Delta III 1.8 TBi - wszystkie błędy/alternator

cirof
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 24 mar 2014, 19:53
Imię: xxx
Lokalizacja: Śląsk

Delta III 1.8 TBi - wszystkie błędy/alternator

Post autor: cirof » 05 sty 2015, 20:16

Opisze tu swój problem, na szczęście już były ale może się komuś przydać. Więc od początku autko to Lancia Delta III z silnikiem 1.8 Tbi z automatyczną skrzynią biegów. Samochód miał ponad 2 tygodnie wolnego zero jeżdżenia i podjechałem kawałek na wymianę oleju w silniku. Po wymianie przejechałem z 50 m i auto oszalało ;) wyskoczyły chyba wszystkie możliwe komunikaty na desce i przeszło w tryb awaryjny jako że trochę już przedtem poczytałem forum moja pierwsza diagnoza to albo przy wymianie coś uszkodzili albo padnięty akumulator. Aku został wymieniony na prawie nówkę błędy pokasowane i odpaliło normalnie bez problemów ale ledwo co ruszyłem znowu to samo ;( dodatkowo system Hill holder zablokował auto i nie można było ruszyć oraz wyskoczył błąd skrzyni biegów, kąta skrętu i jeszcze coś tam innego. Ktoś na forum tu miał podobne objawy z padniętym alternatorem więc szybkie sprawdzenie i okazało się że ładuje za mało 12,8V, nic trzeba było wymontować alternator i pojechał do fachowców od alternatorów do sprawdzenia. Diagnoza - przebicie na uzwojeniu wirnika, wirnik nowy został zamówiony koszt 200zł a to i tak lepiej niż nowy alternator cena od 950zł do 1600zł w serwisie i jeszcze minimum 5 dni czekania na dostawę bo w Polsce były nieosiągalne. Alternator został zamontowany,autko odpaliło normalnie ładowanie też ok a błędy dalej te same wyskakiwały. No i trzeba było już teraz jechać do elektronika, okazało się że padł też przepływomierz. Kolejny tydzień czekania, bo oczywiście części brak w Polsce, trzeba było sprowadzić z magazynu w Holandii. Po jego wymianie, wykasowaniu błędów na szczęście już wszystko było w porządku.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2015, 1:59 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Pisownia. Poprawiłem./stabraf/
Lancia Delta III Hard Black 1.8T

Wróć do „Instalacja elektryczna”