Wakacyjne wojaże Phedrą

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Wakacyjne wojaże Phedrą

Post autor: MobiDoktorGSM » 06 cze 2018, 23:28

Chciałbym Was dopytać czy w jakiś specjalny sposób przygotowujecie swoje Fedki na wakacyjny wyjazd, co by zminimalizować ewentualne rozczarowanie awarią. Na co zwrócić uwagę, co warto dwa razy sprawdzić, gdzie zaglądnąc, co ewentualnie wymienić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

pääkäyttäjä

Re: Wakacyjne wojaże Phedrą

Post autor: pääkäyttäjä » 07 cze 2018, 8:20

Kup sobie porządny assistance ;) Ja przed wyjazdem na wakacje wymieniałem łożysko i cewkę... a potem zrobiłem diagnostykę kompa, przegląd instalacji LPG. I jakoś dało radę dojechać np. tu ;)

Obrazek

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: Wakacyjne wojaże Phedrą

Post autor: MobiDoktorGSM » 07 cze 2018, 8:37

Assistans taki średni wykupiony przy okszji OC ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Wakacyjne wojaże Phedrą

Post autor: mikee72 » 07 cze 2018, 17:45

Ja mam dosyć beztroskie podejście. Podstawowy assistance mam do OC, ale nawet się nie interesowałem co tam jest - pewnie jakieś holowanie. Śmigam po Polsce nierzadko 400km-800km na raz - sprawdzam fachowym okiem ciśnienie w oponach i w drogę :) Warto mieć naładowany telefon i trochę kasy na wszelki wypadek (ja np. nie wożę zapasówki). Oprócz obowiązkowego przeglądu jeżdżę co jakiś czas na sprawdzenie zawieszenia i hamulców - bo to moim zdaniem najważniejsze części auta, oczywiście sprawdzam olej i wodę w układzie.
Jak jeździsz autem na co dzień i dbasz o nie - to powinno się odwdzięczyć bezproblemową jazdą, a niepokojące rzeczy powinieneś wychwycić na słuch, ale..
..po tym jak mi 2 lata temu urwał się zawór i wpadł do cylindra.. zrozumiałem, że są rzeczy których nie jesteś w stanie przewidzieć.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”