KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 11 sie 2007, 19:56

zamierzam przyciemnić szyby w Lancii - zastanawiam się nad paroma opcjami - w sumie to mam 2 w głowie ale pozwolę sobie zapodać ankietę jak wg WAS najlepiej wyglądałaby moja Kappa :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kamyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 247
Rejestracja: 01 maja 2007, 0:00
Imię: Kamil
Lokalizacja: Radom

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: kamyk » 11 sie 2007, 20:23

Wedlug mnie najbardziej bedzie pasowala jasno czarna folia
Praktycznie do kazdego koloru samochodu :)
Ja u siebie mam przyciemnione najjasniejsza czarna folia caly samoochod (oczywiscie bez przedniej) i jest calkiem niezle

duzo zalezy w jakim kolorze masz srodek (czy jasny czy ciemny)
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 11 sie 2007, 21:29

...moim zdaniem powinienes sobie odpuscic folie chromowane z bardzo prostych powodow kiepsko to bedzie pasowaco do ciemnego auta...w domu mam auto z takimi foliami ale Van jest srebrny, natomiast jak chcialem przyciemnic w Mazdzie (kolor ciemna zielen wchodzaca w czern) to wogle to nie pasowalo bo robilismy przymiarki, zreszta robili mi to w firmie gdzie kobieta jest plastyczka i ma bardziej rozwiniety zmysl doboru kolorow... :D
...jesli chodzi o ciemne folie to pozostawiam juz Tobie...ja mialem w Mazdzie ciemna czern foli i generalnie fura wygladala w srodku jak trumienka ale mi sie to podobalo...jak zrobisz juz przyciemnanie licze na fotki bo i moze ja pomysle znowusz o czyms takim...mam duze znizki w zaprzyjaznionej firmie trudniacej sie tym... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 11 sie 2007, 22:06

po pierwsze będę to robił sam - mam zasadę - jak chcesz coś zrobić to zrób to sam albo wcale :) dotyczy oczywiście spraw bez fachowej wiedzy mechanicznej itp.

co do koloru to myslałem o chromie - przy czarnym aucie ładnie by kontrastowało i pasowało by do obwolut okien
drugi zamysł to delikatny czarny - tylko czy auto nie wyjdzie jak trumna :)
muszę jeszcze się z tym przespać - za tydzień w weekend chyba zrobię tylne szyby a w następny przednie

jak zrobię foto gwarantowane :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Tasman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 07 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Ustka

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Tasman » 11 sie 2007, 23:02

Ja mam w swojej oryginalnie przyciemnione na niebiesko(jasno)

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: maki » 12 sie 2007, 0:56

wg mnie ladnie wyglada tak: caly tyl ciemna czarna folia, a przod bardzo jasna czarna... aha, tylnia szybe wcale nie tak prosto sie "foliuje", ale znajac Twoja zacietosc i cierpliwosc (felgi) z pewnoscia sobie poradzisz :wink: zycze powodzenia i czekam na fotki

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 sie 2007, 9:38

...nie wyjdzie Ci trumna przy jasnym czarnym...ja mam w Vanie chrom lekko przeswitujacy i w srodku jest naprawde bardzo jasno...jak bys chcial moge machnac fotke to CI pokaze jak to wyglada u mnie na srebrnym aucie i jaki mniej wiecej mam kolor folii...
...co do przylepiania foli to nie jest tak lekko...wiem bo znajomi kleili sobie w autach...wyglada to tak ze trzeba miec wprawe zeby foli nie zadrzec no i te pecherze...musisz byc chyba bardzo dokladna i precyzyjna osoba zeby podjac sie czegos takiego, ale ja 3mam kciuki i oczywiscie jak juz mowilem licze na zdjecia po zakonczeniu... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 12 sie 2007, 14:05

obstawiam całość w jednym odcieniu - wg mnie ładnie to wygląda

co do techniki klejenia to mam już opanowaną - zobaczcie jak wyglądało moje poprzednie auto - troche pracy w nie włożyłem i serca też nie mało - ciężko było sie rozstawać ale Kappa wygrała :)
kiedyś jeszcze wrócę do hondy :) może jak żona zrobi prawko to jej kupię takiego aby troszkę po-tuningować :)

tak wyglądał po sprowadzeniu :

Obrazek

tu juz troche mojej pracy - białe zegary :)

Obrazek

faza przejsciowa :

Obrazek

no i wersja ostateczna designu civica:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwszy raz na forum Lancii - honda civic :)

wszystko co robiłem przy civicu robiłem sam - troche roboty było ale jaka satysfakcja po skończeniu

co do obklejania szyb to pewnie większy problem będę miał z wyjęciem szyby a niżeli z obklejaniem - muszę poszukać na forum jak wyciągnąc szyby i przy okazji naprawić te chol...ne włączniki podświetlenia po otwarciu drzwi bo tylko jedne tylne mi działają :(
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 sie 2007, 14:20

...wiesz co ale do obklejania nie wyciaga sie szyb z samochodu... :D
...jesli chodzi o boczne szyby to demontuje sie tylko listweki i uszczelnienia wokol szyb aby bylo lepsze dojscie , a tylnej sie wogle nie wyciaga, docina sie tylko do niej odpowiednio folie... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 12 sie 2007, 15:33

ja w hondzie przednie boczne wyciągałem - było łatwiej obklejać - tylne to faktyczne w aucie kleiłem

może w kappie da się faktycznie bez wyciągania - zobaczę :)
napisz dokładnie co zdemontować aby dojść do obrzeży szyb
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Taz » 12 sie 2007, 15:35

hmmm.. a jak się ma przyciemnianie przednich bocznych szyb do tego, że przepuszczalność światła w przedniej i przednich bocznych szybach ma wynosić min. 70%? Chyba o takiej liczbie mówią przepisy z tego co pamiętam..
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: Przemo » 12 sie 2007, 15:52

"Taz" pisze:hmmm.. a jak się ma przyciemnianie przednich bocznych szyb do tego, że przepuszczalność światła w przedniej i przednich bocznych szybach ma wynosić min. 70%? Chyba o takiej liczbie mówią przepisy z tego co pamiętam..
Teoretycznei nie wolno ale zobacz na zdjęcia mojej byłej Kappy. Policja ani razu mnie nie zatrzymala, a na przeglądzie trzeba było dac jakiś gratis w postaci $$ :D

Norbiwolow Twój Civic wyglądał bardzo fajnie. ale dwie rzeczy mi się nie podobaja :) Te pokrowce na fotelach i ta naklejka CIVIC TYPE R na drzwiach. Naklejka jest w stylu wieśnaików z BMW co na każdej 3-ójce przylepiają znaczek Mpower :) Oczywiście nie chcę Cię obrazic ale mi się automatycznie takie rzeczy kojarzą z łysoniami z BMW.
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: trigojunior » 12 sie 2007, 16:03

a mi się nie podobają te paski na przedniej szybie na górze, bleee :evil:

a co do szyb to moim zdaniem najlepszy będzie czarny. (ostatnio kolega w swojej Hondzie zrobił przyciemnienie i bardzo mi się spodobało. jak będzie trochę wolnych $$ to może u siebie też zrobię)
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

KAPPA - jaki kolor szyb ??? - bedę przyciemniał :)

Post autor: norbiwolow » 12 sie 2007, 20:56

a fotelach to nie pokrowce tylko nowa tapicerka - szyta u tapicera - materiał i projekt mój - wykonanie tapicer - w sumie to kosztowało mnie to "flaszkę" za materiał ( skóropodobny szary i welur niebieski ) a tapicer jak pamiętam 150 złotych - w rzeczywistości lepiej wygladało niż na foto

znaczek type R to taki "bajer" to fatk ale ładnie się to komponowało - nie robiłem listy sponsorów na boku ale tak wizualnie nie wyglądało to żle - oczywiście napisy na tylnej szybie, tribale itp to fakt - buractwo z bmw e30

pasek na przedniej szybie tez mi z czasem nie pasował ale nie mogłem znaleźć takiego przechodzącego z ciemnej na jasną powierzchnię

p.s. łysy nie jestem choć już lekko szpakowaty :)
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 sie 2007, 22:28

...jesli chodzi przyciemnianie przednich bocznych szyb to sprawa wyglada tak, ze szyby te moga byc przyciemnione ale tylko natrualnie nie wolno obklejac tych szyb zadna folia...i tutaj Przemo musze Ci powiedziec ze miales duzo szczescia bo ja mam kolegow ktorzy musieli zrywac folie z przednich szyb w aucie bo polica pozabierala im dowody rejestracyjne a nikt u nas nie chcial dac im przegladu... :D

...jesli chodzi o wyciaganie listewek i uszczelek nie potrafie Ci dokladnie pomoc bo nigdy nie rozbieralem drzwi w Kappie...ale widzialem jak to robia w firmie ktora montuje folie i z tego co pamietam wciagali tapicerki z bocznych drzwi i wtedy mieli latwiejszy dostep...ale widzialem tez omege to wyciagali tylko jakies obramowania szyb i w profesjonalny sposob podklejali wszystko...ale naprawde szczegolow nie znam... :D
Giulietta Veloce 2016r

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”