Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: camil » 17 maja 2015, 12:48

Cześć wszystkim,

pytanie jak w temacie, a konkretniej - zawsze mnie ciekawiło, czy ktoś wie, czy da się do przedliftowej Musy/Ypsilona założyć części poliftowe? Mam na myśli głównie przedni zderzak i atrapę chłodnicy, jak i tylne lampy. Czy ktoś kiedyś próbował takich sztuczek? :)
Z góry dzięki za informację!

Pozdrowienia!
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 17:37 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Musa przed i po F/L... czy pasuje?

Post autor: Dawid » 17 maja 2015, 14:14

Jaki cel takiej przeróbki?Wypełnij profil do końca.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Musa przed i po F/L... czy pasuje?

Post autor: camil » 17 maja 2015, 15:33

Hmmm... Cel? Fanaberia załóżmy :)
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: jakubg » 18 maja 2015, 11:49

Nie da się tak łatwo.
Błotniki przednie są inne, tak jak zderzak. Lampy są OK ale poliftowe mają inne wtyczki i może być problem z podłączeniem (są ponoć przejściówki).
Nie wiem jak światła przeciwmgłowe są mocowane i czy wtyczki są te same.
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: camil » 18 maja 2015, 12:03

jakubg pisze:Nie da się tak łatwo.
Błotniki przednie są inne, tak jak zderzak. Lampy są OK ale poliftowe mają inne wtyczki i może być problem z podłączeniem (są ponoć przejściówki).
Nie wiem jak światła przeciwmgłowe są mocowane i czy wtyczki są te same.
OK, to już cenna informacja, dziękuję. Nie wiedziałem, że błotniki są inne... a o tych wtyczkach i ewentualnych przejściówkach, to gdzieś czytałeś może? Czy to ze słyszenia?
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: aiu » 18 maja 2015, 12:17

jakubg pisze:Nie da się tak łatwo.
Błotniki przednie są inne, tak jak zderzak. Lampy są OK ale poliftowe mają inne wtyczki i może być problem z podłączeniem (są ponoć przejściówki).
Nie wiem jak światła przeciwmgłowe są mocowane i czy wtyczki są te same.
Przeciwmgłowe są inne(mocowania te same ale poliftowe są okrągłe+ramka a stare w kształcie łezki) , ale błotniki są takie same . Lampy przednie tak jak piszesz inne wtyczki , a tył to samo.
camil pisze: OK, to już cenna informacja, dziękuję. Nie wiedziałem, że błotniki są inne... a o tych wtyczkach i ewentualnych przejściówkach, to gdzieś czytałeś może? Czy to ze słyszenia?
Wtyczka przedliftowa jesz duża , a poliftowa mała , wiem ze ktoś z forum przekładał lampy i miał własnie problem, ale czy rozwiązał nie wiem . Ja akurat o przejściówkach nie słyszałem ale nie mowie ze niema .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: camil » 18 maja 2015, 12:59

No to już mamy lekką sprzeczność, chociażby co do błotników... :)

co do mocowanie halogenów, to nie jest bardzo ważne, bo jakbym kupował (czy też ktoś inny chcący zrobić sobie lifting) to kompletny zderzak, lampy i atrapę.

więc póki co wiemy jedynie na 100%, że lampy mają różne podłączenia... a ponieważ nie różnią się one za bardzo pod względem wyglądu to chyba najłatwiej było by je zostawić przedliftowe? dobrze kombinuję?
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: aiu » 18 maja 2015, 13:33

camil pisze:No to już mamy lekką sprzeczność, chociażby co do błotników... :)

co do mocowanie halogenów, to nie jest bardzo ważne, bo jakbym kupował (czy też ktoś inny chcący zrobić sobie lifting) to kompletny zderzak, lampy i atrapę.

więc póki co wiemy jedynie na 100%, że lampy mają różne podłączenia... a ponieważ nie różnią się one za bardzo pod względem wyglądu to chyba najłatwiej było by je zostawić przedliftowe? dobrze kombinuję?
Błotnik ostatnio zmieniałem i kupiłem 2008 r , oba Ypsilony mam 2004 r i pasuje .
Najlepiej zostawić cały przód w oryginale :) W/G mnie komicznie by to wyglądało, zmienić przód zostawiając stare lampy i przedliftowy tył.
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: camil » 18 maja 2015, 13:50

aiu pisze:
camil pisze:No to już mamy lekką sprzeczność, chociażby co do błotników... :)

co do mocowanie halogenów, to nie jest bardzo ważne, bo jakbym kupował (czy też ktoś inny chcący zrobić sobie lifting) to kompletny zderzak, lampy i atrapę.

więc póki co wiemy jedynie na 100%, że lampy mają różne podłączenia... a ponieważ nie różnią się one za bardzo pod względem wyglądu to chyba najłatwiej było by je zostawić przedliftowe? dobrze kombinuję?
Błotnik ostatnio zmieniałem i kupiłem 2008 r , oba Ypsilony mam 2004 r i pasuje .
Najlepiej zostawić cały przód w oryginale :) W/G mnie komicznie by to wyglądało, zmienić przód zostawiając stare lampy i przedliftowy tył.
Wiesz, wszystko jest kwestią gustu... według Ciebie komicznie, według mnie nie do końca... różnica pomiędzy przednimi lampami przed i poliftowymi jest tak niewielka, że 90% osób w ogóle jej nie zauważy. Jednak zderzak i atrapa są już znacząco różne i moim subiektywnym zdaniem ładniejsze, dlatego bym je wymienił... tył rzeczywiście poliftowy jest znacznie ładniejszy, ale obawiam się, że tu już było by dużo ciężej przerobić całość, niż tylko przełożyć lampy... chociaż niby wszystko sprowadzalo by się do innej klapy i zderzaka z tego co widzę... tu od razu rodzi się pytanie co z wtyczkami, pasem pod zderzakiem, zamkami itp... ale czyż nie po to jest właśnie forum? :)
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: jakubg » 18 maja 2015, 14:03

Hej Hej ale piszemy o Musie nie Ypsilonie.
Ypsilon ma wszystko takie same jeśli chodzi o blacharkę Musa już nie...
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: camil » 18 maja 2015, 14:14

jakubg pisze:Hej Hej ale piszemy o Musie nie Ypsilonie.
Ypsilon ma wszystko takie same jeśli chodzi o blacharkę Musa już nie...
Czyli rozumiem, że moje myślenie, że części przodu są takie same w obydwu samochodach, czyli w Musie i Ypsilonie są takie same?
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: aiu » 18 maja 2015, 14:17

camil pisze:Cześć wszystkim,

pytanie jak w temacie, a konkretniej - zawsze mnie ciekawiło, czy ktoś wie, czy da się do przedliftowej Musy/Ypsilona założyć części poliftowe? Mam na myśli głównie przedni zderzak i atrapę chłodnicy, jak i tylne lampy. Czy ktoś kiedyś próbował takich sztuczek? :)
Z góry dzięki za informację!

Pozdrowienia!
jakubg pisze:Hej Hej ale piszemy o Musie nie Ypsilonie.
Ypsilon ma wszystko takie same jeśli chodzi o blacharkę Musa już nie...
Sugerowałem się pytaniem , nie tytułem postu . Tylko wydaje mi się (pewnosci nie mam) ze w musie przed i poliftowej błotnik jest ten sam .
camil pisze: Czyli rozumiem, że moje myślenie, że części przodu są takie same w obydwu samochodach, czyli w Musie i Ypsilonie są takie same?
Nie , w Ypsilonie i w Musie takie same są tylko lampy i atrapa
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
camil
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:31
Skype: camil_gone
Imię: Camil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: camil » 18 maja 2015, 14:24

aiu pisze:Sugerowałem się pytaniem , nie tytułem postu . Tylko wydaje mi się (pewnosci nie mam) ze w musie przed i poliftowej błotnik jest ten sam .
Jak najbardziej, ja namieszałem :) Czyli dowiedziałem się (a nie wiedziałem, bo się nie przyjrzałem, tylko błędnie założyłem), że Musa i Ypsilon mają te same częsci. Mit obalony. Czyli pytanie dotyczy stricte Musy.

Sprawa druga, rzeczywiście patrzę teraz na przód Musy przed i po lifcie i za nic nie mogę się dopatrzeć różnicy pomiędzy błotnikami. Ale wiadomo, że na oko, to...

Sprawa trzecia, właśnie wypatrzyłem, że w poliftowej Musie występują dwa rodzaje lamp przednich:
1. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _front.JPG
2. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ltijet.JPG

I o ile te z punktu pierwszego moim zdaniem niewiele różnią się od tych przedliftowych, to te z punktu drugiego różnią się już znacząco... i są ładniejsze (znów imho) :)

Więc wątek może dla niektórych bezsensowny, ale już sporo się z niego dowiedziałem!
Pozdrawiam Camil

Maserati Quattroporte Sport GT do Ślubu i nie tylko!

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: aiu » 18 maja 2015, 14:47

camil pisze:
aiu pisze:Sugerowałem się pytaniem , nie tytułem postu . Tylko wydaje mi się (pewnosci nie mam) ze w musie przed i poliftowej błotnik jest ten sam .
Jak najbardziej, ja namieszałem :) Czyli dowiedziałem się (a nie wiedziałem, bo się nie przyjrzałem, tylko błędnie założyłem), że Musa i Ypsilon mają te same częsci. Mit obalony. Czyli pytanie dotyczy stricte Musy.

Sprawa druga, rzeczywiście patrzę teraz na przód Musy przed i po lifcie i za nic nie mogę się dopatrzeć różnicy pomiędzy błotnikami. Ale wiadomo, że na oko, to...

Sprawa trzecia, właśnie wypatrzyłem, że w poliftowej Musie występują dwa rodzaje lamp przednich:
1. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _front.JPG
2. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ltijet.JPG

I o ile te z punktu pierwszego moim zdaniem niewiele różnią się od tych przedliftowych, to te z punktu drugiego różnią się już znacząco... i są ładniejsze (znów imho) :)

Więc wątek może dla niektórych bezsensowny, ale już sporo się z niego dowiedziałem!
Ypsilon z Musa maja części wspólne ale jest ich bardzo mało .Tak jak pisałem wcześniej lampy p i po lift maja inne wtyczki wiedz przekładka będzie pracochłonna. Nie wiem natomiast jak znaczne są różnice w zderzakach, ponieważ maska jest ta sama , atrapa rożni się tylko wyglądem , a błotniki tak jak pisałem są takie same (100% pewności nie mam) mocowanie do nadwozia (patrząc na zdjęcia) tez są takie same .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Musa - czy pasują części nadwozia przed/po FL

Post autor: jakubg » 18 maja 2015, 15:09

Oba zdjęcia to Musa poliftowa.
Zderzak nie pasuje na 100%. A także błotniki są inne. Oczywiście jak wymienisz wszytko czyli zderzak i błotniki to się da to zrobić taką przekładkę.
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”