i córko! cóż za gęstwina pasiwa wszelakiej maści!

p.s. ładna ta skajka cr?me de la cr?me ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: zeus855 » 21 paź 2016, 15:19

Witam, czy możesz kolego pokazać jak przymocowałeś te pasy do siedzenia przedniego? Jestem na etapie zakupu fotelika, robiłem przymiarkę tego własnie kidzone, ale pani nie wiedziała gdzie zamocować bo niby to się mocuje pod prowadnicami a tam nie ma żadnego przejścia, jak zamocuje za boczki fotela to nie będzie można przesuwać przedniego fotela aby nie rozregulować, no i nie rozkładało się tyle co u Ciebie, rozłożone było a odchylenie od pionu znikome. Jak się ten fotel spisuje po czasie używania?
Aha, ponoć ludzie robią sobie w ASO ISOFIXy jakoś do aut bez ISOFIX, ktoś coś słyszał?
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 27 paź 2016, 1:30

zeus855 pisze:Witam, czy możesz kolego pokazać jak przymocowałeś te pasy do siedzenia przedniego? Jestem na etapie zakupu fotelika, robiłem przymiarkę tego własnie kidzone, ale pani nie wiedziała gdzie zamocować bo niby to się mocuje pod prowadnicami a tam nie ma żadnego przejścia, jak zamocuje za boczki fotela to nie będzie można przesuwać przedniego fotela aby nie rozregulować, no i nie rozkładało się tyle co u Ciebie, rozłożone było a odchylenie od pionu znikome. Jak się ten fotel spisuje po czasie używania?
Aha, ponoć ludzie robią sobie w ASO ISOFIXy jakoś do aut bez ISOFIX, ktoś coś słyszał?
Siemasz, postaram się zrobić zdjęcia w weekend, żeby zobrazować jak wygląda całe mocowanie.
Faktycznie w części samochodów da się zamontować pod prowadnicą, w Lybrze mi się nie udało, dlatego zrobiłem pętelkę między oparciem a siedzeniem fotela. To, tak jak napisałeś, powoduje, że fotel pasażera jest nie do ruszenia. Jednakże szczerze powiedziawszy z tego rodzaju fotelikami w samochodach o takich rozmiarach i tak nie będzie wiele miejsce do regulacji nieważne jak mocując.
Jeśli chodzi o odchylenie od pionu to polecam ten artykuł. Jest możliwość dokupienia podstawki. Ja skorzystałem z domowej opcji czyli podłożyłem zrolowane ręczniki i w końcu udało się dojść do momentu kiedy główka dziecka prawie nigdy nie opada do przodu.
Z fotelika jesteśmy zadowoleni. Materiały z którego został wykonany są dobrej jakości, nie brudzą się, nie wycierają, nie niszczą. Zajmuje sporo miejsca, ale i przestrzeni dla dziecka jest dużo. Radzę z zamontowaniem udać się do kogoś, kto się na tym zna lub pooglądać jak najwięcej materiałów wideo. Montaż nie jest łatwy, w zasadzie to dobrze jest go robić w dwie osoby. To z racji tego, że fotelik musi być nieruchomy, a każda próba poruszenia nim powinna kończyć się poruszaniem samochodu.
Mam nadzieję, że jakkolwiek pomogłem. W razie co, pisz. Pozdro!
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: meqqex » 27 paź 2016, 8:17

Co do fotelika to korzystamy w rodzinie z 3ch rodzai.

1. standardowe nosidełko z Maxi Cosi dla niemowlaka :) przeważnie zapinane z tyłu. Z przodu wiadomo trzeba wyłączyć poduszkę.
nmc.PNG
2. maxi cosi 0-18kg tutaj fotelik zamocowany był pasami a dziecko zapięte dodatkowym pasami z fotelika.
mc.PNG
3. kinderkraft 9-36kg już od jakiegoś czasu (chyba ponad grubo pół roku) przepinam córkę (obecnie ma 3,5 latka) już standardowymi pasami samochodu na foteliku :)
kk.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”