Dedra-temperatura silnika i wymiana płynu w chłodnicy

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
marcinklufanka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2011, 9:02
Imię: Marcin
Lokalizacja: Skwierzyna

Dedra-temperatura silnika i wymiana płynu w chłodnicy

Post autor: marcinklufanka » 11 wrz 2011, 18:43

Witajcie .
Dzisiaj jadąc dedrą na trasie temperatura silnika około 80stopni.Wjeżdżając do miasta temperatura wzrosła do 90 st. (dmuchawa się załączyła) nagle podnosiła się do 100-110 i rosła .Wracając już na trasie nie malała wiec zjechałem i poczekałem 20minut i pojechałem i temperatura około 80stopni . Co może być przyczyną pompa czy termostat czy te lancie po prostu tak mają? Podkreślam ,że nie słyszałem żeby woda się gotowała a ze zbiorniczka nie wylewała się ,ale podniosła się na max . Dodam ,też ,że zawsze szybko się nagrzewa juz po około 10 minutach pokazuje w mieście około 90stopni i tak jeżdżąc prawie co chwile się załącza dmuchawa .Od kiedy ją kupiłem (kwiecień 2011) Jest tak cały czas.
Przychylam się również do wymiany płynu w chłodnicy .Czy może ktoś z was mi opisać krok po kroku jak go wymienić .
Pozdrawiam

Matti1984DT
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 158
Rejestracja: 13 sty 2010, 13:14
Imię: Mateusz

Re: Dedra-temperatura silnika i wymiana płynu w chłodnicy

Post autor: Matti1984DT » 11 wrz 2011, 19:04

Na dole chłodnicy masz po lewej stronie mały koreczek do spuszczania płynu , odkręcasz go możesz mieć zimny silnik oraz korek od zbiornika by szybciej płyn wyciekł potem zakręcasz korek na dole i wlewasz płyn do zbiorniczka. Jak chcesz to sobie przepłukaj układ wodą najlepiej z węża pod lekkim ciśnieniem i dopiero dokręć korek na dole. Wlejesz płyn zapalisz auto do rozgrzania i powoli się odpowietrzy , na wężu u góry przy chłodnicy jest korek do odpowietrzania układu odkręcisz i już powietrze ucieknie tylko się nie poparz płynem. Na koniec dolejesz płynu ile ci brakuje zamkniesz zbiorniczek i już masz. Po jakimś czasie jazdy zobacz sobie jeszcze czy nie trzeba dolewać.
Jest: Lancia Dedra 1.8 8v '94
Było: Ford Mondeo 1.6 16v '95, Lancia Dedra 1.8 8v '92

"Policjanci z drogówki są jak małe dzieci - przejeżdżając obok nich trzeba zwolnić, bo nigdy nie wiadomo, kiedy wybiegną na ulice"

Awatar użytkownika
marcinklufanka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2011, 9:02
Imię: Marcin
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Dedra-temperatura silnika i wymiana płynu w chłodnicy

Post autor: marcinklufanka » 12 wrz 2011, 14:43

Wymieniłem płyn wszystko ok i jak na razie auto mi się nie zagrzewa temp.mniej więcej 80-90stopni czy to możliwe ,że po wymianie płynu przestanie się grzać ( Stary płyn który wylewałem miał kolor czarny więc nie wiem ile to cudo miało lat )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”