Przyciemnianie szyb...

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
kamilb55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 11:54
Imię: Buchu
Lokalizacja: Wietrzychowice

Przyciemnianie szyb...

Post autor: kamilb55 » 26 wrz 2011, 17:33

Hey kolejny temat, który już gdzieś był.
ALE
Właśnie ale... widziałem na różnych aukcjach spray do przyciemniania świateł. I po takim zabiegu światła i tak było widać czyli jakieś 90% ściemy.

I tu pojawia się moje pytanie czy w taki sposób można ściemnić estetycznie szyby??
Buchu
Bo życie jest za krótkie aby jeździć dieslem!!

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: grodek » 26 wrz 2011, 18:46

Kiedyś polowałem na żółty spray co by sobie machnąć halogeny na żółty kolor.Po wielu przemyśleniach wybrałem alternatywę,folie.Koszt dużo mniejszy,czysta robota i bardzo krótki czas zmiany koloru.W grę wchodzą jeszcze panowie z orzełkiem na czapce ;) O sprayowaniu szyb lepiej zapomnij,wiocha z tego wyjdzie.Kup folię z atestem,samo oklejanie naprawdę nie jest trudne.W razie spotkania z radarowcami zedrzesz folię zębami.Co byś zrobił gdybyś miał pomalowane szyby? W ogóle skąd ten szatański pomysł?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: markiz » 26 wrz 2011, 21:27

kamilb55 pisze:Hey kolejny temat, który już gdzieś był.
ALE
Właśnie ale... widziałem na różnych aukcjach spray do przyciemniania świateł. I po takim zabiegu światła i tak było widać czyli jakieś 90% ściemy.

I tu pojawia się moje pytanie czy w taki sposób można ściemnić estetycznie szyby??
Takie rzeczy to tylko w Szmelcwagonie :lol:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: FXX » 26 wrz 2011, 21:36

grodek pisze:Kiedyś polowałem na żółty spray co by sobie machnąć halogeny na żółty kolor.Po wielu przemyśleniach wybrałem alternatywę,folie.Koszt dużo mniejszy,czysta robota i bardzo krótki czas zmiany koloru.W grę wchodzą jeszcze panowie z orzełkiem na czapce ;) O sprayowaniu szyb lepiej zapomnij,wiocha z tego wyjdzie.Kup folię z atestem,samo oklejanie naprawdę nie jest trudne.W razie spotkania z radarowcami zedrzesz folię zębami.Co byś zrobił gdybyś miał pomalowane szyby? W ogóle skąd ten szatański pomysł?
Zależy w jakim samochodzie. Próbowałem to zrobić w Espero (w planie było delikatne przyciemnienie tyłu), ale tylnej szyby po prostu chociażbym nie wiem jak kombinował to nie dało się zrobić. Raz, że jest wypukła, dwa - kanapa się nie składa, trzy - półki nie da się wyciągnąć. I niestety mnie to przerosło :roll:
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: Gros » 26 wrz 2011, 21:38

W lancia nie przystoi przyciemnianie szyb tandetą -chłopie nie rób jaj to zacna marka a ty chcesz ją zepchnąć do rynsztoka :nono:
:lol: : gafa : :bitwa:

Alan

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: Alan » 26 wrz 2011, 21:40

Czasem warto zapłacić kilka stówek za profi przyciemnienie i niech się inni męczą :)

Z sprayem raczej nic nie wyjdzie,lampy to plastik nieco inna struktura powierzchni.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: FXX » 26 wrz 2011, 22:40

Gros pisze:W lancia nie przystoi przyciemnianie szyb tandetą -chłopie nie rób jaj to zacna marka a ty chcesz ją zepchnąć do rynsztoka :nono:
Bogdan nie przesadzajmy. Jak ktoś potrafi okleić szybki to dobra folia i do roboty. A co za różnica czy sobie okleisz sam czy ktoś Ci to zrobi za kasę? Chyba, że mówimy o piecowym przyciemnianiu to już inna bajka.
Alan pisze:Czasem warto zapłacić kilka stówek za profi przyciemnienie i niech się inni męczą :)

Z sprayem raczej nic nie wyjdzie,lampy to plastik nieco inna struktura powierzchni.
Jeśli się nie potrafi to na pewno, nie ma co kombinować. Płaskie szybki to luz, ale wypukłe - tragedia :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: Sebastian » 26 wrz 2011, 23:14

kamilb55 pisze: I tu pojawia się moje pytanie czy w taki sposób można ściemnić estetycznie szyby??
U fachowców parających się tym na co dzień - wybierzesz sobie odpowiedni odcień folii a oni zrobią resztę.
I co ważne - ta technika nie dotyczy tylko Lancii ;)
FXX pisze: Chyba, że mówimy o piecowym przyciemnianiu to już inna bajka.
Ja jak zobaczyłem jak przyciemnianie "piecowe" sprawdza się w praktyce (ładnych kilka lat temu kolega się skusił w swoim nomen omne BMW ;) ) to sobie odpuściłem - po takim zabiegu tych szyb po prostu nie sposób utrzymać w nienagannej czystości.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
kamilb55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 11:54
Imię: Buchu
Lokalizacja: Wietrzychowice

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: kamilb55 » 27 wrz 2011, 14:54

Super. Przyciemnić drzwi folią n (z atestem B) ) to nie problem ale tylna szyba w dedrze to masakra klejona wygięta ze stopem klejonym, półka na stałe kanapa też. Folią sam nie zrobię a ma być estetycznie a nie "wiejski tuning". Świateł nie przyciemniam a co do zmiany koloru halogenów to spray i folia osłabiają tylko światło a to chyba mija się z celem. . .
Buchu
Bo życie jest za krótkie aby jeździć dieslem!!

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: FXX » 27 wrz 2011, 16:25

kamilb55 pisze:Super. Przyciemnić drzwi folią n (z atestem B) ) to nie problem ale tylna szyba w dedrze to masakra klejona wygięta ze stopem klejonym, półka na stałe kanapa też. Folią sam nie zrobię a ma być estetycznie a nie "wiejski tuning". Świateł nie przyciemniam a co do zmiany koloru halogenów to spray i folia osłabiają tylko światło a to chyba mija się z celem. . .
Więc tylna musisz oddać do jakiegoś warsztatu.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
kamilb55
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 11:54
Imię: Buchu
Lokalizacja: Wietrzychowice

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: kamilb55 » 27 wrz 2011, 21:12

Jeden szkopuł. Tylna jak pisałem jest klejona nie na uszczelce, dodatkowo fabryczny stop. Musiałbym całe auto oddać.
Buchu
Bo życie jest za krótkie aby jeździć dieslem!!

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: grodek » 27 wrz 2011, 21:28

Fachowiec zrobi Ci to na miejscu.Przynajmniej zapytaj,za to nic nie płacisz.Może spróbuj tym sprayem trochę w rogu psiknąć,zobaczysz jak to wyjdzie.Co najgorsza rozpuszczalnik , ściera i wio. Wypełnij pole "miejscowość" - każdemu będzie lepiej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”