Renowacja reflektorów samochodowych ?

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Ragnarok » 02 sie 2006, 16:57

Zauważyłem u siebie że jeden reflektor staje sie ciemniejszy od drugiego. Niewiem czy jest to jakieś zabrudzenie klosza od środka czy zużycie warstwy odblaskowej (tej srebrnej).

Szukanie jednego reflektora podejrzewam ze mija się z celem bo i tak bedzie róznica miedzy 1 a 2 reflektorem

Co o tym sądzicie :?:
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Marcin_D » 02 sie 2006, 19:25

No raczej wymiana jednego to nic nie da, zawsze będzie różnica, Lepiej rozebrać stare, wyczyścić i wypolerowac szkła i odbalski.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: bobby123 » 02 sie 2006, 19:41

"Marcin_D" pisze:No raczej wymiana jednego to nic nie da, zawsze będzie różnica, Lepiej rozebrać stare, wyczyścić i wypolerowac szkła i odbalski.
Taa jak ja raz u siebie wypolerowałem odblaski to się dopolerowałem do białego plastiku : hahaha : a używałem szmatki i płynu do mycia szyb
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

Marc_B
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Marc_B » 24 kwie 2008, 1:29

Pozwolę sobie podnieśc temat.
W swojej Lyberce mam taki problem:brudne klosze reflektorów.
Dzisiaj przepaliła mi się żarówka h7,akurat byłem na stacji to sobie sztukę zakupiłem.Zabieram się do wymieniania a tu zonk...nie ma zamknięcia reflektorów(takie czarne ustrojstwo,z uszczelnieniem,łapane na zasadzie zatrzaskiwania tych metalowych drucików-tak wiem tłumaczenie denne,ale co poradzic).W każdym razie znalazłem przyczyne brudzenia reflektorów od wewnątrz.I teraz,czy w prosty sposób da się wyciągnąc oba klosze?I czy dię się je jakoś oczyścic(od wewnątrz).Muszę na coś uważac(widziałem lampy na allegro i jakieś bolce tam wystają,wygląda to na kruche).Jadę jutro do ASO spyta czy dostanę samo zamknięcie reflektora...zobaczę co powiedzą.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Taz » 24 kwie 2008, 9:27

Do umycia reflektora najlepsza woda z ludwikiem i potrząsanie :) a potem czysta woda i ponownie potrząsanie, a potem dokładne wysuszenie (może być suszarka byle nie za blisko, co by czegoś nie uplastyczniła ;) )
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Marcin_D » 24 kwie 2008, 11:45

"bobby123" pisze: Taa jak ja raz u siebie wypolerowałem odblaski to się dopolerowałem do białego plastiku : hahaha : a używałem szmatki i płynu do mycia szyb
No to jakaś slaba była ta powierzchnia na tym odblasku. Ja polerowaełm w Tipo i nic sienie działo. Wiadomo, że jak się będzie tarło na siłe to się zetrze.

Marc_B wyjmij reflektor, nastepnie woda do środka z płynem do naczyń (najlepiej Pur z octem - nie zostawia zacieków), płukasz czysta wodą, oglądasz, jeśłi jeszcze nie taki efekt jakbyś chciał można powtórzyć, potem czystą wodą i zostawić do wyschnięcia (najlepiej samo niech wyschnie).
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Marc_B
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Marc_B » 24 kwie 2008, 12:25

A jakaś trudnośc z wyjęciem reflektora jest?
Pokrywki(tak to się fachowo nazywa według E-PER'a) już zamówiłem w ASO.Także na jutro będą,nowe żarówki OSRAM już też w drodze.W weekend chciałbym zamknąc temat reflektorów.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: Marcin_D » 24 kwie 2008, 12:31

W Lyberce nie wiem jak jest w wyjmowaniem reflektorów.
W Kappie zajmuje to góra 10min.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Renowacja reflektorów samochodowych ?

Post autor: fragless » 24 kwie 2008, 17:12

nie mam problemu z wyjęciem reflektora. Oba trzymają sie na dwóch śrubach widocznych na wysokości przedniego pasa. odpinamy jedną kostkę, odkręcamy dwie w/w śruby i delikatnie wyciągamy klosz, nie ma żadnych zatrzasków. Po umyciu u mnie na reflektorze pomarszczyło mi się to sreberko którym jest wyłożony w środku reflektor. Już się bałem że będe musiał kupować nowy klosz, ale suszarka do włosów pomogła. Ja rozbierałem reflektor bo miałem jakies owady w środku, teraz po umyciu płynem do naczyć wygląda jak nowy.


powodzenia.
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”