zamiana komputera 4q6 na 4q1

blejku
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:46
Lokalizacja: Będzin

zamiana komputera 4q6 na 4q1

Post autor: blejku » 01 lip 2010, 8:32

Witam
Mam takie pytanie
Mam obecnie kompa 4q6 w silniku 2.0 16v 836a3 i chcialem na probe pojezdzic na ECU 4q1 ale w jakims katalogu mam info ze jest do silnika 160a8 a z drugiej strony Bany pisal ze pasuje tutaj cala seria tych ecu.
Pytam bo nie chce uszkodzic silnika bo moga byc rożne sondy lub pozostale inne czujniki

Pozdrawiam
Not all BMW drivers are idiots, but all idiots drive BMW

Biała Dedra SW 2.0 16v

Kappa SW 2.4 20V - w drodze :-)

Awatar użytkownika
Pepto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: zamiana komputera 4q6 na 4q1

Post autor: Pepto » 01 lip 2010, 10:41

No tu sprawa jest skomplikowana bardziej bo pin-out powinien być taki sam (ewentualnie niektóre będą NC), jednak 4q1 chyba nie obsługuje mimmobilizera do tego w starych Sedicivalvole, pracowały wtryski niskomowe (tutaj trzeba to dokładnie ustalić ale uczulam na temat).
Jeśli uporasz się z tymi 2 sprawami (wydłubanie resistor-packa z 4q1 i ogarnięcie Imo), akceptujesz delikatne pogorszenie osiągów (inne mapy ze względu na inne wałki), to wszytko powinno śmigać.

blejku
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:46
Lokalizacja: Będzin

Re: zamiana komputera 4q6 na 4q1

Post autor: blejku » 01 lip 2010, 11:24

Hmm.. dzieki za wskazówki
Nie mam w u siebie napewno immo fabrycznie (dedra SW 94) ale z wtryskiwaczami to dobrze wiedziec.
Inny silnik jednak to nie jest wyjscie chyba..poprostu chcialem poeksperymentowac z innym ECU bo cos ten moj wydaje mi sie chwilami podejrzany.
napewno w roznych kompach dla 836 byly rozne mapy bo sa jakies wersje ktore roznily sie lekko moca...tylko za cholere nie moge nigdzie znalezc ktory ECU mial jakie specyfikaje dokladnie :-/

Dzieki i pozdrawiam
Not all BMW drivers are idiots, but all idiots drive BMW

Biała Dedra SW 2.0 16v

Kappa SW 2.4 20V - w drodze :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”