Autobianchi?Innocenti? - nowa tania marka Fiata

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Autobianchi?Innocenti? - nowa tania marka Fiata

Post autor: broker » 18 sty 2013, 5:29

Fiat rozważa wprowadzenie marki budżetowej. Możliwe, że pod marką Innocenti.
Ostatnie modele Innocenti bazowały na Fiacie Uno (Innocenti Mille) i Fiacie Duna czyli Uno sedan + kombi (Innocenti Elba).
Były oferowane już po wejściu na rynek Punto I.

:link:


Obrazek

Obrazek
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: broker » 05 lut 2013, 20:05

Fiat potwierdza prace na nową marką low-cost. Produkcja poza Europą (Turcja, Indie, Brazylia).
Głównym kryterium projektu ma być cena tych aut. Przykład Dacii działa na wyobraźnię ;)
Poza tym VW zapowiedział powstanie odrębnej marki low-cost.
[...] the idea of a low-cost brand was also again put on the table. Fiat does not want to fall behind on competitors such as Renault and soon VW in this sector. Though it doesn?t seem like this has priority within the company, they might be further along than we?d expect, despite the CEO saying that they are still in a preliminary stage with all this. Marchionne has said that the production would definitely take place outside of Europe. Possible production locations might then be Turkey, India or the new factory in North-Brazil. This idea, so stated Marchionne, has nothing to do with design, it?s all about the prices.
:link:
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: broker » 05 lut 2013, 20:24

Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: Dudi » 05 lut 2013, 20:46

Może Innocenti, może Autobianchi.
Niech Mr Marchionne najpierw samego Fiata do porządku doprowadzi, bo się robi smutno. Poza tym, oni jeszcze chcą wprowadzać markę low-cost w Brazylii czy Turcji, a Palio/Siena/Albea/Linea czy nowe Uno, to co niby jest??? :roll: :| Low-cost od Fiata, więc będzie jeszcze coś tańszego???
Nie bardzo to widzę...OK jest rodzina 500, która jest może trochę bardziej premium, ale niech im się nie wydaje, że tylko dlatego, że wprowadzili "500-tki" do sprzedaży w USA, w Europie ludzie zaczną postrzegać Fiata jako markę premium. Że Dacia może funkcjonować obok w sumie taniej marki jaką jest Renault, to fakt, tyle że Renault ma o wiele bogatszą ofertę, i mimo spadków, dużo lepszą sprzedaż w Europie niż Fiat. Dlatego trochę dziwią mnie w tym momencie takie pomysły... :|
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: broker » 05 lut 2013, 21:05

Wydaje mi się, że to będzie produkcja poza Europą a sprzedaż w Europie ;)
W końcu Dacia w Brazylii czy Indiach jest sprzedawana jako Renault.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby po prostu Palio/Siena trafiły do Europy pod inną marką niż Fiat ;)

I tu nie chodzi o Fiata jak markę 'premium', tylko powiedzmy Fiat - 'zwykła' marka, tak jak Opel, Renault czy Ford i nowa, tania marka konkurująca na poziomie cenowym Dacii.
Jeśli takie Palio, większe od Pandy, będzie kosztować mniej niż Panda, to powinno się sprzedać a jednocześnie Fiat nie straci na prestiżu marki. Ile by tego prestiżu nie mieli, nie powinni go bardziej rozwodnić. 500, 500L, Panda, Punto czy Freemont - to są modele, które dobrze kojarzą się dużej części klientów i nie mają nic wspólnego z idea 'low cost'.
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
hitmanag
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2763
Rejestracja: 02 cze 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Piła

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: hitmanag » 06 lut 2013, 16:17

:link: : gafa : http://www.motofakty.pl/artykul/fiat-ob ... niego.html
Artykuł o możliwości wprowadzenia przez Fiata taniej marki

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: Nat » 06 lut 2013, 16:34

broker pisze:Fiat rozważa wprowadzenie marki budżetowej. Możliwe, że pod marką Innocenti.
Ostatnie modele Innocenti bazowały na Fiacie Uno (Innocenti Mille) i Fiacie Duna czyli Uno sedan + kombi (Innocenti Elba).
Nie należy zapominać o tak ciekawych konstrukcjach - jak Innocenti Mini De Tomaso : ok2 :
Obrazek
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: adamM20 » 06 lut 2013, 20:29

Nat pisze:Nie należy zapominać o tak ciekawych konstrukcjach - jak Innocenti Mini De Tomaso : ok2 :
..... nie żebym się czepiał ale mam wrażenie, że kształtem Innocenti przypomina MM natomiast jestem pewien, że grill z reflektorami ściągnęli z lady 2105. Ogólnie może być.....

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: Nat » 06 lut 2013, 21:12

adamM20 pisze:grill z reflektorami ściągnęli z lady 2105.
Ten sam koncern, więc wcale by mnie to nie zdziwiło.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
muflon
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2012, 22:53
Imię: Franek
Lokalizacja: Kraków

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: muflon » 06 lut 2013, 21:56

O dokładnie, mnie tez przypomina MM,A niższe ceny chyba nie sa niczym złym byleby ich jakość nie była potem zbyt droga:)

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: adamM20 » 06 lut 2013, 22:34

muflon pisze:O dokładnie, mnie tez przypomina MM,A niższe ceny chyba nie sa niczym złym byleby ich jakość nie była potem zbyt droga:)
...ja jestem człowiekiem po przejściach bo tavrię miałem więc mnie nic nie zaskoczy a jakość nie musi być droga wystarczy parę kompletów kluczy, młotek, wiertarka, dłuto, "obcęgi" itp no i oczywiście kawałek garażu, reszta jest poezją ...... .
Tak poważnie to przykład low-costu jak dacia świadczy o tym, że cenę można połączyć z w miarę dobrą jakością a to, że ja jestem w takich przypadkach trochę złośliwy i szukam logana zaprzyjaźnionego po paru latach z "rudą" to taka życiowa wada, której nie potrafię się pozbyć.
Low-cost u fiata czemu nie, wszak zamiasy kupować "hebla" u handlarza często jako drugiego samochodu w rodzinie może lepiej rozejrzeć się za nowym low-costem bez obaw w trakcie zimowej, śnieżnej aury, że auto na czterech kołach pięć śladów zostawia......

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: vanisch » 06 lut 2013, 22:49

adamM20 pisze:
Nat pisze:Nie należy zapominać o tak ciekawych konstrukcjach - jak Innocenti Mini De Tomaso : ok2 :
..... nie żebym się czepiał ale mam wrażenie, że kształtem Innocenti przypomina MM natomiast jestem pewien, że grill z reflektorami ściągnęli z lady 2105. Ogólnie może być.....
Auto przypomina Mini Morris'a bo to jest Mini :D Zmienili jedynie budę i wnętrze, z tego co pamiętam to nawet silnik ze skrzynią są te same!
W Warszawie z 2 lata temu było Innocenti Mini do wzięcia za jedyne 400zł...

Wikipedia:
"Produkowany od 1965 roku model Innocenti Mini bazował na licencyjnym Austinie Mini. Z Wielkiej Brytanii dowożono też wiele podzespołów. W roku 1972 Innocenti sprzedał do Indii cały oddział fabryki produkujący skutery, a rok później angielski Leyland, do którego należał wówczas British Motor Corporation wykupił tę włoską firmę. Od roku 1974 wytwarzane były samochody z angielskimi zespołami napędowymi i stylizowanymi przez firmę Bertone nadwoziami. Były to modele Innocenti Mini 90 i 120. Montowano również model Austin Allegro pod nazwą Innocenti Regent."
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Innocenti - nowa tania marka Fiata ?

Post autor: Nat » 06 lut 2013, 23:36

vanisch pisze:z tego co pamiętam to nawet silnik ze skrzynią są te same!
Oj, z silnikami to tam było pomotane! Oczywiscie silniki od mini, ale równiez od Daihatsu Cuore (w tym diesel i trzycylindrowa turbobenzyna), a nawet V2 od Motoguzzi tam Włosi próbowali wkładać.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Autobianchi ? Innocenti ? - nowa tania marka Fiata

Post autor: broker » 17 kwie 2013, 19:19

Dudi pisze:Może Innocenti, może Autobianchi.
Chyba trafiłeś ;) Teraz mówi się o Autobianchi.


:link:
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”