Phedra - bardzo podskakuje na nierównościach

bzysio69
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Phedra - bardzo podskakuje na nierównościach

Post autor: bzysio69 » 06 cze 2011, 21:55

Niedawno kupiłem Phedre 2005 2.2 jtd . Samochód bardzo podskakuje na nierównościach z zawieszeniem wszystko jest ok żadnych luzów itp.
a z tylu praktycznie nie da się jeździć. czy ktoś spotkał się z takim problemem ? wiem że opis jest bardzo lakoniczny ale trudno to opisać.
Odczuci są takie jakby samochód miał bardzo sztywne zawieszenie , nic nie stuka ale każdą nierówność powoduje " dzwonienie zębów"
Co można jeszcze sprawdzić żeby przekonać się czy faktycznie wszystko jest ok ?
Ostatnio zmieniony 07 cze 2011, 19:39 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy z godnie z zasadami. Poprawiłem.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lancia Phedra

Post autor: Polej » 06 cze 2011, 21:57

bzysio69 pisze:Niedawno kupiłem Phedre 2005 2.2 jtd . Samochód bardzo podskakuje na nierównościach z zawieszeniem wszystko jest ok żadnych luzów itp.
a z tylu praktycznie nie da się jeździć. czy ktoś spotkał się z takim problemem ? wiem że opis jest bardzo lakoniczny ale trudno to opisać.
Odczuci są takie jakby samochód miał bardzo sztywne zawieszenie , nic nie stuka ale każdą nierówność powoduje " dzwonienie zębów"
Co można jeszcze sprawdzić żeby przekonać się czy faktycznie wszystko jest ok ?
No ale auto rzeczywiście jest sztywne, czy tylko podskakuje na nierównościach?
Jeśli sztywne, to może ktoś go "utwardzał" (nie wiem po co taki zabieg w vanie), a jeśli podskakuje, to przeważnie wina amortyzatorów.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

bzysio69
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lancia Phedra

Post autor: bzysio69 » 07 cze 2011, 18:34

amortyzatory przód 86% tył 78% nic nie jest wybite czy luźne a auto bardzo paskudnie się zachowuje na nierównościach, jadę jeszcze do innego serwisu ale nie mam zbyt wielkich nadziei .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”