Nowa Aprilia Zagato

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowa Aprilia Zagato

Post autor: Nat » 14 kwie 2008, 1:23

W autobildzie artykuł o Aprilii, NOWEJ, zaprojektowanej przez Zagato. Jak na razie jest to jeden jedyny na swiecie koncept.

Z niemieckim u mnie słabo, rozumiem piąte przez dziesiąte, więc jakiś germanofon proszony jest o potłumaczenie tego ciekawego tematu...
Obrazki klikalne, a po kliknięciu jest tekst artykułu....

Obrazek


I na koniec oryginalna rajdowa Lancia Aprilia:

Obrazek


a tutaj o tym samym po hiszpańsku
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Nowa Aprilia Zagato

Post autor: Orsya » 14 kwie 2008, 18:17

będzie po polsku za tydzień w Auto-Świat
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Awatar użytkownika
darkobo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1547
Rejestracja: 09 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Nowa Aprilia Zagato

Post autor: darkobo » 14 kwie 2008, 20:00

A dlaczego taki stary znaczek Lancii jest na masce ? I w ogóle o mi to jakoś mało wygląda na współczesną konstrukcję, no ale artykułów nie czytałem.
homo homini Lancia (est)
Było: Dedra 2.0 ie, Kappa 2.0, Kappa 2.4 JTD
Jest: Delta II 1.6 8V (w rodzinie ;) )

Awatar użytkownika
emczo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Nowa Aprilia Zagato

Post autor: emczo » 21 kwie 2008, 22:55

Andrea nie jest de facto projektantem tej maszyny ale jego dziadek Ugo. Który zaprojektował ten samochód w latach 30 jako samochód przyszłości - bo tak wyobrażał sobie że będą wyglądały samochody w trzecim tysiącleciu ............................ hmmm ............. czyli teraz (ale byłoby piknie gdyby tak było)!!! Można powiedzieć, że był to pierwszy concept car w historii motoryzacji. 8)
Samochód został wymodelowany w CAD-ach na podstawie tylko dwóch mocno zniszczonych czarno-białych fotografii z bardzo mocno zanikającym obrazem. Jedna (ta w lepszym stanie) przedstawiona już przez Nata i druga (zdecydowanie gorszym stanie):
Obrazek

i na ich podstawie części karoserii zrekonstruowany w procesie zaawansowanej obróbki CNC (Computerized Numerical Control). Bułka z masłem.

Całe te "rzeźbienie" miało być hołdem złożonym Lanci na jej 100 lecie przez firmę Zagato z Mediolanu.
Silnik 48 konny (przy 4300 obrotach) Aprilia VR-4 prędkość maksymalna 126 km/h. Może to nie dużo ale wiaterek we włosy da się "chwycić" - i to wystarczy - ale nie o prędkości przeca tu chodzi.
Piękny samochód. Piękna "napięta" linia niezakłócona przez żadne dodatki.
Grazie panowie Zagato.

Zbudują tylko 9 szt. po 150 000 ojraków każda.
Odkładam i pędzę do Mediolanu.
źródła:
Obrazek
>http://www.zagato.it
Lybra SW LX 2.4 JTD
fotoblog

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowa Aprilia Zagato

Post autor: Nat » 22 kwie 2008, 11:20

"emczo" pisze:Andrea nie jest de facto projektantem tej maszyny ale jego dziadek Ugo. Który zaprojektował ten samochód w latach 30 jako samochód przyszłości - bo tak wyobrażał sobie że będą wyglądały samochody w trzecim tysiącleciu ............................ hmmm ............. czyli teraz (ale byłoby piknie gdyby tak było)!!!
Wszystko ładnie, pięknie, tylko przy kazdej wywrotce obcina kierowcy głowę, pasazerowi zresztą tez.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Lancia Aprilla Zagato - replika

Post autor: Snail » 11 kwie 2017, 22:05

Ostatnio na strychu znalazłem stare Auto Światy i Motory i przeglądając wpadł mi w oko artykuł o Aprilli Zagato (replice).
Mam nadzieję, że uda się coś zobaczyć ze zdjęć. Jak coś to jest on w Auto Świecie z 21 kwietnia 2008.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”