Phedra 2.0 JTD - nie odpala

cesiu22
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:15
Imię: cesiu
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Phedra 2.0 JTD - nie odpala

Post autor: cesiu22 » 14 paź 2014, 17:32

Witam!

5 tygodni temu podjechałem autkiem do pracy i z tej pracy nie wyjechałem. Samochód holowałem na drugi dzień do mechanika / elektryka i tak 4 tygodnie już stoi i nie mogę go odebrać bo nie wiedzą co jest. Komputer gdy się podłączy pokazuje obroty przy kręceniu kluczykiem ale jest brak ciśnienia paliwa :(

Na początku myślano że to pompa tak więc wymiana pompy oraz regulatora ciśnienia na pompie. Wszystko gada w innym samochodzie. Gdy odczepię wężyk paliwowy i przekrece kluczyk tryska paliwem. Na pLAKA odpala.
Nie wiem co jest ani ja i mechanik też nie wie. Co robić pomóżcie.

Samochód to Phedra z 2003 sprowadzony z Belgii.
109 2.0 JTD Diesel

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Re: Phedra 2.0 JTD - nie odpala

Post autor: przemas81 » 14 paź 2014, 21:04

po lewej stronie pod maska masz komputer bsi......sprawdz tam bezpiecznik 10 A .....najlepiej powymieniaja sprawdz czy styki stykają..tam jest jeden 10A bezpiecznik gdzie jak nie styka albo wyawali to wszystko będzie ci dzialac a jak auto nie odpali to nie odpali....może masz farta i tam lezy wina....tylko jak u mnie to się zrobiło to nie szło się polaczyc przez kabel a kompem głównym
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

cesiu22
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:15
Imię: cesiu
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Phedra 2.0 JTD - nie odpala

Post autor: cesiu22 » 19 paź 2014, 19:05

Nic nie dało ciągle nie odpala. Kręci i kręci ale nie zaciąga paliwa. Hmm jeszcze jak kupiłem to miałem problem z odpalaniem ale lakiernik mówił żeby zamknąć otworzyć i jeszcze raz odpalić. I wtedy działało. I tak teraz przelądam fora i myślę że to immobilizer ale mam problem gdzie on jest w Pedrze???

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phedra 2.0 JTD - nie odpala

Post autor: bronx » 19 paź 2014, 21:09

A co mowi bsi ?
Testy kalkulatorów przeszedł ?
Zrobić globalny test i zobaczyć co pokazuje.

cesiu22
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:15
Imię: cesiu
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Phedra 2.0 JTD - nie odpala

Post autor: cesiu22 » 09 lis 2014, 9:00

Witam
Auto jakiś czas temu zmieniło mechanika i mają specjalistyczne oprogramowanie. W testach wykryto że podczas kręcenie jest sygnał ale później jest linia prosta zanika i koniec. Elaktryk mówi że gdzieś utlenił się przewód pod izolacją . Dlatego nie dochodzi do pompy i dalej paliwo nie wtłacza do wtryskiwaczy. Tak więc jesteśmy już może blisko!!!! Zobaczymy.
Mam jeszcze pytanie wczęsniej jak zakupiłem auto pokazywał sie na wyśiwetlaczu błąd "BOITE AUTOMATIQUE" W tym modelu mam automatyczną skrzynię biegów. Co to może oznaczacz?? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”