Phedra czy Sharan?

Awatar użytkownika
Michal1906
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 323
Rejestracja: 09 lip 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Phedra czy Sharan?

Post autor: Michal1906 » 03 mar 2019, 16:48

Kolega od lat jeździ Sharanem, wcześniej miał Galaxy z pierwszej serii. Ostatni jego Sharan jest z silnikiem 1.9 130 KM, jeździ się całkiem przyjemnie. Progi od razu po zakupie zrobił, poza tym blacharsko całkiem ok. Głównym problemem jest właśnie blacha, Sharan to bliźniak Forda Galaxy oraz Seata Alhambry-cała trójka była produkowana w Portugalii i blacha była bardziej w "standardzie" Forda a jak wiadomo modele tej marki produkowane na przełomie wieków lubiły rdzewieć (Mondeo, Focus). Co do Lancii, znajomy z pracy ma C8 i na plus jednak znacznie lepsze materiały w środku oraz sam kształt wnętrza. Rozplanowanie podobne, chociaż wydaje mi się, że jednak Sharan był bardziej twardo zawieszony a C8 jednak dość miękki i na zakrętach się dość przechylał-ale to tylko moje subiektywne odczucia są. Co do awaryjności-to jednak w C8 ostatnio dużo wymian znajomy miał (sprężyny, przekładnia itp) a w Sharanie oprócz podstawowych wymian po zakupie nic się nie dzieje-chociaż to zawsze zależy od egzemplarza i jego historii.

wernii
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 26 lut 2019, 16:36
Imię: Dariusz

Re: Phedra czy Sharan?

Post autor: wernii » 08 mar 2019, 16:19

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi no i oczywiście zakupiłem Lancie Phedra 3.0 z LPG (PRINS)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”