Delta III - światło cofania

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Delta III - światło cofania

Post autor: aRb » 01 lut 2016, 15:39

Witam , ostatnio zauważyłem że podczas cofania coś jest za ciemno. Sprawdziłem bezpiecznik F35 - ok , chciałem dobrać się do żarówki i tu niespodzianka -- instrukcja odsyła do ASO (czy potrzebne są specjalistyczne narzędzia lub jak dobrać się do żarówki ).Ale przez przypadek okazało się że po wyłączeniu silnika i przekręceniu kluczyka w pozycje MAR oraz wrzuceniu biegu wstecznego --- światło cofania świeci się ( a więc żarówka dobra , bezpiecznik dobry).
Co może być przyczyną ,że po uruchomieniu silnika brak światła cofania (zasilania).
I tu tradycyjne pytanie , czy ktoś już ten temat przerabiał ?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2016, 10:13 przez aRb, łącznie zmieniany 3 razy.
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - światło cofania/instrukcja

Post autor: Tomzik » 01 lut 2016, 21:14

W ogóle III ma kiepskie światło cofania, bo tylko jedno. Do starszych aut, gdzie były 2 lampy nie ma porównania...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - światło cofania/instrukcja

Post autor: aRb » 01 lut 2016, 22:07

Tomzik pisze:W ogóle III ma kiepskie światło cofania, bo tylko jedno. Do starszych aut, gdzie były 2 lampy nie ma porównania...
Z całym szacunkiem ,ale nie chodziło mi o to ,czy ma lepsze czy gorsze światło .Czy dwie lampy czy jedna jest lepsza. : beczy :
Czy ktoś sam wymianiał żarówkę -- światła cofania ?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2016, 7:39 przez aRb, łącznie zmieniany 1 raz.
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Delta III - światło cofania/instrukcja

Post autor: Dudi » 01 lut 2016, 22:43

Tomzik pisze:W ogóle III ma kiepskie światło cofania, bo tylko jedno. Do starszych aut, gdzie były 2 lampy nie ma porównania...
W Giulietcie są dwie : yesyes :

Sorry za OT : gafa :
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cuoreventi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:58
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - światło cofania

Post autor: cuoreventi » 05 lut 2016, 10:23

Światło cofania podobnie jak przeciwmgielne ma plastikową ramkę-maskownicę. Jest ona zamontowana na zatrzaski. Po jej demontażu ujrzysz kilka wkrętów do odkręcenia i lampę światła cofania będziesz miał w ręku.

Tyle tylko, że moim zdaniem skoro lampa czasem świeci, a czasem nie - problemem będzie raczej czujnik wstecznego w skrzyni biegów.

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - światło cofania

Post autor: aRb » 11 lut 2016, 18:21

Koledzy nie wiem jak w waszych autach , ale cały problem wynikał stąd iż za każdym razem otwierałem drzwi chcąc sprawdzić czy działa lampa wstecznego.
Właśnie przypatrzałem się dobrze : gdy wrzucę bieg wsteczny ,lampa świeci się kiedy drzwi są zamknięte. Gdy tylko otworzę drzwi po chwili gaśnie , tak jest za każdym razem.
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Delta III - światło cofania

Post autor: Dudi » 11 lut 2016, 19:10

aRb pisze:Koledzy nie wiem jak w waszych autach , ale cały problem wynikał stąd iż za każdym razem otwierałem drzwi chcąc sprawdzić czy działa lampa wstecznego.
Właśnie przypatrzałem się dobrze : gdy wrzucę bieg wsteczny ,lampa świeci się kiedy drzwi są zamknięte. Gdy tylko otworzę drzwi po chwili gaśnie , tak jest za każdym razem.
Masz automat, więc po otwarciu drzwi pewnie nie pojechałbyś do tyłu :roll:
Sprawdzałeś????
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - światło cofania

Post autor: aRb » 11 lut 2016, 19:19

Może nie prawdziwy automat tylko Selectronic , jutro sprawdzę.
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Delta III - światło cofania

Post autor: Rutuś » 11 lut 2016, 20:54

Dudi pisze:
aRb pisze:Koledzy nie wiem jak w waszych autach , ale cały problem wynikał stąd iż za każdym razem otwierałem drzwi chcąc sprawdzić czy działa lampa wstecznego.
Właśnie przypatrzałem się dobrze : gdy wrzucę bieg wsteczny ,lampa świeci się kiedy drzwi są zamknięte. Gdy tylko otworzę drzwi po chwili gaśnie , tak jest za każdym razem.
Masz automat, więc po otwarciu drzwi pewnie nie pojechałbyś do tyłu :roll:
Sprawdzałeś????
Dudi masz rację po otworzeniu drzwi światło cofania gaśnie.Przy lekko uchylonych drzwiach można jechać do tyłu natomiast przy przy szerszym otworzeniu wypada bieg i gaśnie światełko.
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

cobretti
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2020, 11:42

Re: Delta III - światło cofania

Post autor: cobretti » 27 lut 2020, 8:55

Witam, ja się podepnę skoro został poruszony temat jakości. Czy jest możliwość zainstalowania światła cofania LED? Jeśli tak, jak to wyglada w świetle przepisów?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”