Musa - ogrzewanie/brak po stronie pasażera

plcedi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2016, 15:06
Imię: Edek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Musa - ogrzewanie/brak po stronie pasażera

Post autor: plcedi » 29 wrz 2016, 11:34

Witam. Kupiłem Musę i latem prosto z Rzymu więc cieszyłem się super działąjącą klimą. Zrobiło się chłodno i okazuje się że po stronie pasażera wali tylko zimnym powietrzem. Po stronie kierowcy działa choć bez szału. Co można zrobić samemu? Ewentualnie kto potrafi to naprawić na Podkarpaciu w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 14:31 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!

Awatar użytkownika
bastek13
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 11 kwie 2013, 16:59
Lokalizacja: WPR

Re: Musa - ogrzewanie/brak po stronie pasażera

Post autor: bastek13 » 04 paź 2016, 9:34

masz klimę ręczną czy automatyczną ? Objaw taki jest na włączonej czy na wyłączonej klimatyzacji ? pewnie klapki sterujące przepływem powietrza się nie przesuwają. Coś je mogło zablokować, albo np. linka przy ręcznym sterowaniu spadła albo przy automatycznej silniczek nie działa. Druga rzecz jaką kiedyś u siebie w hondzie miałem to awaria termostatu - czy silnik zagrzewa się prawidłowo czy masz niedogrzany ? U mnie silnik był niedogrzany i z nawiewów też wtedy leciało tylko zimne powietrze
jest : Lancia Musa ORO 1.4 16v 2005' ; Renault Laguna III 2.0 dCi Initiale Paris 2008'
było : Honda Civic 5D 1.4iS 1997'

plcedi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2016, 15:06
Imię: Edek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Musa - ogrzewanie/brak po stronie pasażera

Post autor: plcedi » 07 paź 2016, 10:57

Dzięki za odpowiedź.
Klimatronic dwustrefowy. Sam w trakcie jazdy (a dokładnie w korkach) przy nagrzanym silniku testowałem wszystkie możliwości tj z włączoną/wyłączoną klimatyzacją oraz ogrzewanie z podziałem na strefy i mono. Nigdy nic cieplejszego nie leciało z prawej strony.
Znajomy mechanik podłączył do PC i twierdzi, że "zawór" od strony pasażera może poprzez ten program włączyć/wyłączyć ręcznie ale nadal leci tylko zimne powietrze. Więcej nie zrobi bez rozbierania plastików. Po stronie kierowcy ogrzewanie jest choć stareńka meganka grzeje duuużo lepiej.
Termostat wymienię bo akurat zawór odpowierzający lekko przeciekał więc i tak płyn będzie spuszczony. Będzie pewność, że się nie zapowietrza.
Poszukuję jeszcze dobrego schematu elektrycznego bo chciałbym sprawdzić czy jakiś przekaźnik nie padł.
Pozdrawiam

plcedi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2016, 15:06
Imię: Edek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Musa - ogrzewanie/brak po stronie pasażera

Post autor: plcedi » 21 lut 2018, 15:53

Jak by się komuś przydało jak się to skończyło: po rozebraniu kokpitu i dobraniu się do kanałów, klapek i nagrzewnicy wyszło, że urwana była zębatka klapki(mocny ten silniczek!!). Można to było wypatrzeć odkręcając plastikową obudowę przed nogami pasażera. Samej klapki nigdzie nie dopadłem. Na ASO cały moduł ponad 700 -nie dosłuchałem nawet czy to w PLN czy E;-). Dopadłem go w używkach od Fiata Idea. Klapki pasują. Ponieważ z rozbieraniem i składaniem jest duuużo roboty mechanik wymienił też nagrzewnice i rurki. - Teraz grzeje aż miło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”