Problem z lakierem

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Problem z lakierem

Post autor: Test Driver » 05 kwie 2010, 20:21

Witam.

Zbliża się lato czas pomyśleć o ładnym wyglądzie autka. Otóż ,mam do lakierowania drzwi + nadkole ,gdyż nie wyglądają zbyt estetycznie (nieudolne próby lakierowania rys poprzedniego właściciela). Postanowiłem przekopać internet ,aby znaleźć potrzebny odcień lakieru (oczywiście dobranie lakieru mogę zostawić lakiernikowi ,lecz będzie się to wiązało z wyższymi kosztami). I tu zbliżam się do sedna sprawy. Jedyne co znalazłem to zestawy naprawcze do malowania drobnych rys ,nigdzie nie znalazłem większego opakowania lakieru. Czy ktoś z was przypadkiem nie wie skąd można wytrzasnąć taki lakier?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
-=Matys=-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:30
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Pińczów

Re: Problem z lakierem

Post autor: -=Matys=- » 05 kwie 2010, 20:46

nikt nie weźmie Ci kasy za dorobienie lakieru tylko już za sam materiał
wiem bo pracuję w podobnym biznesie

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Problem z lakierem

Post autor: mac1us » 05 kwie 2010, 21:17

Jak oddajesz lakiernikowi to miej jeden problem z głowy, a nie sądzę, aby doliczył sobie do roboty.
Problem lakierników jest taki, że oni absolutnie NIE odpowiadają za odcień jaki wyjdzie w mieszalni, a klient który odbiera auto czepia się lakiernika, oczywiście mógł zrobić próbę, ale pal licho. Może jest to nie fair w stosunku do lakierników, ale jeśli oddasz mu auto, a on jest zobowiązany polakierować i zagwarantować dobry kolor to już jego problem jak mu zły dobiorą, jeżeli Ty dasz mu lakier to już raczej nie masz prawa do reklamacji z racji złego koloru.

Inną sprawą jest to, że oddajesz (lakiernik) jakiś element z auta do mieszalni, a oni dorabiają lakier, powinni nie do końca dorobić według receptury (a różnie z tym bywa), a tak aby dobrać kolor do lakieru, aby wyglądał jak stary, który zmienia kolor pod wpływem czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”