Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Post autor: broker » 10 sty 2013, 23:17

Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

Awatar użytkownika
cyrkules
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, 3:30

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Post autor: cyrkules » 03 lis 2014, 21:57

Moim skromnym zdaniem profesjonalnie do tematu konserwacji podwozia podchodzi za mało warsztatów. Są oczywiście wyjątki, jak np. pewna firma z Warszawy, którą zacytuję poniżej Na ich stronie pokazują m.in. jak zabezpieczają samochody od korozji:
"-najpierw oczyszczamy podwozie (ciśnieniowo, oczywiście po zdjęciu osłon)
-później bardzo dokładnie przygotowujemy odtłuszczone powierzchnie
-konieczne jest osuszenie podwozia
-w tym momencie na idealnie przygotowane podłoże nakładamy pod ciśnieniem zabezpieczenie antykorozyjne
-potrzeba czasu i temperatury, by utrwalić i właściwie wysuszyć dodatkową ochronę
-wtedy dopiero można założyć zdjęte uprzednio osłony
-pozostaje gratulować bardzo dobrego wyboru i - koniecznie po roku przyjechać na bezpłatne uzupełnienie ubytków i prosimy pamiętać, by przy sprzedaży auta wspomnieć o wykonanym zabezpieczeniu antykorozyjnym kupującemu - jest to oznaka dbałości o auto i pozwala osiągnąć wyższą cenę sprzedaży!" ( kopiuj wklej ze strony http://sztukawyciszania.pl/antykorozja/ )

Wydaje mi się, że jest to profesjonalnie wykonane, chociaż przyznaję, że koszt, czyli 1200 zł, robi wrażenie.

mirkos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 18:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Post autor: mirkos » 14 wrz 2015, 18:19

swojego czasu konserwowałem bollem w sprayu (podwozie) ale po jakims czasie zaczął pękać bo to mało elastyczna powłoka była. Teraz kupiłem blacho gum i jest rewelka. Elastyczna gumowa wartstwa. Troche długo schnie ale jestem zadowolony. Do tego do profili zamkniętych polecam wstrzyknąć wosk. Ten akurat z bolla dobrze się sprawdza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”