Kappa -tuning optyczny infocenter

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Kappa -tuning optyczny infocenter

Post autor: norbiwolow » 01 gru 2006, 17:20

witam
szukałem a nie znalazłem :(
chodzi mi po głowie wymiana w całym panelu infocenter oświetlenia z żarówek na technologie led - co do wyswietlacza to wiem że jest 7 żarówek - moje pytanie dotyczy przycisków na infocenter - jak sa podświetlone i czy jest szansa na montaż diód led - zielonych zamiast oryginalnego źródła światła - czy ktos przerabiał juz pod tym kontem "jednostkę centralną" :)

p.s. na moim wyświetlaczu czasami brakuje lini pikseli lub tak delikatnie sie żarzy i przez to czasem nie wiem czy wyświetla się 8 czy 3 jak przestaje podświetlać się jedna pionowa linia na cyfrze - czy można to jakos usunąć ???
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
DRoszi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 328
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Inowrocaław-Warszawa
Kontakt:

Tuning optyczny infocenter

Post autor: DRoszi » 02 gru 2006, 10:34

tezn chętnie bym to zrobil bo w dzien jak slonce swieci to nic nie widac
tez mi sie zdarzylo ze nie mialem lini na wyswietlaczu ale zarz po myciu panela klimy pewnie szmatką za mocno przejechalem

w automacie masz ta kappe
>WWW.WIMAKRUSZWICA.PL Naturalne Żywienie Zwierząt

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Tuning optyczny infocenter

Post autor: wujekp » 02 gru 2006, 18:44

"DRoszi" pisze:tezn chętnie bym to zrobil bo w dzien jak slonce swieci to nic nie widac
Przy zielonym podświetleniu faktycznie słabo w dzień widać, ale jak przełączę na "pomarańczowe" to jest całkiem OK.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

wicia2c
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Iwonicz k. Krosna

Tuning optyczny infocenter

Post autor: wicia2c » 31 mar 2007, 23:10

"wujekp" pisze:
"DRoszi" pisze:tezn chętnie bym to zrobil bo w dzien jak slonce swieci to nic nie widac
Przy zielonym podświetleniu faktycznie słabo w dzień widać, ale jak przełączę na "pomarańczowe" to jest całkiem OK.
a w jak isposób przełączasz kolory czy to może tylko twoja przeróbka?

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Tuning optyczny infocenter

Post autor: wujekp » 01 kwie 2007, 0:16

"wicia2c" pisze:
a w jak isposób przełączasz kolory czy to może tylko twoja przeróbka?
naciskam dłuższy czas clima/date (ok. 10 sekund). Ale to chyba tylko w wersjach "pozmianowych".
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tuning optyczny infocenter

Post autor: prezesjm » 01 kwie 2007, 11:28

"norbiwolow" pisze:witam
szukałem a nie znalazłem :(
chodzi mi po głowie wymiana w całym panelu infocenter oświetlenia z żarówek na technologie led - co do wyswietlacza to wiem że jest 7 żarówek - moje pytanie dotyczy przycisków na infocenter - jak sa podświetlone i czy jest szansa na montaż diód led - zielonych zamiast oryginalnego źródła światła - czy ktos przerabiał juz pod tym kontem "jednostkę centralną" :)

p.s. na moim wyświetlaczu czasami brakuje lini pikseli lub tak delikatnie sie żarzy i przez to czasem nie wiem czy wyświetla się 8 czy 3 jak przestaje podświetlać się jedna pionowa linia na cyfrze - czy można to jakos usunąć ???
Przyciski są podświetlane diodami, żarówki są tylko do podświetlania wyświetlacza. Teoretycznie można pobawić sie z diodami ale czy efekt będzie dobry to nie wiem, nie próbowałem. Z tymi wyświetlaczami to niestety tak jest, w warunkach domowych nie da się naprawić.

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

Tuning optyczny infocenter

Post autor: szlemik3 » 01 kwie 2007, 13:38

mam kappe 95 i moge zmienic kolor podswietlenia takze chyba dziala we wszystkich
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Tuning optyczny infocenter

Post autor: LukaszN » 01 kwie 2007, 14:28

Norbi, jezeli uda Ci sie zalozyc diody do podswietlenia nocnego (zielony!!!), to przestaniesz miec mozliwosc regulacji natezenia swiatla wyswietlacza, no chyba, ze to Ci nie przeszkadza. Ja podczas jazdy noca poza miastem mama skrecone oswietlenie do minimum, zeby nie oslepialo i nie meczylo oczu. Ale pewnie nie wszystkim to przeszkadza
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Tuning optyczny infocenter

Post autor: norbiwolow » 01 kwie 2007, 14:50

mi to nie przeszkadza w zupełności - kolor zielony nie jest męczący i ogólnie w aucie jest przyjemnie jak ładnie świeci się ( nie oślepia ) ja mam ustawione na max podświetlenie :)
p.s. już po wymianie rozrządu - co do rolki napinacza paska klinowego co mi pisałeś to najprawdopodobniej był to napinacz ( amortyzatorek ) tej rolki - całkiem mi sie rozsypał jak wymieniałem rozrząd - kupiłem nowy
do wymiany chyba jeszcze pasek klinowy bo przy wyższych obrotach coś świszczy :(
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Tuning optyczny infocenter

Post autor: LukaszN » 01 kwie 2007, 16:31

pochwal sie ile kilometrow juz zrobilej i jaki jest przebieg?
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Tuning optyczny infocenter

Post autor: norbiwolow » 01 kwie 2007, 18:43

w sumie to nie wiem ile już km nabiłem
obecnie furka ma chyba 284.400km a jak kupiłem to miała około 277.000 czyli troszkę już polatałem - niedługo nowy max life trzeba zalać :)
teraz następne 60 tys minimum spokoju co do rozrządu !!!
teraz jeszcze wymiana świec - już czekają tak samo jak nowy filtr powietrza K&N oraz nowy filtr kabinowy do założenia - ale to po odgrzybianiu klimy.
muszę jeszcze powalczyć z tymi obrotami biegu jałowego - w sumie nikt na forum nie odpowiedział mi jakie powinny być obroty w 3.0 - droszi coś pisał ale on ma automata :( ja mam min. na ciepłym 1000-950 obr/min a na zimnym około 1300-1400 obr/min :( i chyba coś jest nie tak - musze na komputer pojechać - cały czas chodzi mi po głowie że gdzieś lewe powietrze zasysa
no i tył zawieszenie muszę profesjonalnie sprawdzić bo dalej cos mi stuka jak jadę po kostce - myslałem że to pompa paliwa odpadła i lata po baku - sprawdziłem - NIE - :( zawieszenie wizualnie na kanale nic nie widać - muszę na rozciągacze na stacji kontroli wjechać - może coś znajdą
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Gradzik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Tuning optyczny infocenter

Post autor: Gradzik » 19 lis 2010, 18:14

a w jaki sposób zmienia się tą intensywność podświetlenia??
Nie ważne gdzie, ważne, żeby z klasą...

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tuning optyczny infocenter

Post autor: goldixll » 19 lis 2010, 18:38

Gradzik pisze:a w jaki sposób zmienia się tą intensywność podświetlenia??
przy włączniku świateł masz takie pokrętło - to ono ściemnia/ rozjaśnia infocenter i zegary : ok2 :

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Tuning optyczny infocenter

Post autor: mikaeltdi » 19 lis 2010, 18:47

goldixll pisze:
przy włączniku świateł masz takie pokrętło - to ono ściemnia/ rozjaśnia infocenter i zegary : ok2 :
Hm a czy była wersja że tylko podświetla zegary ? bo u mnie infocenter i przyciski bez zmian jak zmieniam natężenia światła w zegarach...? czy mam coś skopane ..czy kolega sie zaglopował ;)
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tuning optyczny infocenter

Post autor: goldixll » 19 lis 2010, 20:19

mikaeltdi pisze:
goldixll pisze:
przy włączniku świateł masz takie pokrętło - to ono ściemnia/ rozjaśnia infocenter i zegary : ok2 :
Hm a czy była wersja że tylko podświetla zegary ? bo u mnie infocenter i przyciski bez zmian jak zmieniam natężenia światła w zegarach...? czy mam coś skopane ..czy kolega sie zaglopował ;)
Pozdro...
Szczerze... napisałem jak jest u mnie. Chociaż wątpię żeby taka pierdoła jak ściemnianie zależała od wersji wyposażenia :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”