Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 12 kwie 2007, 11:37

Oglądając nowe Grande Punto spodobał mi sie kluczyk scyzoryk z tego pojazdu wpadłem na pomysł adaptacji tego do lancii co z tego wyszło:
Więc drogą kupna nabyłem zestaw wkładek z kluczykiem typu scyzoryk do fiata PANDY , PUNTO , GRANDE PUNTO , DOBLO, SEICENTO, SIENA, TIPO ,TEMPRA,BRAVO,BRAVA ,MAREA.
Obrazek
Obrazek

Taki zestaw wkładek pasuje do Lanci dedry, delty przypuszczam że w kappie może być podobnie samą wkładke stacyjki wymieniłem , i mam nowy klucz scyzoryk z nowym wzorem klucza płaskim, logo zostało zaklejone logiem Lancii oczywiście z breloka za 5 zł :lol: , sam transponder będzie przełożony z starego kluczyka obecnie aby zapalić auto należy przybliżyć kluczyk stary aby przy zapalaniu zczytał kod. Dodatkowo planuje adaptację bebechów z pilota z alarmu do tego klucza ponieważ jest opcja jest w nim 3 przyciskowy pilot włącznie z otwieraniem tylnej klapy. A wygląda to tak zdjęcia robione telefonem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Można wymienić sam grot w kluczyku jest on na sworzniu wtedy nie trzeba wymieniać wkładki w stacyjce chociaż jest to bardzo proste no i mamy nowy wzór klucza :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: pawcio1 » 12 kwie 2007, 11:49

Bardzo fajnie to wyglada! Czy możesz podać przybliżone koszty tej atrakcyjnej zmiany?
Patryk jak coś wymyśli to... : yesyes :
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 12 kwie 2007, 13:44

"pawcio1" pisze:Bardzo fajnie to wyglada! Czy możesz podać przybliżone koszty tej atrakcyjnej zmiany?
Patryk jak coś wymyśli to... : yesyes :
czasem staram sie udoskonalać i tak już doskonałą Lancie :wink:
A że to rodzina Fiat auto to nawet bez większych oporów części sa współzamienne 8)
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Kubek » 12 kwie 2007, 14:08

Fajna sprawa, sam nad tmy myslalem, bo widzialem to na allegro, ale potem stwierdzilem ze za duzo zabawy tylko po to zeby miec kluczyk Lancia :D
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Młody
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1037
Rejestracja: 14 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Młody » 12 kwie 2007, 14:27

Fajny tuning... 8)
Dedra 2.0 TDS

Awatar użytkownika
Dizzy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 389
Rejestracja: 11 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Chorzów (woj. śląskie)

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Dizzy » 12 kwie 2007, 14:42

Ale bajer :D Niedawno sie nad tym zastanawiałem :D PIMP MY KEY :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 14 kwie 2007, 10:23

transponder zaadoptowany juz z orginalnego kluczyka, i nawet udalo mi sie go wydobyc bez zbednego uszkadzania starego kluczyka, poniewaz miałem 4 kluczyki orginalne wydobyłem go z tego szarego kluczyka to jest serwisowy tylko do stacyjki pasowal bez mozliwosci otwierania zamków drzwi i schowka , bagażnika,Wystarczyło ściągnać osłonę gumową kluczyka naciać plastik pod spodem i wydobyłem pastylke , umieściłem ja w kluczyku scyzoryku i zapala z czytaniem kodu 8)
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Nat » 14 kwie 2007, 11:29

Lybry od któregoś tam roku (2004?) mają właśnie taki kluczyk a la nóż sprężynowy. Stilo zresztą też.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 14 kwie 2007, 11:38

"Nat" pisze:Lybry od któregoś tam roku (2004?) mają właśnie taki kluczyk a la nóż sprężynowy. Stilo zresztą też.
stilo ma niebieskiego koloru, lybra niewiem niewidziałem, natomiast nowsze ypsilony mają mussa chyba tez no i wiadomo thesis też ma taki klucz
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
AndrzejS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 16 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: AndrzejS » 15 kwie 2007, 16:19

Moja Lybra ( koniec 2003 ) ma koloru czarnego ( oba kluczyki są typu scyzoryk , lecz tylko jeden jest z przyciskami ).

pozdrawiam,
Lybra SW 2,4jtd ( grafit z czarnym daszkiem )

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 16 kwie 2007, 9:22

"AndrzejS" pisze:Moja Lybra ( koniec 2003 ) ma koloru czarnego ( oba kluczyki są typu scyzoryk , lecz tylko jeden jest z przyciskami ).

pozdrawiam,
witam mozesz zrobic zdjęcie pogladowe jak wygląda ? ten z przyciskami i embelemat na nim,czy to jest płaski kluczyk jak groty w vw,audi mercedes? taki jak ja mam na zdjęciach
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
AndrzejS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 16 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: AndrzejS » 16 kwie 2007, 12:05

oto zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
Lybra SW 2,4jtd ( grafit z czarnym daszkiem )

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 16 kwie 2007, 13:08

Dzięki czyli jest dokładnie taki sam jak z fiata logo zmienione reszta to samo :wink:
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: teemka » 09 lis 2007, 9:07

Mozna zrobic to taniej i nie bawic sie w wymiane zamkow czy stacyjek... Poprostu nalezy zalatwic fiatowski grot do pilota typu kluczyk scyzoryk i dociac go wg starego kluczyka- duzo mniej roboty a efekt ten sam;) Jeśli chodzi o groty do fiatowskich kluczykow -> zdaje sobie sprawe ze jest z tym problem ale gdyby ktos potrzebowal to wiem gdzie mozna takie dostać...
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kluczyk scyzoryk Lancia :)

Post autor: Patryklancia » 09 lis 2007, 9:18

"teemka" pisze:Mozna zrobic to taniej i nie bawic sie w wymiane zamkow czy stacyjek... Poprostu nalezy zalatwic fiatowski grot do pilota typu kluczyk scyzoryk i dociac go wg starego kluczyka- duzo mniej roboty a efekt ten sam;) Jeśli chodzi o groty do fiatowskich kluczykow -> zdaje sobie sprawe ze jest z tym problem ale gdyby ktos potrzebowal to wiem gdzie mozna takie dostać...
Jak już coś przerabiam to niejest priorytetem że ma być tanio ma być dobrze , a te pseudokluczyki piloty z allegro i wymienne groty to chińskie tandety ,jak zauważysz to klucz jest płaski (wypalany) obecnie tak jak w nowych Lanciach, Fiatach i o taką przeróbkę chodziło zamki zostały na stary klucz a stacyjka na nowy , w każdym ze swoich aut tak robie chociaż lanci nie kradną to taka przeróbka pomogła mojemu znajomemu w bmw zakosili wkladke z drzwi myśląc że dorobią według niej wzór klucza i po sprawie a tu włamali się do środka i zonk inna wkładka w stacyjce i auto zostawili niemieli-może czasu na łamanie stacyjki więc napewno to mu pomogło :wink: i niestracił do dzisiaj auta
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”