Lybra - jakie dywaniki wybrać?

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Fugaz » 06 lis 2008, 9:18

Nie próbowałem, ale ciekawy pomysł. Ja na szczęście mało kiedy woże kogoś z tyłu, a maleństwo nie dotyka nogami do ziemi z fotelika wiec tak bardzo mi to nie przeszkadza.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Marcin_D » 06 lis 2008, 9:23

A ja powiem tak, wolę mieć porządne gumowe dywaniki na podłodze.
W swojej mam jasne wnętrze i mam jasnoszare "gumiaki" - zawsze jestem pewny że mi nie przesiąkną.
Te welurowe i nibywelurowe testowałem - po lepszym deszczu potrafiła być mokra wykładzina pod dywanikiem.
Po drugie do jasnego wnętrza nigdy nie założyłbym czarnych dywaników (mnie akurat razi), a jasne z weluru czy innego dywanu momentalnie są upaćkane jak jasna choler-a.
Po trzecie wytrzepać z tego piach, żeby były czyste to sobie można łapy pourywać. Jak miałem to trzepałem trzepaczką do dywanów, uprałem i jak wyschły to i tak z nich jeszcze potrafił jak się trzepnęło kurz lecieć.

Teraz muszę się właśnie przejechać do sklepu bo muszę nowe "gumiaki" kupić - te po 4 latach użytkowania i mojej pomyłce przy myciu (polałem płynem i zapomniałem ich umyć i spłukać) zaczynają się sypać.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Doodik » 06 lis 2008, 9:26

Zastanawiałem sie tez jak by to wyszło gdyby samemu kupic odpowiedni material i sprobować wyciąć taki kroj jak sie uwaza (jakisz szablon z tektury) i potem dac do obszycia.

U mnie w sklepie z dywanami obszywają rózne elementy tylko musze sie zorientowac ile taka przyjemnośc kosztuje.

A o samym pomyśle stworzenia dywaników co myślicie warte to zachodzu ??
Jaki materiał wybrać??

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: bufi » 06 lis 2008, 9:39

W Castoramie Ci wytną i obszyją zapłacisz duużo mniej . Mają też gotowce które spasiłem na przód po 5 zeta za szt . :)

Awatar użytkownika
rak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: rak » 07 lis 2008, 8:46

"Marcin_D" pisze:A ja powiem tak, wolę mieć porządne gumowe dywaniki na podłodze.
W swojej mam jasne wnętrze i mam jasnoszare "gumiaki" - zawsze jestem pewny że mi nie przesiąkną.
Te welurowe i nibywelurowe testowałem - po lepszym deszczu potrafiła być mokra wykładzina pod dywanikiem.
Po drugie do jasnego wnętrza nigdy nie założyłbym czarnych dywaników (mnie akurat razi), a jasne z weluru czy innego dywanu momentalnie są upaćkane jak jasna choler-a.
Po trzecie wytrzepać z tego piach, żeby były czyste to sobie można łapy pourywać. Jak miałem to trzepałem trzepaczką do dywanów, uprałem i jak wyschły to i tak z nich jeszcze potrafił jak się trzepnęło kurz lecieć.

Teraz muszę się właśnie przejechać do sklepu bo muszę nowe "gumiaki" kupić - te po 4 latach użytkowania i mojej pomyłce przy myciu (polałem płynem i zapomniałem ich umyć i spłukać) zaczynają się sypać.
Rownież mam problem z dywanikami chciałem kupić gumowe ale specyficzny kształt podłogi w Kappie nie pozwolił mi dobrać właściwych. Nie wiem w jaki sposób mogę dobrać dywaniki aby pasowały do samochodu (z tylnymi to nie ma problemu ale z przednimi?) te które są w sprzedarzy w supermarketach mają kształty uniwersalne. Proszę o poradę. Pozdrawiam
Pozdrawiam Zbyszek
Srebrna Włócznia K 2,4 JTD

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Marcin_D » 07 lis 2008, 12:15

Ja mam jakieś takie trochę mniej uniwersalne, chociaż w tym miejscu od tunelu gdzie jest to wybruszenie podłogi to i tak ten dywanik nie pasuje i jest po prostu podgięty. Ale kto mi zaglada pod fotel, mnie to nie przeszkadza, a przód dywanika pasuje idelanie.
I największy plus, wiem że mi nie przesiąknię woda i nie będę miał szlamu na podłodze po jesieni czy zimie.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Doodik » 04 mar 2009, 15:31

Odgrzeje troche ten temat, jako że zbliża sie pora kiedy bedzie można włożyć welurowe dywaniki zamiast gum, stąd moje pytanie, natknąłem ise w trakcie wertowania aukcji na takie oto dywaniki ze stoperami.

Dywaniki

Mógłby mi ktoś przybliżyc jak "montuje " sie owe stopery i czy aby napewno zda to egzamin w Lybrze, gdzie mam już wystające z wykładziny po dwa "dyndzle" na stornie.

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Fugaz » 10 mar 2009, 11:56

Fajne dywaniki, stopery montuje się do zaczepów które są w podłodze. Ja kupiłem dywaniki obszyte gumąod spodu i muszę powiedzieć, że całą jak na razie zimę spisują się super. Nie mam na nich żadnej wody co było moim utrapieniem w gumowych wycieraczkach z których ciągle ją wylewałem. Trochęsięzbrudziły ale odrobina płynu do mycia dywanów zdziała cuda na wiosnę. Zdecydowanie lepiej wyglądają welury niż paskudne gumy w lancii :)
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Bonk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 141
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Bonk » 22 cze 2009, 15:44

Odgrzeje temat troche ;)

Poniewaz linki juz dawno nie dzialaja, moze ktos polecic ktore dywaniki z allegro zakupic zeby pasowaly do zaczepow/klipsow w podlodze?

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: jaro1959 » 22 cze 2009, 16:11

Ja kupiłem welurowe z Allegro,najgrubsze i chyba najdroższe jakie były(ok.140zł) i po tygodniu przednie wyglądały jakby miały z rok.Poza tym znać każdy pyłek i okruszek.Przeprosiłem się z gumowymi które kupiłem w styczniu.Są to uniwersalne dywaniki firmy Geyer.Po docięciu wystających płaskich powierzchni pasują prawie idealnie i wyglądają bardziej estetycznie niż te nowe welurowe.Tylne pasują jakby były robione do Lybry.Można je kupić w kolorach czarnym i szarym.Poprzednio miałem takie same 5 czy 6 lat i w ogóle się nie wycierały.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Awatar użytkownika
Bonk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 141
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Bonk » 22 cze 2009, 16:45

Gumowe nie wchodza w gre, szukam welurowych - tylko wlasnie boje sie ze trafie na takie jak opisales ;)
Nie wiecie w jakiej cenie jest orginal?

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: jaro1959 » 22 cze 2009, 18:47

W rejonie śląskim oryginalnych nie mieli w żadnym ASO.
Jeśli mogę doradzić odnośnie dywaników welurowych:w momencie zakupu w Lybrze były dywaniki welurowe nie za grube,melanż czarno-biało-szary.Wszelki syf był na nich stosunkowo mało widoczny.Te kupione teraz są jednolite grafitowe i paprochy widać zanim się je włoży do auta.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

orik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: orik » 19 paź 2009, 21:50

odswieze temat
najwyzszy czas pomyslec o gumowych dywanikach do liberki

macie jakies namiary?
polecacie jakis sklep?

pomozcie!
Lybra SW 1.9 JTD

Codee

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Codee » 19 paź 2009, 21:58

ja ostatnio kupiłem w TESCO komplet za 40 pln co mnie dziwi nawet dobrej jakości

Awatar użytkownika
Bianco
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 415
Rejestracja: 18 wrz 2009, 0:01
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - Jakie Dywaniki wybrać?

Post autor: Bianco » 19 paź 2009, 22:26

Ja spasowałem od Alfy 156, trochę inny kształt, ale daje radę. Tylne są trochę przykrótkie. Takie miałem i muszą na razie posłużyć.
Odnośnie zaczepów mocujących przednie do podłogi, to zdemontowałem te ze zużytych dywaników, wyciąłem otwory w nowych w takich samych miejscach i zamontowałem.
Pasują i nie ślizgają się!!! Nie wyżucajcie zniszczonych, demontaż i montaż na nowych to pestka!
Tomek Obrazek
Teraz: Lancia Lybra 2,4 JTD 150 KM Blue Nicole
Było: AR 156 1,8 TS '00 Bianco Polare 144 KM
AR 146 1,6 Boxer 103 KM Alfa Rosso
AR 146 1,4 TS 103 KM Blue Cosmo

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”