Phedra 2.2 JTD - gaśnie podczas jazdy

Janko91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2017, 17:06
Imię: Janek

Phedra 2.2 JTD - gaśnie podczas jazdy

Post autor: Janko91 » 13 maja 2017, 6:05

Witam posiadam Lancia phedra 2.2 d i mam problem od około miesiąca auto gaśnie podczas jazdy przy czym zapala się awaria esp asr dodam że czujniki położenia walu i wałków rozrządu wymienione żadnych błędów na komputerze

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Lancia phedra gaśnie podczas jazdy

Post autor: giekso » 13 maja 2017, 7:21

Nie wiem czy idę w dobrą stronę (bo nie wiem jak to z prądami jest w dieslach) ale sprawdziłbym układ napięcia.
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Pioto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2016, 19:28
Lokalizacja: Tczew

Re: Phedra 2.2 JTD - gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pioto » 07 sie 2017, 21:41

Ja mam podobny problem. Zeta 2.0JTD 109KM Auto gaśnie przy mocnym przyspieszaniu. Wyskakuje błąd P0230, ale nie sugerujcie się pompą paliwa. Załączam zamrożoną ramkę w jakich warunkach to się stało.
Zacznę od początku. Auto zamulało i bardzo ciężko kręciło się powyżej 3200 obr.
Dałem wtryski do sprawdzenia, choć mechanik który wymontowywał je zasugerował przepływomierz. Wcześniej wyskakiwały inne błędy. Czujnik ciśnienia doładowania i coś ze sprzęgłem.
Wtryski OK, 350 zł poszło się....
W domu wymontowałem przepływkę i przeczyściłem środek sprayem do odtłuszczania blachy przed malowaniem, taka benzyna ekstrakcyjna. Był brudny, miał jakieś osady i trochę tłusty był.
Po zamontowaniu wydawało się że wszystko pracuje OK, auto było dynamiczniejsze (o ile można tak powiedzieć o tym autobusie).
Jak silnik osiągnął temperaturę to przeprowadziłem test.
Prosta droga, jedynka, dwójka, gaz w podłogę i po przekroczeniu obrotów jak na załączonym obrazku samochód się odstawił i wyskoczył błąd P0230. Po wyłączeniu stacyjki i włączeniu samochód zapala normalnie. Ponownie przeprowadzony test dał taki sam rezultat.

Obstawiam przepływomierz, ale może być też regulator ciśnienia na listwie, bo tak ktoś miał w jakimś Berlingo HDI.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Zeta 2.0JTD 8v 109KM, 1999r.

Awatar użytkownika
Pioto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2016, 19:28
Lokalizacja: Tczew

Re: Phedra 2.2 JTD - gaśnie podczas jazdy

Post autor: Pioto » 08 sie 2017, 21:51

Już się uporałem. Walnięta przepływka faktycznie dawała dziwne błędy, np. czujnika turbiny. Po wyczyszczeniu działała OK, ale poblem tkwił w niedokręconym przewodzie paliwowym do wtryskiwacza. Cały silnik był zalany ON. Po dokręceniu wszystko działa jak należy, sinik się wkręca do 4500 obr. i ciągnie równo.
Czyli podsumowując wystarczyło przeczyścić przepływomierz, a ja sprawdziłem wtryski i kupiłem nowy. 750 zł w plecy :/
Dla potomnych przepływomierz w silniku 2.0HDi i 1,9d ma nr 5WK9621 i robi go Siemens (oryginał nie ma napisu Siemens i kosztuje około 400 zł)
Lancia Zeta 2.0JTD 8v 109KM, 1999r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”