Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: aRb » 27 cze 2013, 9:18

Witam , czy ktoś może się wypowiedzieć na temat rzeczywistego spalania Lucynki III 1.6 MJ - automat , bo jak na razie to u mnie wygląda to nieciekawie (około 10,0 litrów) , a miało byc tak pięknie.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 9:36 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: thermano » 27 cze 2013, 21:03

Obawiam się , że automatów nie znajdziesz za wielu .

Manual :
spokojna jazda trasą 4,8 - 5,5
szybka jazda autostradą 6,0 - 6,5
Miasto - ok. 7,5 +- pół litra między lato a zima
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: aRb » 28 cze 2013, 15:35

Witam ponownie ,okazuję się iż mam mechaniczną skrzynie biegów (nie jest to prawdziwy automat) sterowaną elektronicznie nazywaną SELECTRONIC .Posiada ona dwa tryby funkcjonowania MANUAL i AUTO . Przytrybie AUTO możliwe jest użycie funkcji ECO ( nacisnąć guzik obok lewarka). Jak wczesniej pisałem w trybie AUTO spalanie w miescie oscylowało w granicach 10 l , natomiast przy trybie AUTO + ECO spadło do ca. 8 l. Tak więc jest to do zaakceptowania chociaż w/g instrukcji powinno być ---- Lancia Delta 1.6 Multijet 120 miasto 5,7 litra przy funkcji Auto-Eco
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: thermano » 08 lip 2013, 8:09

5,7 można między bajki włożyć . Nigdy to z papierów nie wyjdzie w praktyce .
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

udawany.pozorant
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2013, 22:05
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: udawany.pozorant » 13 lip 2013, 21:07

Potwierdzam ,dane fabryczne to bajki ,u mnie na manualu miasto 8,5-9,5 trasa srednio 5,5 , i niech nikt bajek nie pisze ,delta jest a'la niemieckie tanki 1,5 tony masy robi swoje ,ale u konkurencji nie lepiej .Jak tak dalej pojdzie to nastepna generacja sięgnie 1,7t .

Awatar użytkownika
omulec
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 08 paź 2012, 13:15
Imię: Szymon
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: omulec » 30 lip 2013, 20:28

Jeden z bardziej ekonomicznych samochodów jakimi jeździłem. Miasto - bardzo znośne 7L przy płynnej spokojnej jeździe. Trasa 5 do 7L w zależności od prędkości. Nie nadaje się natomiast do 200 na autostradzie. Alfa 166v6 pali tyle samo.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: Gros » 30 lip 2013, 21:00

Panowie uzmysłowcie sobie jedno auto pali tyle ile musi żeby pokonać opór toczenia się :lol: na powietrze nic nie chodzi .
Jeździsz tak ekonomicznie jak moja żona :lol: zacznij jeździć ecko czyli delikatnie się rozpędzaj i zużycie spadnie ,pedał przyspieszenia na przytyk i już zauważysz ,że auto pali mniej :D
:lol: : gafa : :bitwa:

tomekwind
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:50
Imię: Tomek
Lokalizacja: Livigno (SO)It

Re: Delta III 1.6 Mjet - rzeczywiste spalanie

Post autor: tomekwind » 07 wrz 2013, 13:36

Jazda eko to temat rzeka. Mój 3,1 ma normę na autostradzie 9,8l/100km , przez 8 lat wkładałem to miedzy bajki ale jeździłem na gazie i nigdy nie schodziłem ponizej 13-14 na trasie lub autostradzie. Teraz gdy częściej jezdżę autostradą i jedynie na benzynie przy 130km/h na tempomacie samochód regularnie pali 9 i dwie krople w plusie ;) . Wydaje mi się, że i Delta powinna osiągnąć dane jakie podaje producent, pod warunkiem, że jedzie sie z włączonym tempomatem i nie "pomaga" się mu zbyt wiele ;) .
Liczę na to, że jak już nabędę to piękne autko, to na zbiorniku dojadę do domu i potwierdzę te przypuszczenia ;)
Pozdrawiam
Tomasz
Pontiac Trans Sport SE 3,1 94'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”