Croma II - problem z "zaprogramowaniem" szyby

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Croma II - problem z "zaprogramowaniem" szyby

Post autor: wujekp » 04 cze 2017, 19:22

Jak wiadomo po wizycie w warsztacie podczas, której jest odpinany akumulator trzeba "zaprogramować" szyby. Tak też miałem po remoncie skrzyni biegów - odbieram samochód, świeci się ostrzeżenie. Standard. Ale dalej już nie jest standardowo - trzy szyby poddają się procesowi programowania, a szyba kierowcy nie. Cały czas mam błąd. Co może być przyczyną?

Usterka może nie jest poważna, ale po pierwsze nie lubię jak mi się coś świeci, nawet jak to jest pierdoła. A poza tym nie działa automatyczne zamykanie szyby do końca oraz otwieranie i zamykanie tej szyby z pilota. A te funkcje jednak się przydają.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Croma II - problem z "zaprogramowaniem" szyby

Post autor: Helios » 04 cze 2017, 21:20

Kodowałeś szyby pojedynczo, czy parami?

Kiedyś u mnie też nie pomagało po jednej, wtedy najpierw przód (2 szyba na raz) opuszczamy i po otwarciu trzymamy jeszcze z 4-5 sek, zamykamy i po zamknięciu dalej trzymamy z 4-5sek, potem tył tak samo, u mnie pomagało ;)

Kluczyk w pozycji "kontrolek" bez odpalania auta.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Croma II - problem z "zaprogramowaniem" szyby

Post autor: wujekp » 04 cze 2017, 22:39

Helios pisze: 04 cze 2017, 21:20 Kodowałeś szyby pojedynczo, czy parami?

Kiedyś u mnie też nie pomagało po jednej, wtedy najpierw przód (2 szyba na raz) opuszczamy i po otwarciu trzymamy jeszcze z 4-5 sek, zamykamy i po zamknięciu dalej trzymamy z 4-5sek, potem tył tak samo, u mnie pomagało ;)

Kluczyk w pozycji "kontrolek" bez odpalania auta.
Przede wszystkim pojedynczo, bo to mi zawsze działało. I teraz też dla trzech szyb działa, tylko dla tej jednej nie. Natomiast wydaje mi się, ze próbowałem też parami, bo kombinowałem na różne sposoby, próbowałem i przy odpalonym silniku i bez odpalania, tylko na "przekręconym kluczyku". Ale spróbuję jeszcze raz parą.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Croma II - problem z "zaprogramowaniem" szyby

Post autor: bronx » 05 cze 2017, 12:04

1. pojedynczo.
2. zamknij szybę.
3. wyciągnij kluczyk wyjdź z auta, zamknij drzwi.
4. wejdź, zamknij drzwi, kluczyk do stacyjki, zapłon ON, silnik OFF !
5. i teraz standard-przycisk w dół, zjeżdża i czekamy na ten klik - wiesz o co biega, puszczamy przycisk.
6.przycisk w górę, trzymamy dojeżdża, i znów czekamy na pstryk. I będzie gotowe.

Jeśli w 5 i 6 szyba delikatnie się przytnie ( a zdarza się jak jest na dole) to sterownik ni zaprogramuje.
A jeśli wszystko swobodnie działa, i nie koduje to sterownik lub silniczek do podmiany na sprawdzenie.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Croma II - problem z "zaprogramowaniem" szyby

Post autor: wujekp » 06 cze 2017, 22:37

No niestety, nie bangla. Dołożyłem nawet punkt 3a. Splunięcie przez lewe ramię. I kupa.
Ale nie jest to taka awaria, żebym rozbierał drzwi i podmieniał silniczki. Może kiedyś przy jakiejś okazji ...
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”