Kappa T.DS - tuning

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
marktds
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 105
Rejestracja: 30 kwie 2011, 23:56
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Kappa T.DS - tuning

Post autor: marktds » 19 mar 2012, 21:15

Wydaje mi się, że zmieniając położenie nastawnika na pompie możemy zwiększyć dawkę paliwa...
>>> KAPPA 2.4 T.DS <<<

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa T.DS - tuning

Post autor: Michal198422 » 12 maja 2012, 22:15

Odgrzebuję temat tyle że z nieco innej strony. Ostatnio wydobyłem kompa ze swojego z powodu dziwnego zachowania egra (niby wszystko jak powinno a nie działa) i się zdziwiłem. Mianowicie oklejony taśmą z napisami "TECNOSPORT racing tuning kit" a w środku siedzący chip. Mod robiony z tego co widzę w lipcu 2000r. przez nijakiego Lucio. Czy ktoś może słyszał o tej firmie i chociaż przypuszcza co ta firma oferowała w tym 2000 roku? Stawiam na wyłączenie egr (nawet przy odłączonym FES pokazuje zmiany otwarcia ale dziwne) ale co jeszcze.. Ewentualnie gdzie to można sprawdzić? :|
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

Awatar użytkownika
MariuszKRK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 09 lis 2011, 20:52
Imię: Maniek
Lokalizacja: Krakow i okolice

Re: Kappa T.DS - tuning

Post autor: MariuszKRK » 13 maja 2012, 18:12

Michal198422 daj komus kumatemu do sprawdzenia a potem niech skopiuje program...a potem rozprowadzi sie na forum odplatnie z korzyscia dla Cb i klubu.
Lancia Kappa TDs ujeżdzana do pracy:)
Lancia Kappa TDs SW

Alfa Romeo 166 JTD
ex Fiat Coupe 16V Turbo
ex Alfa 155 1.8 TS
ex Alfa 155 1.7TS
ex Alfa 164 2.0TS

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa T.DS - tuning

Post autor: Michal198422 » 13 maja 2012, 20:22

Lol :) Jeśli trafił by się ktoś kto by to potrafił zczytać i wyjaśnić mi co zmieniano, to niech by sobie robił z tym programem co chce też darmo.. Ja usiłuję zrozumieć ten wóz ale coś mi nie idzie w kilku aspektach związanych z FES i jego odczytami ;) No i dlaczego kur.. są objawy jak w sporej ilości wozów (stała prędkość, chęć wyprzedzania i kupa..:/ ) mimo że niby jest wszystko ok.
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

marktds
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 105
Rejestracja: 30 kwie 2011, 23:56
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Kappa T.DS - tuning

Post autor: marktds » 13 maja 2012, 21:15

mi też takie zmulenia się zdarzały, rozwiązanie - zmiana dawki na nastawniku- luzujemy śrubki nastawnika, delikatnie w lewo do rozrządu - zmniejszenie dawki, mi pomogło , jako ciekawostka za duża dawka to falowanie obrotów ale za to bardzo ładnie się wkręca na obroty...
>>> KAPPA 2.4 T.DS <<<

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”