Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 15 gru 2018, 17:15

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 16 paź 2016, 2:09 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Witam wszystkich i na początek napiszę że już znalazłem parę tematów tu na tym forum, podobnych do mojego i wszystko wskazuje że to akumulator zdechł.
Zacznę od tego że samochodem jeżdżę rzadko posiadam dwa, lancią jeżdżę okazjonalnie , stoi pod chmurką i stała sobie tak tydzień do dzisiaj , rano odpaliła bez problemu przejechałem z jakieś 20 km podjechałem zatankować shell nitro 100, potem pojechałem na myjnię, odpaliła i pojechałem pozostawiłem auto na parkingu na pół dnia i wieczorem odpaliła znowu, podczas porannej jazdy słuchałem radia i wieczornej też plus dodatkowo na światłach jechałem, znów przejechałem ok 15 km zostawiłem auto na parkingu, i po 3 godzinach do auta iii ? właśnie iii niccccc : cenzura : kontrolki coś tam poświeciły ale auto nawet nie zajĄknĄło tylko takie delikatne tykanie jakby wskazówek.
Przyjechałem zatem swoim drugim autem , kable na rozruch i odpaliła aż wszystkie światełka w aucie jaśniejsze się zrobiły, ale wyświetlacz jak choinka w święta, pełno kolorów i komunikatów np hill hOlder nie działa, korektor skrętu coś tam nie tak , kontrolka od silnika, asr nie działa abs też, dodam że odczepiłem klemy bo były mega zaśniedziałe ? takie białe albo to ten akumulator już wyzionĄł ostatki z siebie.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale trochę się nią przejechałem żeby niby coś ten akumulator podładować jakaś niecała godzina no i teraz będzie najlepsze wracam do domu wjeżdżam na parking kręcę a tu auto straciło wspomaganie i tak jak by przygasło, doturlałem się w bezpieczne miejsce auto jeszcze było uruchomione, a tu nagle samo się wyłączyło ??!!! zdechło o kuu : cenzura : no to nieźle, ale cały czas jestem dobrej myśli że to tylko akumulator, bo aż wstyd się przyznać jest chyba od nowości jeszcze ze znaczkami alfa lancia fiat : gafa : auto 2008 rok ! i jak zamykałem auto to lampki w środku przy podsufitce lekko przygasały ale z pilota się dało go zamknąć.

No chyba że to coś znacznie poważniejszego jakiś alternator, rozrusznik, regulator napięcia ? albo coś kompletnie innego podpowiedzcie coś koledzy ?

Przepraszam za ewentualne błędy ale w nerwach to pisałem .

Ostatnio zmieniony 16 paź 2016, 12:57 przez Dudi, łącznie zmieniany 3 razy.
Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!

PostDodany: 16 paź 2016, 9:31 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: tomek
Hej.
Jak piszesz, że masz dwa auta to wstaw akumulator ten dobry od drugiego auta i problem się rozwiąże :D
Pozdrawiam.

PostDodany: 16 paź 2016, 21:51 
Prezes Elekt
Prezes Elekt
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Dobrze słyszałem że delta III nie ma kontolki od ładowania ?
Po za tym co ci możemy wróżyć z fusów, jedź na pierwszy lepszy warsztat i sprawdź.

PostDodany: 17 paź 2016, 13:11 

OK wszystko już jasne padł akumulator podmieniłem z drugiego auta i wszystkie błędy same się pokasowały.

No to teraz czas kupić nowy podpowiedzcie jaki jaka marka teraz jest ok ? i czy wedle zasady im droższy tym lepszy ?

PostDodany: 17 paź 2016, 13:38 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Mateusz
ja kupiłem aku polskiej marki TUBORG i nie ma żadnych problemów zarówno przy mrozach, upałach wilgoci itd. Jeżdżę często na małych dystansach i tylko co jakiś czas w dłuższe trasy i nie mam problemów z szybkim rozładowywaniem się aku między trasami, kiedy ma on szanse się doładować.

Gdybyś mimo wszystko chciał iść w popularne marki to podpowiem Ci, że dowiedziałem się przy szukaniu dla siebie, że Bosch i Varta to to samo, bo wychodzi z tej samej fabryki, tylko Bosch nakleja swoje etykietki zamiast Varty.

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

PostDodany: 17 paź 2016, 17:06 

Dobra temat zakończony akumulator kupiony

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00