Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 15 lis 2018, 22:10

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 13 sie 2018, 20:07 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Wojtek
Forma uchwytu do zamykania drzwi w Delcie jest delikatnie mówiąc nietrafiona. O ile z zewnątrz element chromowany wygląda w miarę ciekawie, to chwycenie go ręką trochę rozczarowuje kiedy palce się z niego ześlizgują. W porównaniu z Nuova Bravo z którego to przesiadłem się do Delty brakowało mi pod palcami w trakcie zamykania drzwi gumowego panelu antypoślizgowego, to po pierwsze, a po drugie u mnie chrom był złuszczony ze sporego fragmentu uchwytu od strony wewnętrznej, co przy nieumiejętnym chwycie groziło nawet skaleczeniem. Żeby to jakoś poprawić i zniwelować choć w niewielkim stopniu odczucie interwencji księgowego wpadłem na pomysł który prezentuję poniżej. Pomysł ten to naklejenie paska samoprzylepnej gumy porowatej na górną, wewnętrzną część uchwytu do zamykania drzwi. Nie jest to patent hipertrwały, bo wytrzymał mi (na drzwiach kierowcy) raptem cztery miesiące, ale wart zastosowania i nawet częstych wymian. Najważniejsze, że drzwi się nie wymykają z ręki i rąk nie kaleczy. Może zastosowanie gumy o nieco większej twardości wydłużyło by żywot nakładki, ale ponieważ jej wymiana montaż jest niczym trudnym ani skomplikowanym może być jak jest.
Poniżej kilka fotek.

Załączniki:
Komentarz: Stan wyjściowy.
DSC_2591.JPG
DSC_2591.JPG [ 290.26 KiB | Przejrzano 537 razy ]
Komentarz: Pasek gumy przed naklejeniem.
DSC_2592.JPG
DSC_2592.JPG [ 268.58 KiB | Przejrzano 537 razy ]
Komentarz: I po.
DSC_2594.JPG
DSC_2594.JPG [ 351.39 KiB | Przejrzano 537 razy ]
DSC_2595.JPG
DSC_2595.JPG [ 278.76 KiB | Przejrzano 537 razy ]

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00