Lybra - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Codee

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Codee » 03 sty 2012, 19:11

***Ronin pisze: -zamierzam kupić Lybrę. Uparłem się na diesla (myślę, że coś w stylu 1,9JTD, jasna alcantra, 2001r., zadbany), ale różnie ludzie piszą "diesel to na pewno drogi...", "a części drogie", "przebieg pewnie cofany", "po mieście ci się nie opłaci", itd. stąd moje pytanie - potwierdzacie te opinie, czy nie? Jeżeli faktycznie więcej będę jeździł po mieście, to jestem skazany na benzynę?
po mieście? jak z klimą w lato spalanie max 6,5
części? to zależy co kupisz i w jakim stanie. Ogólnie tańsze zajechane no to trzeba się liczyć że tego co nie dołożyłeś do zakupu dołożysz razy 2 na potem.
Ostatnio widziałem na interii artykuł o jeżdżeniu na luzie i tam napisali że diesel z klimą bierze mniej ( tam było dokładnie ile ) niż benzyna w mieście. Z tym spokojnie się mogę zgodzić - brat ma Astrę H 2.0 TURBO 170 KM i lepiej jak jedzie niż stoi.
***Ronin pisze: -Kraj pochodzenia. Czy ma znaczenie? Chodzi mi o to, że niektórzy preferują auta z Niemiec, czy Holandii, bo tam są lepsze drogi. Podzielacie to zdanie?
Wszystko zależy od przebiegu i tego jak ktoś o auto dbał. Zdecydowanie gdzie lepsze drogi tam na pewno zawieszenie mniej się zużyło no chyba że ktoś coś woził na "pace"
***Ronin pisze: -Wyposażenie. Macie jakieś szczególnie ulubione elementy wyposażenia, które nie w każdej wersji się znajdują, a są użyteczne?
Co do Lybry to moim zdaniem pal licho tę navi która w Polsce oficjalnie map nie ma.
Bose, ewentualnie ksenony ze spryskiwaczami, szyber dach na to bym patrzył jakbym ponownie chciał kupić.
***Ronin pisze: -Turbo. Z tego co czytałem to naprawa (lub wymiana?) kosztuje ok. 1000zł. dużo i niedużo, zależy na jak długo starczy i czy faktycznie w używanym autku jest to częsta przyczyna wizyty u mechanika? Na co jeszcze oprócz turbiny powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin silnika i jego pracy?
No to ktoś Ci powiedział ile kosztuje ale taka regeneracja że zrobiłeś powiedzmy 250 tyś na Turbo i postanowiłeś oddać do regeneracji zanim zacznie brać olej. Jak bierze olej to przeważnie ma luzy na wałku który też wtedy jest do wymiany i cena regeneracji wynosi ok 2000 zł ale tego nikt nie powie np. na aukcjach allegro itd.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: brygadzista1 » 03 sty 2012, 19:24

Regenerowana turbina to taka w ktorej pozostaje jedynie stara obudowa i ewentualnie kierownice zmiennej geometrii. Mozna to zrobic taniej niz za 1000zl trzeba miec tylko dobry zaufany zaklad z ktorego grono osob jest zadowolonych. Kwestia wyjęcia turbiny w Lybrze nie sprawia klopotu bo jest on przed silnikiem a nie za dzieki czemu jest sporo miejsca i latwy dostęp.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

pawtych
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:32
Imię: Pawel
Lokalizacja: Tychy

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: pawtych » 19 sty 2012, 16:01

WItam serdecznie , walsnie przymieżam sie do kupna Lanci i wpadlo mi takie cos w oko :
LINK . Cena bardzo atrakcyjna jak i przebieg. Z wyglądu jak na moje oko calkiem ladnie wyglada, jako ze do Kłodzka mam kawalek drogi prosilbym o chlodną ocenę:). Planowalem wczesniej 2.4 jednak patrzac po cenach paliwa naturalnie przeszła mi ochota....
www.ilustratyw.pl - Najlepsze personalizowane zaproszenia ślubne !

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: brygadzista1 » 19 sty 2012, 18:02

Proponuje sprawdzic dział "Obejrzane i ostrzeżenia" ta Lybra tam jest. Szkoda zachodu.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Wojtek Łódź
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Wojtek Łódź » 19 sty 2012, 18:05


pawtych
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:32
Imię: Pawel
Lokalizacja: Tychy

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: pawtych » 19 sty 2012, 20:40

Dzieki za odpowiedz, trochę mnie dziwiła ta niska cena. Najgorsze to, że wkoncu ktoś sie natnie i kupi ten samochód....
www.ilustratyw.pl - Najlepsze personalizowane zaproszenia ślubne !

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Kris » 19 sty 2012, 20:52

... i znowu kolejny będzie narzekał, że w tych włoskich autach to nic nie działa...
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

jacwlo11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Okolice Pruszkowa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jacwlo11 » 10 lut 2012, 14:12

Witam wszystkich kolegów, nosimy się z synem zakupić taką jedną ładną :D Lancię...czy mógłbym prosić Was o pomoc w ustaleniu historii i stanu tego auta po numerze VIN...??? ZLA83900000058254...Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Kris » 10 lut 2012, 14:28

jacwlo11 pisze:Witam wszystkich kolegów, nosimy się z synem zakupić taką jedną ładną :D Lancię...czy mógłbym prosić Was o pomoc w ustaleniu historii i stanu tego auta po numerze VIN...??? ZLA83900000058254...Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Oprócz tego, że Lancia ma silnik 1.9 z wnętrzem w kolorze beżowym i wyprodukowana została w czerwcu 2000roku to nic więcej z numeru Vin nie wynika :) Z historią też jest problem. Z racji ochrony danych osobowych nic nie wyciągniesz w ASO. Nie pozostaje nic innego jak jechać i obejrzeć ten egzemplarz. Może byś napisał gdzie stoi. Jeśli masz daleko to może ktoś życzliwy podjechałby ją zobaczyć.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

jacwlo11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Okolice Pruszkowa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jacwlo11 » 10 lut 2012, 14:45

Właśnie jest bliziutko nas...stoi w Komorowie. Wczoraj byliśmy uczynić pierwsze oględziny. Niestety nie było człowieka, który sprzedaje. Był tylko jego ojciec, który nie grzeszył wiedzą na temat tego auta. Autko to pojawiło się w jednym z postów, nie pamiętam dokładnie gdzie...Jutro jestem umówiony na dokładniejsze oględziny. Wiem tylko, że na pewno było wymieniane sprzęgło. Nie odpalane było przez około dwa tygodnie..podobno.....i co..? Otwieram drzwi...w boczku kluczyk...za zgodą oprowadzającego próbuję odpalić..Dwa razy podgrzewam...przekręcam kluczyk...i...normalnie pali. Pierwszy plus dla tego auta. Alcantara trochę wytarta...zmechacona na fotelu kierowcy i podłokietniku. Jednak czego wymagać od auta 12 letniego. Jutro za dnia obejrzę dokładniej. Aha...auto ma ponoć przejechane 177 tys. km. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo mam Toyotę Avensis z 2004 i ma przejechane 318 tys., choć sprzedający zapewnia o autentyczności tego przebiegu, potwierdzonego książką serwisową. Link http://allegro.pl/show_item.php?item=2093595421

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: marq86 » 10 lut 2012, 17:34

Witam wszystkich Kolegów Forumowiczów :D Chciałbym wstąpić w Wasze szeregi jako posiadacz Lancii Lybry 1.9 JTD. W oko wpadł mi ten oto egzemplarz: http://otomoto.pl/lancia-lybra-jtd-alca ... 22045.html Z racji że mam tylko 60 km do Ostrowca to wybrałem się tam w zeszłą niedzielę. Samochód mimo oczywistego przekłamania co do stanu licznika robi całkiem dobre wrażenie. Alkantara posiada jedynie drobne zmechacenia, a plastiki nie są powycierane. Jest jednak kilka rzeczy o które chciałbym spytać Użytkowników:
- w Lancii nie działało sterowanie radiem z kierownicy - czy jest to oczywista usterka czy może należy to ustawić z poziomu radia?
- grała tylko prawa strona głośników. Usterka czy może nieprawidłowo ustalony balans?
- system I.C.S. jest trudny w obsłudze, czy tylko sprawia takie wrażenie? Na mnie sprawił ;)
- w Lancii pęknięta jest część plastiku między wyświetlaczem a przyciskami LOUD / TP/AF / SCAN... itd. (swoją drogą co trzeba zrobić żeby to połamać... : cenzura : ) - czy da się wymienić sam plastikowy front radia czy trzeba zmieniać całe urządzenie?
- wariujący komputer - przejechaliśmy spory kawałek a komputer pokładowy pokazał średnią prędkość 3 km/h... Może należy go jakoś zresetować?
Poza tym Lancia zrobiła na mnie dobre wrażenie, plusem są nowe zimowe opony, badanie czujnikiem grubości lakieru również nie wykazało żadnych powodów do zmartwień. Czy są jeszcze jakieś rzeczy na które powinienem zwrócić uwagę? Może są na forum użytkownicy Lybry z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy mogliby autko obejrzeć i coś doradzić? Serdecznie pozdrawiam.
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

jacwlo11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Okolice Pruszkowa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jacwlo11 » 11 lut 2012, 16:02

....i...zadatkowałem....posiłkowałem się wiedzą Szwagra, który jeździł tym samochodem..wady?..........brak zmieniarki...ktoś wymontował 8-O Sprzedający powiedział, że dorzuci z poobijanej....Faktycznie nic nie stuka, nie puka....ale......w takie mrozy wszystko jest spasowane...Sprzedający podał nawet adres gdzie można naprawić....jak to rozumieć :?: ale fajnie od poniedziałku będę szczęśliwym posiadaczem Lancii Lybry, w połowie.......................pół syna.................

Awatar użytkownika
barsliw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 496
Rejestracja: 06 lut 2012, 23:58
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: barsliw » 14 lut 2012, 16:35

Też nie miałem zmieniarki, a w zasadzie samego zasobnika na płyty. Po co to wymontowywać :-?
Była: Lybra 1.8 LPG, Lybra 2.4jtd CF3 - 2000r
Jest: Alfa Romeo 156SW 2.5 V6

jacwlo11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Okolice Pruszkowa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jacwlo11 » 14 lut 2012, 19:46

Aha....jeszcze potrzebuję taką nakładkę plastykową w kolorze niklu na podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu....stojąc tyłem do auta...prawą. Dzięki.

jacwlo11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2012, 14:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Okolice Pruszkowa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jacwlo11 » 14 lut 2012, 19:51

Staliśmy się właścicielami Lancii Lybry 1.9 JTD...i sam już nie wiem....Niby kupiliśmy w dobrych pieniądzach, auto jak na swój wiek w dobrym stanie...Ale wkurza mnie jak ktoś robi cyrki...nie wiem czy sprzedający (czyt. handlarz), czy gość w Belgii, który sprzedawał handlarzowi..
-brak zmieniarki...ok. podobno mogło nie być;
-brak subwoofera...kabel jest 8-O
-jeden kluczyk....w ogłoszeniu, że są dwa...
Auto naprawdę w dobrym stanie technicznym...wszystkie dokumenty przygotowane...ale taki niesmak pozostanie. Tak na marginesie...zmienia się pogląd w zakupie samochodów...już nie tylko samochody niemieckie są i będą w cenie...
W związku z zaistniałą sytuacją z chęcią nabędę drogą kupna..rzecz jasna w rozsądnych pieniądzach.."wywietrzałe" części mojego systemu nagłośnienia w postaci subwoofera i zmieniarki...chyba marki Grundig. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Czekam na odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”