Lancia Thema I / Thema 8.32 by Ferrari

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Thema 8.32 Ferrari Oldtimera999 na złomniku - dyskusj

Post autor: Nat » 25 lut 2013, 11:08

Rafako pisze:
Nat pisze: (...) o słoikach z Lubartowa (...)
Fail :!: :!: :!: Nigdy nie wspominałem o słoikach z Lubartowa...

...a jeno o słoikach z Łukowa :!: :!: :!: Między Lubartowem a Łukowem jest co najmniej taka różnica, jak między Rumem a Rumakiem, drogi Panie :nono: :nono: :nono:
Serdecznie pozdrawiam.
Z znanym koneserem Rumu (wielką) nie śmiem polaryzować, bo w tej dziedzinie jestem lajkonikiem. : zawstydzony :
Do wyobraźni mej jakoś bardziej przemawia różnica pomiędzy koniem, a koniakiem ;)
A ot i nieświadom sprawca hippicznych porównań:
Rafako pisze:My rdzenni-zacietrzewieni, pozdrawiamy wszystkich "Słoików" ;) i życzymy Kierowniczce zadowolenia z eksploatacji :)
Serdecznie pozdrawiam.
Ps. Phi, tylko TST :?: Nie ma się co chwalić :D i tak najwięcej "hejterów" na TVN Warszawa mają LLU, więc choćbyś poczwórne salto w tył zrobił, daleko Ci do nich, nie zaimponujesz nam ;)
P.S. Pozwól, że przerzucę offtopy w stosowne miejsce. ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Rafako

Re: Lancia Thema 8.32 Ferrari Oldtimera999 na złomniku - dys

Post autor: Rafako » 25 lut 2013, 11:20

Owszem - tak ale w przyszłości pamiętajmy, iż:
LLU - powiat Łukowski
LLB- powiat Lubartowski : ok2 :
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Thema 8.32 Ferrari Oldtimera999 na złomniku - dys

Post autor: Nat » 25 lut 2013, 11:24

Jak pisałem wcześniej, jako lajkonik, od profesora słoikologii znów się czegoś ciekawego dowiedziałem. ;)
A zatem powiat łukowski, 60 km dalej na północ :-P
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Rafako

Re: Lancia Thema 8.32 Ferrari Oldtimera999 na złomniku - dys

Post autor: Rafako » 25 lut 2013, 12:47

Nat pisze:Jak pisałem wcześniej, jako lajkonik, od profesora słoikologii znów się czegoś ciekawego dowiedziałem. ;)
A zatem powiat łukowski, 60 km dalej na północ :-P
Profesorem się nie mienię, umiem jednakże korzystać ze źródeł :D : ok2 : Widzę i u Ciebie wielkie łaknienie wiedzy, toteż na dobry początek, polecam skrupulatną lekturę komentarzy na TVN Warszawa, zwłaszcza dotyczących zdarzeń drogowych w Warszawie i okolicach. Po około 3 miesiącach uważnego wertowania, będziesz widział w pełni przejrzyście, jak wielce niestosownym, jest porównywanie rzetelnych i nieskalanych "słoików Lubartowskich" z pospolitymi "słojami z LLU", których PijaR jest czarny jak czarne były tablice rejestracyjne przed 2000 rokiem...
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lancia Thema I / Thema 8.32 by Ferrari

Post autor: broker » 15 mar 2013, 19:53

Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: OKOwiec » 26 kwie 2015, 21:19

Witam !
Napiszę krótko.
Aktualnie jestem na wyjeździe za granicami Polski a dokładnie we Francji,oczywiście "za chlebem".
Przejeżdżając przez piękne maluteńkie miasteczko moje znużone od kilometrów oczy w ciągu sekundy wyostrzyły się i skupiły na stojącym przy wioskowej drodze obok opuszczonej starej stacji paliw granatowej Themie,niby nic ale każdy Lancisti zwróci uwagę na pewny detal który bardzo dużo mówi,wzór felgi ;) .
Auto widziałem z odległości 10 metrów przez jakieś 4 sekundy...
Dwa dni później nastaje niedziela więc wolne,po cichu biorę klucze od auta bo chce jechać sam i tak właśnie robię.
Przyjazd na miejsce,nikogo nie ma,cisza i spokój .
Szybki wgląd,specyficzny wydech,klapa bagażnika z wnęką na wysuwany spoiler,progi z emblematem na żółtym tle,felgi oryginał wzór "na ferrari" : buja w oblokach : ,grill przód aluminium srebrne no i wnętrze...full skóra tylko takie prawdziwe full 8-O i mimo brakujących emblematów z tyłu i na grilu już było wiadomo Lancia Thema 8.32 :D :D :D
Swoją drogą nie sądziłem że kiedykolwiek będę miał przyjemność dotknąć tego modelu... : yesyes :
Auto stoi bardzo długo pod chmurką na pełnym słońcu,było najprawdopodobniej całe malowane bo nie ma charakterystycznej lini wokół nadwozia.
Poza tym trochę szpachli tu i tam ale bez przesady i wszytko(co widziałem) na elementach wymiennych(dwa razy drzwi raz błotnik,lakier wypłowiały w kilku miejscach i na dachu brak bezbarwnego,tapicerka niestety poddała się słońcu i na desce popękała a na kierownicy zeszła fotele bardzo dobre o dziwo ale kierowcy rozdarty na dł jakiś 5 cm...drewno do poprawy lakier, tak to okej.
Oprócz jednego jedynego wykwitu długości 2 cm koło tylnej szyby buda lucyny BEZ RDZY !!! nawet powierzchownej,tylne nadkola zdrowe że aż fotkę prawego zrobiłem...
jedne co mi nie leży to to czy ona ma w praktyce silnik pod maską i nie jestem pewien ale to chyba przedliftowy przód i poliftowy tył???
Tu pole do dyskusji dla znawców.
Załączam kilka fotek...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Thema 8.32-przypadkiem odnaleziona

Post autor: Mariusz91 » 26 kwie 2015, 21:24

Mk1 pełną gębą. Wygląda że silnik jest, sądząc po wysokości przedniego zawieszenia. Renowacja? Chyba mija się z celem. Klapę bym chętnie przygarnął :D wygląda że nie zgnita.

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: Dawid » 26 kwie 2015, 21:34

Trza było pytać za ile do wzięcia ;)
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: wojciech711 » 26 kwie 2015, 21:38

jak cena ciekawa i silnik w komplecie :D to chętnie bym ja przygarnął :D na sto procent coś z tego jeszcze będzie
włoży się kilkadziesiąt złociszy i kolejny klasyk w klubie : yesyes :
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
INTEGRALE
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 833
Rejestracja: 08 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: INTEGRALE » 26 kwie 2015, 21:39

Ja uważam że renowacja w takim stanie jak najbardziej do zrobienia. A nawet w przypadku tego modelu jest koniecznością. Nie takie strupy odzyskiwały świetność zresztą jak tak na nią patrzę to jest w całkiem dobrej kondycji. Najgorsze co można zrobić to puścić ją na części...
Lancia Delta HF Integrale Evoluzione

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7276
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: faraon » 26 kwie 2015, 21:45

INTEGRALE pisze:....... Najgorsze co można zrobić to puścić ją na części...
Święte słowa .....
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: Mariusz91 » 26 kwie 2015, 21:45

Może źle trochę napisałem. Renowacja nie mija się z celem, tylko jest zupełnie nie opłacalna. Ale to w przypadku Lancii często jest standardem :D Po za tym nie wiadomo co od spodu. Jak stoi tak już trochę, to nie wróżę nic dobrego. Themy z zewnątrz nie gniją. Jak zaczynają gnić z zewnątrz to w zasadzie podłogi już nie ma, a w szczególności mocowań tylnych wahaczy. Skoro stoi to i pewnie "motor kaput" naprawy tej jednostki są problematyczne, ale to każdy chyba wie, o ile w ogóle siedzi tam jeszcze "by Ferrari" :)

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: OKOwiec » 26 kwie 2015, 21:47

INTEGRALE pisze:Ja uważam że renowacja w takim stanie jak najbardziej do zrobienia. A nawet w przypadku tego modelu jest koniecznością. Nie takie strupy odzyskiwały świetność zresztą jak tak na nią patrzę to jest w całkiem dobrej kondycji. Najgorsze co można zrobić to puścić ją na części...

Popieram w 100% : ok2 : : ok2 : : ok2 :

Awatar użytkownika
INTEGRALE
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 833
Rejestracja: 08 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: INTEGRALE » 26 kwie 2015, 22:43

PS. Swoją drogą masz niesamowite szczęście że natrafiłeś przypadkiem na taki okaz, ja bym się chyba zesr..ał z wrażenia jak bym sobie uświadomił że namierzyłem gdzieś pod płotem 8.32 :D
Lancia Delta HF Integrale Evoluzione

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Lancia Thema 8.32 - przypadkiem odnaleziona

Post autor: carincton » 26 kwie 2015, 23:19

Niestety, ale na oko widzę, że to auto wymaga łącznie z zakupem, przywiezieniem do PL i renowacja co najmniej 30 000 zł gotówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”