Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Jurek K. » 06 kwie 2005, 20:27

Czym wyczyścić tapicerkę -alcantarę, mam jasną i przydałoby się ją troszkę odnowić.
I drugie pytanie: czy trzeba ją konserwować jak gładką skórę?
Potrzebuję porad z praktyki.
Jurek
Kappa 2.4 LX 97' (niestety rozbita w grudniu 2014)
Kappa 2.4 LX 00'

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Lewutek » 06 kwie 2005, 20:46

... witam ... krajanina ...

Z własnego doświadczenia ... najlepiej uprać cały samochód ... ja tak zrobiłem ... jasna tapicerka typu alcantara w tym aucie świetnie się prezentuje ... ale jest to kolor niepraktyczny ... szybko się brudzi i znać na niej prawie wszystko ...

...są specjalne płyny do prania skóry typu nubuk ... najlepiej takie pranie zrobić w lecie bo auto musi jednak schnąć ... jeżeli zabrudzenia są znaczące oraz występują trwałe zaplamienia to z dopraniem lub odplamieniem może być kłopot ... koszt takiego prania całego samochodu ~150 zł ... i ~4 godziny roboty dla 3 osób na wysokich obrotach ... ... na 2 odkurzacze do prania wodnego ... a woda ze środkiem piorącym wymieniana jest często i widać brudy :P

...poza tym nubuk (alcantara) nie wymaga specjalnych zabiegów poza odkurzaniem ...
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2005, 9:21 przez Lewutek, łącznie zmieniany 1 raz.
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: sloneczna » 06 kwie 2005, 21:20

Do mojej K gość dołączył produkt do czyszczenia .
Jakaś gęsta piana nawet wrażenie robi ,że sucha jest to jakiś produkt
niemiecki do alkantry narazie tylko sprawdzałem zawartość nie skuteczność.Tapicerke mam jasną ,lecz czystą nie poplamioną .
Jutro uzupełnie jak to sie nazywa .
Kiedyś w dedrze prałem alkantre proszkiem z którego robiło sie piane
efekt był zaskakujący .Po praniu wyglądała jak nowa (dodam ,że wożono psa na jasnej tapicerce) Proszek kupiłem na giełdzie od gościa ,prezentował jego skuteczność na bardzo brudnym dywanie.
Po praniu nie stwardniała ,kompletnie nic jej nie było.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Jurek K. » 06 kwie 2005, 22:16

sanchez pisze:linki już podawałem do konserwacji i likwidowania plam
:link:
szukajcie a znajdziecie.
Ale tam było napisane "oczywiście środki do pielęgnacji i czyszczenia wymienione na stronie są w Polsce niedostępne"
Chodzi mi o praktykowane sposoby i za wszystkie dziękuję, nie ma znacznych plam, ale tapicerka jest już brudna.
Jurek
Kappa 2.4 LX 97' (niestety rozbita w grudniu 2014)
Kappa 2.4 LX 00'

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: sanchez » 06 kwie 2005, 22:20

"Jurek K." pisze:
"sanchez" pisze:linki już podawałem do konserwacji i likwidowania plam
http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... opic&t=195
szukajcie a znajdziecie.
Ale tam było napisane "oczywiscie srodki do pielegnacji i czyszczenia wymienione na stronie sa w Polsce niedostepne"
Chdzi mi o praktykowane sposoby i za wszystkie dziękuję, nie ma znacznych plam, ale tapicerka jest już brudna.
Jurek
Na stronie jest tez napisane jak dbac o tapicerke i czyscic. Poczytaj. Z teg co pamietam zeby ja po prostu odswiezyc i lekko przeczyscic wystarczy przetrzec wilgotna szmatka. Ja tak robie i jest OK. Lekkie zabrudzenia nawet prawie nie widoczne w ten sposob schodza (wystarczy potem popatrzec na ta szmatke - najlepiej jak jest biala :wink: )
Najlepiej sciagnij sobie tego pdfa do ktorego podalem linka. Tam sa sposoby likwidowania różnego rodzaju plam bez uzycia tych środków. (czyli np sama woda, woda z alkoholem itp.)
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Prezes

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Prezes » 07 kwie 2005, 9:40

Alcantara jest materiałem w pelni syntetycznym i nie wymaga spejalnych środków do skór. Silne punktowe zabrudzenia doskonale czysci sie rozcienczalnikiem nitro i miekkim ręcznikiem (sprawdzone!)- nie pozostawia przebarwien. Alcantare mozna bez problemu moczyć wiec skuteczne są środki do prania dywanów, pianki itd.
Sądze ze najlepiej oddać auto do profesjonalnej firmy która posiada podciśnieniowe urządzenia piorące - istotne jest dobre odessanie preparatów zeby aby po wyschnięciu nie było przebarwień.

pozdrawiam

Anonymous

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Anonymous » 11 kwie 2005, 13:53

ja plamy (takie czrne od smaru) traktowałem czasami bezyna ekstrakcyjna i biala szmatką i wszystko jest O.K.

A raz zrobilem porzadne pranie wyjąłem wszystkie fotele polalem zwykłym plynem do prania, gąpeczka, szczotka, na końcu spłukałem szlałchem, sciągnąłem troche wode odkurzaczem. Schło ze 4 dni ale się wyprało. NIE POLECAM TAK OSTREGO PRANIA JAK SIE MA FOTELE PODGRZEWANE NIE WIADOMO CO SIE MOZE STAC

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - alcantara (zmechacenie)

Post autor: PeGaZ » 17 kwie 2005, 19:10

Witam,

ma problem - kupiłem swoją K niedawno i na siedzeniu kierowcy oraz na części podłokietnika alcantara jest jakby zmechacona - są takie "wałeczki" na materiale. Czy ktoś może walczył z czymś takim i/lub zna warsztat "od tapicerki" w Wa-wie, który nie zdzierając skóry (z foteli i z klienta ;)) doprowadzi to do porządku.
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Arek » 19 kwie 2005, 11:37

Ja nie znam. Może spróbuj z taką maszynką do obcinania "kotów" na swetrach?
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Torell007 » 19 kwie 2005, 17:30

Skontaktuj się z Prezesem z Lancia Team, znają dobrego tapicera powinien coś doradzić :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alcantara - zmechacenie

Post autor: KJ » 20 kwie 2005, 15:03

"PeGaZ" pisze:Witam,

ma problem - kupiłem swoją K niedawno i na siedzeniu kierowcy oraz na części podłokietnika alcantara jest jakby zmechacona - są takie "wałeczki" na materiale. Czy ktoś może walczył z czymś takim i/lub zna warsztat "od tapicerki" w Wa-wie, który nie zdzierając skóry (z foteli i z klienta ;)) doprowadzi to do porządku.
Takie drobne zmechacenia spokojnie możesz usunąc maszynką do golenia (elektryczną, oczywiście).
******* KJ ******

Anonymous

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Anonymous » 03 maja 2005, 22:39

No witam. Jakiś czas temu miałem przyjemność nabyć czeski preparat do tapicerki marki Coyote. Cena coś między 14 a 20 PLN. teraz już ich nie sprowadzają ale można to kupić w Czechach. Uprzedzam filia w Polsce nie ma ani sztuki na składzie. Ale preparacik czyści błyskawicznie i skutecznie plamy i zabrudzenia. To link do strony :

www.coyote.cz/pl

Anonymous

Lancia - zmechacone siedzenia alcantara

Post autor: Anonymous » 02 sie 2005, 13:21

Czy zna ktoś jakiś sposób na zmechaconą alcantare w lanciach? Jak to usunąć?

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Re: zmechacone siedzenia alcantara

Post autor: PeGaZ » 02 sie 2005, 13:28

max pisze:Czy zna ktoś jakiś sposób na zmechaconą alcantare w lanciach? Jak to usunąć?
Ja ogoliłem golarką do odzieży. Efekt - zadowalający, przynajmniej jest lepiej niż gdy były "wałeczki". Potem uprałem i jestem zadowolony.
Oczywiście - golenie z wyczuciem..... (wszak to Lancia - czytaj kobieta :D ).
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Anonymous

Alcantara - czym czyścić i konserwować ?

Post autor: Anonymous » 03 sie 2005, 1:11

no mam ten sam problem, spróbuje tej golarki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”