Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 22 lis 2017, 06:17

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
A więc sytuacja wygląda następująco:
W Becie są dwa miejsca na głośniki - po lewej i po prawej stronie pod deską rozdzielczą. Dziury nie są głębokie a średnica głośników to 160 mm. Na dodatek głośniki są przykryte materiałem z dziurkami.
Mam już radio Beckera (jakoś do tej pory korzystałem z tej marki i jest super a poza tym ma ma nierzucający się w oczy wygląd i wyświetlacz) i teraz potrzebuje całej reszty na której się kompletnie nie znam:)

Mam prośbę czy ktoś mógłby mi polecić jakieś fajne rozwiązanie przy założeniach:
- wykorzystać tylko 2 głośniki
- bez żadnych skrzyń, boom-boxów itd :)
- może być jakiś wzmacniacz jeśli miałby pomóc ale nie za dużych rozmiarów i tak żeby można go było gdzieś schować

Nie chodzi o to żeby czuć się jak w filharmonii, ale żeby nie trzeszczało jak podkręcę przy ulubionej piosence:)

Może byście mogli podać jakieś parametry, którymi się kierować przy wyborze głośników żebym wiedział jak szukać?

Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 ie - w trakcie remontu 82'

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Niestety bety nie wdzięczne dla amatorów car audio. Na dobrą sprawę poza fabrycznym miejscem na mini głośniczki nie ma miejsca na montaż czegokolwiek sensownego. W drzwiach nie mna miejsca, a z tyłu nie masz półki. Druga sprawa, że montaż ciężkiego radia w fabrycznym miejscu skutkuje pękaniem elementów deski w okolicy przestrzeni na radio... słowem polecam słuchać silnika a radio traktować jako raczej tło muzyczne ;)
Ja u siebie mam zainstalowanego kaseciaka z cyfrowym tunerem Pioneer KE-5000 z epoki (2x5w) głośniki pioneer 160, 20W w fabrycznych miejscach i mi to całkowicie wystarcza. Najważniejsze że radio komponuje się estetycznie z całą resztą ;)

Jako ciekawostkę dodam, że w betach fabrycznie montowano instalację pod sprzęt radio - przewody antenowe, zasilanie radia zakończone kostkami oraz przygotowane punkty mocowania głośników i przewody głośnikowe.

Specialized Epic & Stumpjumper
były:
VOLVO V70 D5 AWD Summum
VOLVO C30 1.8 Sport R-Design
SAAB 9-3 TiD SE turbo anniversary
Mitsubishi Magna SW 2.6
Opel Vectra 2.0 16V
FSO 1500ME/2000TC
Fiat 131 Panoramasuper 2000TC
Fiat 125p

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00