Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

ptaah
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2011, 8:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: ptaah » 19 mar 2012, 11:56

Może ktoś podać metodę?

roni660
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 06 lip 2009, 16:09
Imię: Roland
Lokalizacja: Lubin

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: roni660 » 19 mar 2012, 14:03

Przeglądy robię w serwisie (gwarancja) i tam mi inspekcie kasują.
Lancia Delta III 1.6 M-jet
Fiat Croma 2.4 M-jet

argenta67

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: argenta67 » 19 mar 2012, 21:36

ptaah pisze:Może ktoś podać metodę?
ASO lub
przeglad D.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: Valdi » 12 lut 2014, 11:09

Wydaje mi się,że zamiast płacić pieniądze za taką banalną czynność,lepiej kupić sobie właściwy interfejs,pobrać jakiś program
z netu i rozkoszować się posiadaniem własnego narzędzia.A przy okazji można "poczytać co samochód ma nam do powiedzenia",odczytać błędy,skasować je itd.Tak jak to widać na powyższym zrzucie z ekranu.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: aRb » 12 lut 2014, 15:42

Valdi pisze:Wydaje mi się,że zamiast płacić pieniądze za taką banalną czynność,lepiej kupić sobie właściwy interfejs,pobrać jakiś program
z netu i rozkoszować się posiadaniem własnego narzędzia.A przy okazji można "poczytać co samochód ma nam do powiedzenia",odczytać błędy,skasować je itd.Tak jak to widać na powyższym zrzucie z ekranu.
Czy mógłbyś coś konkretnie polecić
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

słoma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 27 lis 2011, 23:19
Imię: zbyszek
Lokalizacja: częstochowa

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: słoma » 12 lut 2014, 23:38

wejdź na Allegro w motoryzacji wrzuć "interfejs diagnostyczny" wszystkiego się dowiesz,za niecałe 100 zl możesz sobie wybrać co uznasz za odpowiednie dla siebie
delta twin turbo - już sprzedana .

Maxx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 12 gru 2012, 0:41
Lokalizacja: IRL/Szczecin

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: Maxx » 13 lut 2014, 1:02

A konkretniej to: kupujesz taki kabelek: http://allegro.pl/elm-327-1-4-pl-ford-f ... 07766.html
następnie instalujesz np. multiecuscan: http://www.multiecuscan.net/ i zaczynasz zabawę w samodzielną diagnostykę swojej delty:) Darmową wersją mes nie da rady skasować inspekcji serwisowej.
Powodzenia.
AR 159 2.4JTDm
Delta III 2.0Multijet

Awatar użytkownika
harigdynia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:06
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gdynia

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: harigdynia » 13 lut 2014, 9:28

jeśli kogoś przerasta temat diagnostyki,instalacji pełnej wersji oprogramowania,zakupu kabla z interfejsem ELM327 ,który nie działa bez przeróbki na szynie CAN w najnowszych modelach grupy FIAT - a jest z Trójmiasta lub okolic -mogę pomóc -mam to wszystko przećwiczone na mojej Delcie 1.6 JTD z 2009 r.
Lancia Delta III 1.6 JTD 2009r. ORO Black
poprzednio : Lancia Lybra LX 1.6

Zulusman
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 30 wrz 2014, 2:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: Zulusman » 26 lis 2014, 19:43

czy takie cus: [...] pozwoli mi połączyć się z autem przy pomocy tel??
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 19:46 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki Allegro niedopuszczalne w dziale technicznym!

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: Tomzik » 04 sie 2016, 22:27

Temacik odkopię ;)

Wymieniałem dziś olej w aucie i niestety mam problem w wykasowaniem inspekcji.

Mogę wprowadzić datę przeglądu, interwał, natomiast każda próba wpisania daty wymiany oleju ioraz skasowania przypomnienia o wymianie oleju skutkuje komunikatem "nieudane".

Po kilku próbach zakończonych również komunikatem "nieudane" wreszcie coś zatrybiło i przynajmniej dało się skasować degradację oleju w sterowniku silnika. Ustawiłem sobie interwał 20000km zamiast 35000, ale niestety nie udaje mi się wykasować tego przypomnienia, ani wstawić daty wymiany oleju oraz kolejnego numeru wymiany...

Używam MES-a 2.2 i kabla Viaken.

Co śmieszne - część parametrów z zakładki da się przestawić a część krzyczy "nieudane"...

Nie uśmiecha mi się zasuwać do ASO tylko po to, żeby mi podłączyli pod Examinera i skasowali jedną rzecz, skoro mam kabel i program...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: spoker » 09 wrz 2016, 11:34

Czy ktoś już doszedł do tego jak skasować inspekcję olejową? Od paru dni wyświetla mi się komunikat co chwilę żeby zmienić olej i mruga dioda ciśnienia oleju, próbowałem to skasować i tak samo jak TOMZIK nie potrafię sobie z tym poradzić, ktoś coś podpowie?
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: Tomzik » 09 wrz 2016, 12:04

Ja się podłączyłem później drugi raz moim kompem u mojego mechanika, żeby mu pokazać co i jak to pokazało mi, że do wymiany oleju zostało ponad 34 tysiące km.

Mechanik stwierdził, że wobec tego jest ok (degradacja ponad 99% i do wymiany ponad 34000km) i nie powinna mi się przypominajka o oleju zaświecić niebawem.

Czyli - wg niego wystarczy wyzerować przegląd w sterowniku od przeglądów oraz oprócz tego wymiane oleju w sterowniku silnika (o ile sie ma DPF) i nie powinno straszyc żadną lampką.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: spoker » 09 wrz 2016, 14:54

Tomzik pisze:Ja się podłączyłem później drugi raz moim kompem u mojego mechanika, żeby mu pokazać co i jak to pokazało mi, że do wymiany oleju zostało ponad 34 tysiące km.

Mechanik stwierdził, że wobec tego jest ok (degradacja ponad 99% i do wymiany ponad 34000km) i nie powinna mi się przypominajka o oleju zaświecić niebawem.

Czyli - wg niego wystarczy wyzerować przegląd w sterowniku od przeglądów oraz oprócz tego wymiane oleju w sterowniku silnika (o ile sie ma DPF) i nie powinno straszyc żadną lampką.
Dokładnie masz rację, poszperałem po forum Alfy i znalazłem rozwiązanie, wystarczy się podłączyć do modułu silnika i w regulacjach zrobić zmianę oleju dla wersji z DPF, kontrolki znikają i wszystko wraca do normy, niestety interwałów przeglądu nie da się zmienić może to tylko zrobić Examiner.
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

słoma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 27 lis 2011, 23:19
Imię: zbyszek
Lokalizacja: częstochowa

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: słoma » 15 gru 2016, 16:50

hehe a ja sobie chciałem skasować " inspekcje serwisową " pojechałem do kumpla .po podłączeniu i wykasowaniu "serwisu" , przestał mi się wyświetlać stan km do następnego przeglądu , po prostu go niema !!! , niema "serwisu" wszystkie inne opcje zostały , można wejść i ustawić a "serwis " znikł !! , po podłączeniu ponownym, wszystko komputer widzi : godz ,data przeglądu , przebieg ale na kompie :) , na desce tej funkcji już niemam . ma ktoś pomysł na rozwiązanie tej ciekawostki , osobiście mi to nie przeszkadza :) . ale skoro wcześniej było to dlaczego teraz niema ? , ponoć ma samo kiedys????!! sie pokazać ?
delta twin turbo - już sprzedana .

słoma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 27 lis 2011, 23:19
Imię: zbyszek
Lokalizacja: częstochowa

Re: Delta III - kasowanie inspekcji serwisowej

Post autor: słoma » 22 sty 2017, 17:41

przekręciłem 130 tys i nic , czyli rozumiem . ze musze na serwis jechać by podłączyć serwisowego kompa ?
delta twin turbo - już sprzedana .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”