Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
evo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: evo » 27 lis 2007, 19:45

warto to zamontować do auta z centralnym ale które nie mają pilota, przydatne szczególnie zimą gdy inni dmuchają w zamki 8), montujemy takie zestawy jakiś czas, są ok, scyzoryk poręczny, jakość dobra. jedna z moich delt też ma taki zestaw.

CharlieCrocker

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: CharlieCrocker » 04 gru 2007, 20:41

Wiem, wykopuję stare ziemniaki ;) ale od czegoś trzeba zacząć orientowanie się.
Jako, że jestem już w tej chwili tylko o krok od posiadactwa własnej Lancii i jako, że scyzoryk jest naprawdę fajnym pomysłem, który chciałbym zastosować w Dedrze, stąd pytanko.

Mam rozumieć, że zakup takiego zestawu i zamontowanie w autku dołączonych tam wkładek, a potem przerzucenie ze starego kluczyka, ewentualnej pastylki immobilisera, pozwoli mi na cieszenie się pełną funkcjonalnością kluczyka - scyzoryka?
I czy jak zamontuję do auta alarm, to dam radę jakoś upchnąć tam do środka elektronikę z alarmu, tak bym mógł mieć konkretny kluczyk, a nie kluczyk + brelok?
Ostatnie pytanie kieruję raczej do autora wątku. Mam nadzieję, że jeszcze tu czasami zagląda ;)

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 05 gru 2007, 9:12

Dokładnie , mi udało się to wszystko połączyć i zaadaptować do mojej dedry , także w razie pytań przy modyfikacjach wal śmiało :wink:
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
LuuukaszXXX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 02 kwie 2010, 16:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Frysztak
Kontakt:

Re: Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: LuuukaszXXX » 01 paź 2010, 21:25

Dołączając się do tematu, jak bardzo skomplikowane jest zaadaptowanie wnętrzności z takiego klucza
Skracamy linki
(taki mam teraz) do takiego Skracamy linki
żeby moc otwierać drzwi i bagażnik z pilota oraz odpalać silnik. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 paź 2010, 21:28 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skracamy linki
Lancia Lybra 2.0 Comfotronic Berlina

Awatar użytkownika
Mefisto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 493
Rejestracja: 29 kwie 2010, 13:29
Lokalizacja: Knurów

Re: Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Mefisto » 04 paź 2010, 13:18

Nat pisze:Lybry od któregoś tam roku (2004?) mają właśnie taki kluczyk a la nóż sprężynowy. Stilo zresztą też.
Od liftingu w roku modelowym 2002 stosowano klucz typu scyzoryk
Mefisto

Lancia...the way of life...

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: dr_scott » 08 lut 2011, 21:41

Właśnie próbuję dorobić fiatowski grot (starego typu) do scyzoryka, ale ale...

Grot fiata jest minimalnie różny od grotu Lancii (chodzi o Dedrę). Lancia ma nieco grubszy grot i minimalnie inny profil rowków (inne kąty).

Obrobiony grot fiata na wzór kluczyka z Lancii wstawiłem do scyzoryka i...
Da się nim otwierać auto i zapalać silnik (po przełożeniu immo) ale kluczyk nie chodzi tak fajnie jak oryginał. Zacina się, ciężko się wkłada itp. Przy stacyjce na dodatek obudowa dotyka do włącznika pozycyjnych.

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba wydobycie grotu z oryginalnego kluczyka i przerobienie końcówki tak aby dało się go zamocować w scyzoryku. Trzeba to zrobić tak aby grot był nieco dłuższy, aby obudowa scyzoryka nie haczyła o włącznik pozycyjnych.

Lepszym rozwiązaniem byłaby wymiana wkładek na nowy typ, ale jeżeli już to we wszystkich zamkach...

Pracuję na adaptacją elektroniki w Dedrze tak, aby otwierać drzwi z pilota w scyzoryku (z wykorzystaniem oryginalnej centralki) jak również nad otwieraniem bagażnika, wlewu paliwa oraz domykaniem szyb z wykorzystaniem centralek oryginalnych (bo one mają zabezpieczenia).
Da się to zrobić na uniwersalnej centralce, ale trzeba dołożyć parę elementów zewnętrznych. Mnie to jednak nie interesuje. Chcę zmodyfikować soft w centralce tak aby działała tak jak ja chcę i tym samym będzie dedykowana do Dedry/Delty. Work in progress. Centralka z szyfrowaniem keeloq.
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”