Phedra/C8 3.0 V6 - nie działa spryskiwacz

Awatar użytkownika
krakowianin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 14 lip 2013, 20:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Phedra/C8 3.0 V6 - nie działa spryskiwacz

Post autor: krakowianin » 03 mar 2014, 23:46

Witam
Tak jak nakreśliłem w temacie od kilku dni mam problem. Przestał działać spryskiwacz szyby przedniej i tylnej. Wycieraczki pracują normalnie i nie ma z nimi żadnego problemu.
1.Sprawdzanie co może być nie tak zacząłem od dolania na full płynu do spryskiwaczy - Nie pomogło.
2.Kolejną rzeczą jaką zrobiłem to sprawdzenie bezpieczników czy nie są popalone - Wszystkie bezpieczniki są ok.
3.Na tym poprzestałem i oddałem samochód znajomemu, który stwierdził ,że prawdopodobnie uszkodzony jest jakiś moduł. Nie za bardzo orientuję się w temacie elektryki i nawet nie wiem gdzie ten moduł się znajduje.

Czy ktoś z Was miał podobny problem lub czy ktoś z Was jest w stanie mniej więcej nakreślić mi gdzie powinienem szukać problemu aby naprawić spryskiwacze? Ewentualnie może ktoś z Krakowa podjąłby się naprawy za rozsądne pieniądze oczywiście w ramach pomocy klubowej :D
Citroen C8 Obrazek

Awatar użytkownika
rumcajs
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2014, 10:37
Imię: Jarek
Lokalizacja: warsiawka

Re: Phedra/C8 3.0 V6 - nie działa spryskiwacz

Post autor: rumcajs » 17 mar 2014, 10:58

Prawdopodobnie pompka spryskiwacza. Obsługuje obydwie linie (tył i przód spryskiwacza) i lubi się psuć. Siedzi w zbiorniku spryskiwacza, żeby ją wymienić trzeba zdjąć przedni zderzak. Cena od 20kilku złotych za badziew, ok 40-50 dobry zamiennik lub oryginał. Mnóstwo do kupienia w necie, np. na alledrogo. Lepsza wersja z zaworem zwrotnym, szukaj po nr. katalogowym CITROEN 6434.75, FIAT 96415 53980, LANCIA 96415 53980, PEUGEOT 6434.75
Pozdr Jarek
--------------
Phedra 2.2 JTD

artur12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 21 cze 2012, 22:05
Imię: artur
Lokalizacja: czarnochowice

Re: Phedra/C8 3.0 V6 - nie działa spryskiwacz

Post autor: artur12 » 04 lut 2015, 13:31

Witam,
U mnie też tak było tylko że było słychać jak pompka pracuje i okazało się przewód był przecięty...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”