Nawigacja @ Android

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: tomek » 01 lut 2012, 8:12

Automapa Beta działa fajnie, ale jestem stronniczy bo od lat jeżdżę po Polsce z AM a od roku również po Europie. Zastanawia mnie jak będą to licencjonować, czy będzie można używać zamiennie AM Windows/AM Android, przy przypisaniu licencji do karty pamięci? Mam taką nadzieję.

Jeżeli chodzi o GoogleMaps - testowałem na Fuertaventurze - radziła sobie nieźle, nawet dobrze, jedyną wadą jest brak możliwości pobrania kilku tras w zasięgu WiFi a później tylko ich wczytanie (przynajmniej ja nie potrafiłem), więc później pozostawał tylko drogi roaming danych :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Saleen » 01 lut 2012, 11:33

Ja czasem używam nawigacji Navigon, na terenie Polski działa całkiem przyzwoicie.
Ale marzy mi się, aby ktoś kiedyś zaadaptował mapy te z www.openstreetmap.org.
Pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Duch-Dziadka » 01 lut 2012, 20:31

Ja mam HTC Desire S...czasami w sytuacjach ostatecznych korzystam z nawigacji Google Maps.
Ogólnie przydaje się tylko w znajdowaniu ulicy, bo tak poza tym jest bardzo okrojona. Brakuje miejscowości, ulic, nie prowadzi optymalnymi trasami itd.
Najgorszy jest pewien wałek...
Motyw wygląda tak - podaje ulice i miasto(głosowo lub wpisuje) nawigacja wyswietla ze ma adres i prowadzi. Na koncu okazalo się ze to zupelnie inne miejscowość. Taki wałek miałem w Szczecinie. Podałem ulicę i połowie drogi zorientowałem sie, że coś jest nie tak. Okazało się, że nawijka zmieniła miasto na Pyrzyce. I tak kilkukrotnie. Co ciekawe ulica jakiej szukałem w Szczecinie nie jest jakaś nowa.
Bądźcie ostrożni przy korzystaniu z tej aplikacji.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: marmal » 01 lut 2012, 21:38

Zaufać nawigacji to tak jak oddać się w ręce proroka :) Co prawda bardzo rzadko korzystam z Nawi bo praktycznie poruszam się w rejonie miasta i okolicznych miejscowości , które znam dość dobrze. Ostatnio jednak postanowiłem przetestować Nawi Expert w Krakowie (znałem na pamięć cel i trasę dojazdu ale postanowiłem się poddać nawigacji, może odkryje coś czego jeszcze mi dane nie było?). : cenzura : straciłem co najmniej godzinę w korkach by obrać już właściwie mi znaną trasę ignorując głupawe wskazówki Jooany. Miałem zamiar przedłużyć wykupiony roczny abonament ale w tej sytuacji spokojnie poczekam.Google kila razy testowałem i myślę iż jest bardzo uboga w sterowaniu do celu, czasami info gdzie mam skręcić było już po fakcie ;) Auto Mapę w wersji beta dla androida wgrałem wczoraj , jeszcze nie testowałem ale mam info po uruchomieniu iż jutro wygasa licencja :-?
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Pingvin » 02 lut 2012, 20:59

Hmm, czyżby ze stronki AutoMapy zniknęła wersja beta?
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: brygadzista1 » 02 lut 2012, 21:03

Mi tez wczoraj jakiś błąd wyskoczył o przedawnieniu czy coś i mnie wkurzyli bo chciałem zobaczyć co to za navi...
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Pingvin » 02 lut 2012, 21:07

Zassać na komputer zdążyłem jedynie apk-a, więc pewnie całości już nie zdążę (bo przecież szukanie całości po chomikach i innych takich jest nieetyczne i takich rzeczy nie robimy, prawda? ;) ).

Z drugiej strony - może to oznaczać, że finalna wersja pojawi się niedługo. Ciekawe jaka będzie cena.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: brygadzista1 » 02 lut 2012, 21:16

Pewnie niezbyt niska i pewnie do płacenia co rok.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Pingvin » 02 lut 2012, 21:40

To czekam jeszcze na informację od kogoś kto zdążył przetestować betę - podejrzewam, że nie przestała sama działać, ale jakbyście to potwierdzili to byłoby miło.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Bunkier
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 153
Rejestracja: 01 paź 2011, 23:41
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Bunkier » 02 lut 2012, 21:43

Motorola Milestone, zrootowany android 2,3 Froyo i Sygic Maps 10. Polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: tomek » 03 lut 2012, 11:29

Ja testowałem AM v.beta.
Przyjazny interface, lekko różniący się od oryginału, ale do opanowania. Prowadził Hołek. Część funkcji nie działała. Mapa prowadziła podobnie jak Windowsowa, moim zdaniem nawet przy licencjonowaniu na zasadach identycznych jak wersja Windows ma szansę na sukces rynkowy. Niestety nie testowałem systemu traffic i nie mam go również na przenosnej nawigacji.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Pingvin » 06 lut 2012, 1:53

Temat lekko ostygł, ale dzieje się ;) Telefon zakupiony, navi wybrane i zainstalowane. Wybór padł na SE Live with Walkman* i Sygic Maps/Aura 11 (na razie trial, zobaczymy jak się spisze). Pierwszy test - pieszy - wypadł dobrze, test samochodowy niedługo na pożyczonym, czerwonym hiszpańsko-niemieckim wynalazku. Przetestuję - zdam relację.

* - w założeniu polowałem na xperię neo v, ale przy identycznych parametrach (RAM i procesor) bardziej przemawia do mnie lepszy odtwarzacz muzyki niż 1/2" ekranu. 1GHz procesora obsługuje też spokojnie AutoGuarda więc wszystkie wymagania zostały spełnione.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Pingvin » 11 lut 2012, 20:17

Niestety po kilku dniach nie ma już możliwości edycji postu, więc będzie multi.

Navi przetestowane na niedługiej, ale wymagającej (kawałek drogi wojewódzkiej, kawałek większego miasta, zdecydowana większość dróg lokalnych, rzadko uczęszczanych) trasie. Wynik bardzo pozytywny, mapa działa szybko i płynnie, bez problemów przelicza trasę w przypadku zjechania z zaplanowanej. Nie ma problemów z powrotem do mapy po zakończeniu połączenia telefonicznego, ze słuchawką bluetooth da się rozmawiać i nawigować jednocześnie. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne - przesiadka udana ;)

Jedyny minusik tego rozwiązania leży po stronie telefonu - zimny start zajmuje baaardzo dużo czasu (do 10 minut), gorący od strzału (max 20 sekund). Jeżeli ktoś stoi przed podobnym dylematem jak ja - polecam.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Adam (Navatar)
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Adam (Navatar) » 22 lut 2012, 16:43

Saleen pisze:Ja czasem używam nawigacji Navigon, na terenie Polski działa całkiem przyzwoicie.
Ale marzy mi się, aby ktoś kiedyś zaadaptował mapy te z www.openstreetmap.org.
Witaj Saleen,

jak najbardziej już nawigacje, które wykorzystują OSM.

Polecam ci tutaj stosunkowo nowego, polskiego Navatara GPS. W zeszłym tygodniu w Android Market pojawiła się już pełna (po beta testach) wersja tej aplikacji: https://market.android.com/details?id=pl.navatar.gps.

Navatar GPS to nawigacja online z polskim lektorem. W przygotowaniu na najbliższy czas jest także wersja z mapami offline. Chodzi właśnie na OSM-ie.

Polecam sprawdzenie i korzystanie z tej aplikacji.

Dodam jeszcze, że jest bardzo prosta w obsłudze - do wyznaczenia trasy wystarczy kilka tapnięć. Zawiera wybór między najszybszą a najkrótszą trasą, ma także wewnętrzny licznik transmisji danych.

Ogólnie rzecz biorąc, chyba nie ma co czekać, tylko trzeba wypróbować. ;)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Nawigacja @ Android

Post autor: Saleen » 22 lut 2012, 19:13

^^^ właśnie wstępnie przetestowałem, na terenie Gliwic działa bardzo fajnie, czekam jeszczę na wersję offline ;)
Pozdrawiam, Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”