Opony - jakie marki polecacie?

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: cysiek » 09 lis 2017, 22:02

Chcę cytrynie założyć wielosezonowe zeetexy zt4000 4s. Ktoś na tym jeździ? Opinii o tym modelu brak.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: szwagier-lublin » 10 lis 2017, 11:19

cysiek pisze: 09 lis 2017, 22:02 Chcę cytrynie założyć wielosezonowe zeetexy zt4000 4s. Ktoś na tym jeździ? Opinii o tym modelu brak.
Jeśli nie znajdziesz opinii na ich temat to zakup wiąże się z ryzykiem...Proponuję wówczas równej klasy oponki, które osobiście przetestowałem już na wskroś i na temat których wypowiedziałem się kilka postów wyżej - czyli rodzime Dębica Navigator 2. Do kupienia za bardzo dobre pieniądze - np. OpOnEoPl. Jeśli szukasz opony uniwersalnej, taniej i na niewielkie przebiegi to jest to opcja dla Ciebie. Co ciekawe, współczynnik hałasu jest znacznie niższy, niż w Zeetexach. Ważne szczególnie latem na autostradzie. Pozdrawiam.
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

Freso
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 222
Rejestracja: 03 sie 2015, 11:15
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Opony - jakie marki polecacie?

Post autor: Freso » 10 lis 2017, 12:44

Jakby ktoś szukał fajnych zimówek - na ten moment mogę polecić Dunlop SP Winter Response 2.
Oponki te zajmują wysokie miejsca we wszystkich rankingach, na lato też mam Dunlop.. to wziąłem i na zimę.
Na tą chwilę (czyli zimno, ale bez śniegu, jedynie deszcz czasem) mogę powiedzieć, że na suchym asfalcie przy 10 stopniach zachowują się jak moje letnie Dunlopy, czyli doskonale. Nawet chyba cichsze albo porównywalne pod względem głośności. Wczorajsze mocne hamowanie na mokrym zakończone sukcesem - wyhamowałem, ABS nawet się nie odezwał, więc i w kwestii jazdy po mokrej nawierzchni jestem zadowolony.

Testowane przy prędkościach autostradowych - również nie wykazują żadnych problemów.

Co dziwne - wpadanie na ronda i szybkie przejazdy po nich są jakby inne, niż na letnich Dunlopach, te zimowe mniej się "poddają" na boki, takie mam wrażenie.

Ich minus to cena. Nie są najtańsze.

Jakby kto pytał - jeżdżą w Kappie z zawirusowanym 2.4jtd, któremu dyspozycje wydaje moja dosyć ciężka noga :D
Aktualnie: Lancia Kappa 2.4JTD, sedan, 1998 rok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”