Kappa - swap hamulców

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kappa - swap hamulców

Post autor: Dawka » 27 sie 2010, 11:51

Mam kappe 2.4 jtd, jak wiadomo są tam zwykłe zaciski lucasa, kappa 2.0 20VT oraz późniejsza 3.0 V6 miała nieco większe tarcze i zaciski w systemie brembo, chciałbym podnieść skuteczność hamowania montując zaciski brembo oraz te większe tarcze od mocniejszych wersji, jednak dostępność jak i cena takich zacisków powalają na kolana, jednak znalazłem na allegro zaciski od alfy 166 również brembo, patrząc na zdjęcia obu zacisków to wyglądają teoretycznie tak samo, czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak to ma się do rzeczywistości ?? Czy bez problemu uda mi się przełożyć od tej alfy do mojej kappy ??
Oczywiście z zaciskami lecą jakieś dobre nacinane/nawiercane tarcze do tego jakieś dobre klocki.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: stabraf » 27 sie 2010, 12:18

Nie zapomnij też o tym ,że nie wejdą felgi 15" ;)

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 27 sie 2010, 12:42

Moja kappa jeździ na 17" =) na zimę coś się wymyśli =D

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: stabraf » 27 sie 2010, 12:48

Dawka pisze:Moja kappa jeździ na 17" =) na zimę coś się wymyśli =D
: gafa : faktycznie - ładne :)
A na zimę komplecik alu 16" ;)

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 31 sie 2010, 14:50

Znalazłem rozstaw śrub mocujących w zaciskach do alfy i wynosi on 15cm, teraz pytanie czy ktoś wie może jak to wygląda z kappą ?? Pogoda średnio mi pozwala na rozebranie swoich zacisków bo ciągle pada i pada...

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Skalniak71 » 31 sie 2010, 15:31

Dawka pisze:Znalazłem rozstaw śrub mocujących w zaciskach do alfy i wynosi on 15cm, teraz pytanie czy ktoś wie może jak to wygląda z kappą ?? Pogoda średnio mi pozwala na rozebranie swoich zacisków bo ciągle pada i pada...
Dołączam się do prośby.

Dawka, Od jakiej wersji próbujesz podmienić zaciski ? Czy jest różnica przed i po lifcie Alfy?! Sam bym sobie przywiózł takie tarcze z zaciskami jeśli to pasuje bez wielkiej ingerencji. Jakie planujesz tarcze wstawić- najlepiej link. Dzięki wielkie. Pozdrawiam
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 31 sie 2010, 16:24

Skalniak widziałem takie zaciski na allegro od alfy 166 która jak wiemy jest dość podobnym autkiem, jednak zdaję sobie sprawę iż zwrotnica w alfie jest inna bo tam mamy całkiem inne zawieszenie, jak będę wiedział że zaciski pasują bez kombinowania to biorę z allegro, a dalej będę myślał jakie klocki i jakie tarcze, jako że pracuje w sklepie z częściami to trochę wyboru mam istnieje opcja że będę zamawiał u swojego dostawcy w anglii tarcze nacinane, nawiercane i wysoko nawęglane do tego myślę klocki ebc redstuff lub ferodo ds perfomance, ale to później najpierw potrzebuje wiedzieć co i jak. Skalniak czytałem że wybierasz się do Italii ewentualnie dało by rade żebyś się rozglądnął za takimi zaciskami ??

Jeszcze jedno Skalniak z jakim silnikiem jest alfa którą masz ??

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Skalniak71 » 31 sie 2010, 19:00

Dawka pisze:Skalniak Skalniak czytałem że wybierasz się do Italii ewentualnie dało by rade żebyś się rozglądnął za takimi zaciskami ??
Właśnie w tym konktekście zadałem Tobie pytanie :) Nie wierzę, że nie będzie Alfy 166 do której będę mógł się "przykolegować" :)
Jeśli chodzi o import to bezproblemowo. Ile u Ciebie ,Dawka trzeba liczyć za te tarcze, klocki które w/w.? Chciałbym właśnie swapa zrobić ale najlepiej żebym dowiedział się co potrzeba. Czyli jak na razie mówisz, że zwrotnica + zacisk, tarcze od 166 nie podejdą pod Kappę?! W mojej Kappie są jeszcze z tego co wiem hamulce "Zwykłe" dopiero później wprowadzono większe tarcze.
Dawka pisze:Jeszcze jedno Skalniak z jakim silnikiem jest alfa którą masz ??
Alfa jest mojego ojca, ja jeżdżę Vipowską limuzynką, Kappą :) Alfa jest z silnikiem 2.4 jtd 175KM. Więcej info w temacie który zakładałem AR 166!
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 31 sie 2010, 19:25

Nie twierdze że nie pasuje bo nie mam właśnie możliwości sprawdzić jak to wygląda z rozstawem u mnie w kappie.
Postaram się wybadać na dniach jak to cenowo by wyszło z tymi tarczami, chociaż od razu uprzedzam to nie będzie cena jak za zwykłe tarcze do 310mm więc może to być nawet 800zł za komplet. Będę wiedział dam znak.
A ta alfa przypadkiem nie ma właśnie zacisków w sys. brembo ??
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 19:27 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Skalniak71 » 01 wrz 2010, 0:40

Dawka pisze: A ta alfa przypadkiem nie ma właśnie zacisków w sys. brembo ??
Tato zmieniając "kapcie" w Alfie był bardzo ździwiony wielkością zacisków. Ponoć bardzo duże, a i czuć w jakości hamowania, że Alfa zostawia Lancię daleko w tyle.

800zł za tarcze to sporo, chociaż mowa tutaj o nowych i to nie bele jakich. Może na weekend podniosę Alfę i Lancię żeby sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Wszystkie Alfy miały takie "hamowanie"? Czy poszczególne wersje? Nie jestem niestety zorientowany a temat poprawy jakości hamulców w Lucynce bardzo mnie kusi! :)

Allegro.pl Mikoda, to pewnie nie czołówka ale za nie wielką cenę można mieć nawiercane, wentylowane tarcze. Czekam na odpowiedź czy znalazłyby się do Kappy 310mm :) Pozdrawiam
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 01 wrz 2010, 9:14

Jak masz numer nadwozia tej alfy to można sprawdzić co w tej alfie siedzi. Z tego co się orientuje Mikoda nie robi tarcz do kappy/166 w żadnym rozmiarze.

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 02 wrz 2010, 13:04

Więc tak, tarcze angielskiej firmy national: nawiercane, nacinane i wysoko nawęglane takie jak do Alfy 166 o średnicy 310mm, to koszt 700zł za komplet.
Czas realizacji to miesiąc - max 2 miesiące (w praktyce ostatnio zamawiałem takie tarcze do jakiegoś chryslera - trwało to 2 tygodnie)
Mam na telefonie zdjęcie takiej tarczy, po pracy dodam tutaj.

Zdjęcie przykładowe tarcz tego producenta, ta akurat jest do chryslera.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Alfista
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Alfista » 03 wrz 2010, 20:08

mam na sprzedaż takie zaciski ze 166, cena 600zł komplet

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Dawka » 03 wrz 2010, 22:17

Zwykła cena, co najmniej 4 oferty na allegro są w takiej cenie.

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa swap hamulców

Post autor: Skalniak71 » 04 wrz 2010, 14:24

może dzisiaj uda mi się porównać tarcze i zaciski z Alfy... jak coś to fotorelacje jakąś zrobię :)
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”