Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 10 gru 2018, 16:45

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 06 lis 2008, 9:18 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Nie próbowałem, ale ciekawy pomysł. Ja na szczęście mało kiedy woże kogoś z tyłu, a maleństwo nie dotyka nogami do ziemi z fotelika wiec tak bardzo mi to nie przeszkadza.

PostDodany: 06 lis 2008, 9:23 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

A ja powiem tak, wolę mieć porządne gumowe dywaniki na podłodze.
W swojej mam jasne wnętrze i mam jasnoszare "gumiaki" - zawsze jestem pewny że mi nie przesiąkną.
Te welurowe i nibywelurowe testowałem - po lepszym deszczu potrafiła być mokra wykładzina pod dywanikiem.
Po drugie do jasnego wnętrza nigdy nie założyłbym czarnych dywaników (mnie akurat razi), a jasne z weluru czy innego dywanu momentalnie są upaćkane jak jasna choler-a.
Po trzecie wytrzepać z tego piach, żeby były czyste to sobie można łapy pourywać. Jak miałem to trzepałem trzepaczką do dywanów, uprałem i jak wyschły to i tak z nich jeszcze potrafił jak się trzepnęło kurz lecieć.

Teraz muszę się właśnie przejechać do sklepu bo muszę nowe "gumiaki" kupić - te po 4 latach użytkowania i mojej pomyłce przy myciu (polałem płynem i zapomniałem ich umyć i spłukać) zaczynają się sypać.

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

PostDodany: 06 lis 2008, 9:26 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Zastanawiałem sie tez jak by to wyszło gdyby samemu kupic odpowiedni material i sprobować wyciąć taki kroj jak sie uwaza (jakisz szablon z tektury) i potem dac do obszycia.

U mnie w sklepie z dywanami obszywają rózne elementy tylko musze sie zorientowac ile taka przyjemnośc kosztuje.

A o samym pomyśle stworzenia dywaników co myślicie warte to zachodzu ??
Jaki materiał wybrać??

PostDodany: 06 lis 2008, 9:39 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

W Castoramie Ci wytną i obszyją zapłacisz duużo mniej . Mają też gotowce które spasiłem na przód po 5 zeta za szt . :)

PostDodany: 07 lis 2008, 8:46 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

"Marcin_D" pisze:
A ja powiem tak, wolę mieć porządne gumowe dywaniki na podłodze.
W swojej mam jasne wnętrze i mam jasnoszare "gumiaki" - zawsze jestem pewny że mi nie przesiąkną.
Te welurowe i nibywelurowe testowałem - po lepszym deszczu potrafiła być mokra wykładzina pod dywanikiem.
Po drugie do jasnego wnętrza nigdy nie założyłbym czarnych dywaników (mnie akurat razi), a jasne z weluru czy innego dywanu momentalnie są upaćkane jak jasna choler-a.
Po trzecie wytrzepać z tego piach, żeby były czyste to sobie można łapy pourywać. Jak miałem to trzepałem trzepaczką do dywanów, uprałem i jak wyschły to i tak z nich jeszcze potrafił jak się trzepnęło kurz lecieć.

Teraz muszę się właśnie przejechać do sklepu bo muszę nowe "gumiaki" kupić - te po 4 latach użytkowania i mojej pomyłce przy myciu (polałem płynem i zapomniałem ich umyć i spłukać) zaczynają się sypać.
Rownież mam problem z dywanikami chciałem kupić gumowe ale specyficzny kształt podłogi w Kappie nie pozwolił mi dobrać właściwych. Nie wiem w jaki sposób mogę dobrać dywaniki aby pasowały do samochodu (z tylnymi to nie ma problemu ale z przednimi?) te które są w sprzedarzy w supermarketach mają kształty uniwersalne. Proszę o poradę. Pozdrawiam

PostDodany: 07 lis 2008, 12:15 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ja mam jakieś takie trochę mniej uniwersalne, chociaż w tym miejscu od tunelu gdzie jest to wybruszenie podłogi to i tak ten dywanik nie pasuje i jest po prostu podgięty. Ale kto mi zaglada pod fotel, mnie to nie przeszkadza, a przód dywanika pasuje idelanie.
I największy plus, wiem że mi nie przesiąknię woda i nie będę miał szlamu na podłodze po jesieni czy zimie.

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

PostDodany: 04 mar 2009, 15:31 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Odgrzeje troche ten temat, jako że zbliża sie pora kiedy bedzie można włożyć welurowe dywaniki zamiast gum, stąd moje pytanie, natknąłem ise w trakcie wertowania aukcji na takie oto dywaniki ze stoperami.

Dywaniki

Mógłby mi ktoś przybliżyc jak "montuje " sie owe stopery i czy aby napewno zda to egzamin w Lybrze, gdzie mam już wystające z wykładziny po dwa "dyndzle" na stornie.

PostDodany: 10 mar 2009, 11:56 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Fajne dywaniki, stopery montuje się do zaczepów które są w podłodze. Ja kupiłem dywaniki obszyte gumąod spodu i muszę powiedzieć, że całą jak na razie zimę spisują się super. Nie mam na nich żadnej wody co było moim utrapieniem w gumowych wycieraczkach z których ciągle ją wylewałem. Trochęsięzbrudziły ale odrobina płynu do mycia dywanów zdziała cuda na wiosnę. Zdecydowanie lepiej wyglądają welury niż paskudne gumy w lancii :)

PostDodany: 22 cze 2009, 15:44 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Odgrzeje temat troche ;)

Poniewaz linki juz dawno nie dzialaja, moze ktos polecic ktore dywaniki z allegro zakupic zeby pasowaly do zaczepow/klipsow w podlodze?

PostDodany: 22 cze 2009, 16:11 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ja kupiłem welurowe z Allegro,najgrubsze i chyba najdroższe jakie były(ok.140zł) i po tygodniu przednie wyglądały jakby miały z rok.Poza tym znać każdy pyłek i okruszek.Przeprosiłem się z gumowymi które kupiłem w styczniu.Są to uniwersalne dywaniki firmy Geyer.Po docięciu wystających płaskich powierzchni pasują prawie idealnie i wyglądają bardziej estetycznie niż te nowe welurowe.Tylne pasują jakby były robione do Lybry.Można je kupić w kolorach czarnym i szarym.Poprzednio miałem takie same 5 czy 6 lat i w ogóle się nie wycierały.

PostDodany: 22 cze 2009, 16:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Gumowe nie wchodza w gre, szukam welurowych - tylko wlasnie boje sie ze trafie na takie jak opisales ;)
Nie wiecie w jakiej cenie jest orginal?

PostDodany: 22 cze 2009, 18:47 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

W rejonie śląskim oryginalnych nie mieli w żadnym ASO.
Jeśli mogę doradzić odnośnie dywaników welurowych:w momencie zakupu w Lybrze były dywaniki welurowe nie za grube,melanż czarno-biało-szary.Wszelki syf był na nich stosunkowo mało widoczny.Te kupione teraz są jednolite grafitowe i paprochy widać zanim się je włoży do auta.

PostDodany: 19 paź 2009, 21:50 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

odswieze temat
najwyzszy czas pomyslec o gumowych dywanikach do liberki

macie jakies namiary?
polecacie jakis sklep?

pomozcie!

PostDodany: 19 paź 2009, 21:58 
ja ostatnio kupiłem w TESCO komplet za 40 pln co mnie dziwi nawet dobrej jakości

PostDodany: 19 paź 2009, 22:26 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ja spasowałem od Alfy 156, trochę inny kształt, ale daje radę. Tylne są trochę przykrótkie. Takie miałem i muszą na razie posłużyć.
Odnośnie zaczepów mocujących przednie do podłogi, to zdemontowałem te ze zużytych dywaników, wyciąłem otwory w nowych w takich samych miejscach i zamontowałem.
Pasują i nie ślizgają się!!! Nie wyżucajcie zniszczonych, demontaż i montaż na nowych to pestka!

AR 146 1,6 Boxer 103 KM Alfa Rosso
AR 146 1,4 TS 103 KM Blue Cosmo

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00