Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 14 gru 2017, 23:34

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Lancisti
Lancisti
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Stało się to, co musiało się stać czyli nadeszła pora na wymianę rolet gdyż te w moim samochodzie były zwyczajnie pourywane.........

Do prac potrzebny będzie torx 20, długi cienki płaski śrubokręt, nożyk np. do tapet, klej elastyczny np. Poxipol.

Wpierw ściągamy boczek drzwi - jest 5 torxów: 2 przy klamce, 2 na dole i jeden pod maskownicą w przednim słupku drzwi. Maskownicę słupka i klami zdejmujemy przy użyciu śrubokręta - wystarczy delikatnie podważyć i pięknie odchodzi. Po odkręceniu wszystkich śrubek, boczek wpierw odchulamy od dołu ku wnętrzu auta tak aby puściły wszystkie zatrzaski a potem wyciągamy całość do góry. No i na stół:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Roleta jest przyklejona do "szyny" która z kolei przyklejona jest do boczka :-D w trzech miejscach.
Teraz nożyk do tapet i odcinamy klej. Gdy to już zrobimy nadchodzi czas na wyciągnie. Wpierw trzeba usunąć plastikowe "zawleczki":

Obrazek

I potem ściskając roletę do wewnątrz wyjąć ją z otworu. Ostrożnie żeby nic nie pourywać gdyż na długosci szyny rolety są rozmieszczone metalowe haczyki, które mają za zadanie trzymanie rolety w otworze boczku drzwi. Po wyjęciu starej rolety wkładamy nową, trzeba zwrócić uwagę żeby tapicerka pod metalową obudową rolety się nie pomarszczyła i teraz można kleić. Ja jeszcze złapałem klejone miejsca ściskami:

Obrazek

I gotowe. Wraz z wybebeszaniem drzwi robota powinna zająć ok. godzinę na jedną stronę.

Pozdrawiam.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Brawo Ty.

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

Lancisti
Lancisti
Awatar użytkownika

Ależ dziękuję dziękuję :-D :-D :-D
Należy jeszcze w tym miejscu dodać, że NIE MA BATA żeby wymienić rolety bez ściągania boczków drzwi tak jak to ktoś sugeruje na forum puga.

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Cytuj:
Ależ dziękuję dziękuję :-D :-D :-D
Należy jeszcze w tym miejscu dodać, że NIE MA BATA żeby wymienić rolety bez ściągania boczków drzwi tak jak to ktoś sugeruje na forum puga.
Dyskutowałem o tym z kimś na PW właśnie na forum - bo jak miałem Ugly, to nie podobała się mi jedna roletka i chciałem ją wymienić.
Gostek twierdził, że dokonał tego bez zdejmowania boczku - ciekawe kuźwa jak? Może ją odwinął, odpiął i przymocował nową? :lol:

Ktoś przytomnie zauważył, że to jest klejone wszystko i albo wymieniasz cały boczek albo rozbierasz i przeszczepiasz. :roll:

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

Lancisti
Lancisti
Awatar użytkownika

Nie da rady jej odwinąć i odpiąć bo żeby to zrobić trzeba ją rozkręcić a śrubki są na spodzie czyli trzeba zdjąć boczek... Wyciągnąć rolety przez otwór też nie ma jak bo raz że jej "opakowanie" jest dłuższe niż sama roleta a dwa całość jest mocno przyklejona od spodu do "szyny" widocznej na zdjęciach powyżej. Innymi słowy mówiąc: NI CHUCHU :-D

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00