Opony - jakie marki polecacie?

Awatar użytkownika
Pepto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Pepto » 16 lut 2008, 17:45

W takim razie te Tańsze Toyo? Miał ktoś jakieś doświadczenia? Bo ja jedynie śmigałem na nich w Grand Turismo 4moim Miskiem Evo VI :D
Obrazek Delta (836) HPE 2.0 16v 96r. Dedra Integrale x2

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: celek » 16 lut 2008, 19:14

znajomy sobie kupił do BMW 650 takie oponki Yokohama ADVAN Sport Yokohama ADVAN Sport 255/35R18 94 Y dawał za sztukę coś ponad 1100zł.Więc na pewno do integralki będą potasować.Ładanie się trzymaja drogi i ładnie odprowadzają wodę.

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Simon » 16 lut 2008, 21:02

Zawsze troszkę mnie bawią takie dyskusje o oponach, olejach, wycieraczkach i innych żarówkach. I wcale nie dlatego, że wypowiada się na nich najwięcej ludzi ( bo to najłatwiejsze tematy ).

Tak samo jak bawi mnie mówienie, że mam olej X, przejechałem na nim 3000km i jestem z niego bardzo zadowolony... hmm a z czego to zadowolenie wynika? Że auto jeździ i nie świeci kontrolka oleju? Jak wleje się inny markowy to też się będzie zadowolonym...

Tak też jest z oponami... Popatrzcie na wyniki tych testów. Między najgorszą a najlepszą jest powiedzmy 3-4 punkty różnicy na 100. Co to za różnica? Poza tym w ciągu ostatnich dwóch lat widziałem ze 4 testy, w których te same modele opon zajmowały zupełnie skrajne pozycje. Albo popatrzcie na skrajność opinii o oponach, nawet na tym forum. Jedni Barumy i Pirelli wychwalają pod niebiosa inny mówią, że to shit. Założę się, że jakby większości z nas ktoś w nocy podmienił opony na inne to zauważylibyśmy to dopiero przy najbliższej wizycie u wulkanizatora. Zwykle jakaś osobista niechęć do danego producenta opon wynika z przyczyn typowo incydentalnych - ktoś wpadł w poślizg ( może nawet ze swojej winy ), komuś pękła jak wjeżdżał na krawężnik i uprzedzenie zostaje... Oczywiście cały czas mowa o oponach powszechnie używanych za markowe. Podejrzewam, że jakaś tania chińszczyzna może rzeczywiście mieć mniejszą trwałość albo coś.. wiadomo, że tacy producenci oszczędzają na wielu rzeczach. Ale najważniejsze jest żeby opona była w dobrym stanie - niezbyt zużyta, równo zużyte w parach, nie sparciała ( dobre przechowywanie ! ) i tyle.

Ja teraz mam na kołach jakiś sajgon po poprzednim właścicielu - z przodu zimowe hanacooki ( jakieś 3 mm ), z tylu letnie michelliny ( prawie łyse ). Ale jeździ mi się na nich zupełnie normalnie i pewnie nie zauważe wielkei różnicy po przesiadce na nówki. No może będzie miękcej ( ale to z uwagi na stopień zużycia ). Zbieram się do kupna letnich. Jeździłem na Michellinach i na Firesonach, ale pewnie kupię jak zwykle... Dębice. Właściwie żadna z tych marek mnie nie zawiodła ale na Dębicach jeździłem najwięcej i są stosunkowo tanie i łatwo dostępne. I jeszcze można się masturbowac tym że są na bieżniku GoodYeara. Na zimówkach Frigo 2 rzeczywiście można robić cuda, ale założę się, że na zimówkach innych firm też.

No..tyle tej grafomanii :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Tomzik » 16 lut 2008, 22:37

Ja też muszę nabyć coś na lato- rozmiar 205/55 R16 W. Mam na oku.. Pirelli P Zero Nero, ale to bardzo droga opona. Miał ktoś z nią do czynienia? P Zero zawsze kojarzyło mi się z najlepszymi parametrami, boję się tylko, że mogą być mało trwałe, bo nastawione na maksimum przyczepności w każdych warunkach a zatem mięciutkie. Jesli jednak dadzą radę posmigać z 3 sezony to jestem w stanie je kupić.

Facet w sklepie twierdził, że odchodzi od Pirelli, bo duzo reklamacji itp, i że "Brigstony" to jest to (bo nimi handluje), że są najlepsze, bo nawet w F1. Tylko że chyba nie wie dlaczego są w F1 i że póki był tam też Michelin to jego "Brigstony" baty dostawały :lol:
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: matias21 » 16 lut 2008, 23:52

www.oponeo.pl <-----polecam tam jest sporo opinii na temat opon ;D
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Orsya » 17 lut 2008, 10:16

Nat,

jeżeli chcesz poszaleć latem (jak masz ochotę to również na Torze Poznań :wink: ) to weź oponę kierunkową. Ja po ostatniej wizycie na torze stopiłem swoje Bridżki, ale zarówno na suchym jak i na mokrym opona rewelacyjna. Teraz rozważam Toyo albo Yokohamę jako bardzo dobrą alternatywę do Dunlopa Sporta lub Pirelki P Zero Rosso
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Awatar użytkownika
WojtekZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 168
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: WojtekZ » 17 lut 2008, 11:24

Ja może nie będę skupiał się na proponowaniu danej marki czy modelu opon , ale na rodzaju bieżnika. Polecam zakup opon z bieżnikiem asymetrycznym z kilku ważnych powodów.

1) Jedna część opony jest skonstruowana by dobrze "ciągnąć" , druga by dobrze hamować.
2)Nie jest kierunkowa ,posiada tylko wewnętrzną i zewnętrzną stronę, ale to jest ważne jedynie dala wulkanizatora , który będzie montował ją na felgę.
3)Możemy ją zakładać na dowolną stronę w samochodzie kiedy zaistnieje taka konieczność :

-ściąganie pojazdu spowodowane innym tarciem wewnętrznym w oponie
-zamiana stronami celem wyciszenia "wyząbkowanej" opony itd.

Nie ma opony idealnej! W rajdach czy wyścigach opony dobierane są odpowiednio do warunków panujących w danej chwili. My nie mamy takiej możliwości i opona MUSI być wynikiem kompromisu.Owszem są opony produkowane np.na kraje skandynawskie gdzie nacisk kładziony jest na dobre odprowadzanie wody itp.
Mnie z kolei śmieszy jak ktoś mówi , że opona ta super sprawuje się na suchej nawierzchni a podczas deszczu już jest fatalnie.Przecież na suchej nawierzchni wszystko będzie dobre a najlepszy slick!
Nie można także oczekiwać , że opona miękka , komfortowa o wysokim profilu będzie się dobrze zachowywała w łukach i zakrętach przy większej prędkości i odwrotnie.
Nie zgodzę się jednak z tym co napisał kol.Simon , że większość z nas nie zauważyła by nawet podmiany opon w swoim samochodzie.Przecież opona to jedyny element w naszym samochodzie , który ma bezpośredni kontakt z podłożem i ma ogromny wpływ na to jak samochód się prowadzi. Kierowca , który zna swój samochód jest w stanie wyczuć nawet bardzo subtelne różnice - oczywiście są i tacy którzy nie poczują , że jadą na defekcie :D

Pozdrawiam !
Lancia Delta 1.6 HF Turbo 92r.
NO DRUGS , NO ALCOHOL , ONLY LANCIA
Obrazek

Awatar użytkownika
D1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Wrocław

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: D1 » 17 lut 2008, 12:35

Może i ja się wypowiem w tym temacie :)
Od wielu lat korzystam z opini i sugestii mojego dobrego kolegi - ma zakład wulkanizacyjny.
Tak więc przy autku które potrafi rozwinąć niezłą prędkość i jest dość ciężkie:
- opona zimowa: Firestone Winterhowk lub Kleber Krisalp HP. dwie różne półki, a moje zdanie - bardzo dobre prowadzenie i przyczepność. Polecam!
- oponka letnia: Pirelli P7 lub Good Year Excellence. Pierwsze rewelacja, drugie nielubią wilgotnej nawierzchni. Aktualnie na lato mam akurat te Good Yery, jak się skończą to drugi raz nie kupię.
Zaznaczam, że powyższe wnioski są moimi wnioskami :!: 8)
Pozdrawiam D1
Kontakt: 783 390 662
Obrazek

wujaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 196
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: gostyn

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: wujaa » 17 lut 2008, 13:12

YOKOCHAMA AVS-SPORT ja miałem takie i rewelacja :D :D najlepsze opony sportowe roku 2006,potwierdzone badaniami i testami,seryjnie wychodza z porsche i lambo i innymi super sportowymi autami :D
BYŁA-- thema 2.0,, dedra 2000 turbo,,JEST kappa 2.4 LE

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Taz » 09 mar 2008, 20:59

Obrazek

Obrazek

Źródło: klubowicz larry123
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Simon » 09 mar 2008, 21:13

Powyższy ranking to kolejny dowód na to, że generalizowanie, Michellin cacy, Brigdestone be, albo inne takie - jest nonsensem.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

robek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

OPONKI-jakiej firmy polecacie?

Post autor: robek » 07 kwie 2008, 17:37

Czas wymienic no wlasnie na jakie? Tak sie sklada ze nie musze kompletu ale mam zamiar 4 wymienic ale za nim to zrobie chetnie posluze sie Waszymi radami . 195/65/15 Jakie polecacie Pozdrawiam

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: mike_d » 07 kwie 2008, 17:58

Ja stosuje takie 2 komplety oponek:


Zima - Nokian WR 195/65/r15
Lato - Fulda Progresso 205/60/r15

Do Kappy te zestawy sprawdzaja sie bardzo dobrze.

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: matias21 » 07 kwie 2008, 18:04

Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


nietoperz

Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: nietoperz » 07 kwie 2008, 18:36

Ja osobiście na lato polecam Goodyear Exellence sam użytkuje na dwóch autach i jestem bardzo zadowolony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”