Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

RambeNOs
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:58
Imię: Artur

Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

Post autor: RambeNOs » 18 kwie 2019, 18:15

Witam, zwracam się do was gdyż mam problem z blokującymi się hamulcami gdy wrzucam wsteczny na większym wzniesieniu (półautomat). Pierwszy raz to się zdarzyło jak byłem u znajomego on ma garaż do którego jest dość stromy zjazd, jak chciałem wyjechać po wbiciu wstecznego (auto stało na tym wzniesieniu) pedał hamulca zrobił się twardy i wszystkie hamulce zablokowane, ostatecznie udało się wyjechać. Myślałem że to problem z czujnikiem hamulca ale dzisiaj miałem to samo mimo nowego czujnika. Czy wiecie co może być przyczyną? Czy to jakiś rodzaj zabezpieczenia na wstecznym?

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

Post autor: ceva » 18 kwie 2019, 19:51

To normalne działanie hill holdera, funkcja ta zapobiega staczaniu się auta stojącego na wzniesieniu w czasie przekładania nogi z hamulca na gaz. Hill holder działa też w przypadku jazdy w przód. Resztę informacji znajdziesz w instrukcji obsługi.
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

RambeNOs
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:58
Imię: Artur

Re: Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

Post autor: RambeNOs » 18 kwie 2019, 20:38

Ok rozumiem, tylko po wciśnięci gazu powinien odpuścić a on i tak trzyma, mogę sobie zmieniać biegi gasić go odpalać nic. Rusza dopiero z dużą ilością gazu a sprzęgło nie znosi tego najlepiej sądząc po zapachu.

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

Post autor: ceva » 19 kwie 2019, 19:27

RambeNOs pisze: 18 kwie 2019, 20:38 tylko po wciśnięci gazu powinien odpuścić a on i tak trzyma, mogę sobie zmieniać biegi gasić go odpalać nic. Rusza dopiero z dużą ilością gazu a sprzęgło nie znosi tego najlepiej sądząc po zapachu.
Żebyś to dopisał do poprzedniego postu, to bym banałów o hill holder nie pisał...

Prawdopodobnie masz problem ze sterownikiem skrzyni biegów, lub jakimś współpracującym z nim czujnikiem, ale co i jak to niestety się nie orientuję.
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

RambeNOs
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:58
Imię: Artur

Re: Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

Post autor: RambeNOs » 19 kwie 2019, 19:55

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj w aso nakierowalem hill holderem mechanika. Jakiś czujnik się wyrobił przy hamulcu i nie odbijał, po wymianie dokładnie się dowiem o co chodziło. Mówili coś że hill holder control czy controler się zepsuł. Sprawa wyjaśniona 😁

RambeNOs
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:58
Imię: Artur

Re: Delta III 1.6 MJ - Blokowanie hamulców

Post autor: RambeNOs » 19 kwie 2019, 19:55

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj w aso nakierowalem hill holderem mechanika. Jakiś czujnik się wyrobił przy hamulcu i nie odbijał, po wymianie dokładnie się dowiem o co chodziło. Mówili coś że hill holder control czy controler się zepsuł. Sprawa wyjaśniona 😁

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”