Phedra 2.0 JTD - problem z odpaleniem przy ujemnej temp.

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Phedra 2.0 JTD - problem z odpaleniem przy ujemnej temp.

Post autor: przemas81 » 03 gru 2013, 21:01

Siemanko
Mam mały problem z moim vanem
Problem polega na kłopocie z odpaleniem, a konkretnie gdy temperatura otoczenia spada poniżej zera. Rozumiem, że mogę mieć niesprawny aku, ale jest nowe, wtryski filtry i kupe innych rzeczy, z tym ze jest jeden szczegół, którego nie umiem sobie wytłumaczyć. Otóż tak auto kreci i zapala na strzała, ale przy ujemnej temp. mogę kręcic i kręcić i czasami zapali, a czasami nie i jak tak sobie kręcę to mam zajebiasta kałużę ropy pod autem, konkretnie od strony rozrządu ale bardziej z tyłu silnika, nigdzie z przodu mi nic nie cieknie. Nie wiem jak z tyłu, bo miejsca wiadomo, że tam nie ma by zajrzeć od góry, a od dołu wszystko zasłania mi turbina. Dzisiaj na lotnisku w Dortmundzie wyłechtałem aku i tak średnio licząc ze 2-3 litry popłynęły na asfalt. Wiem jedno, bo to ustaliłem, ze do filtra na pewno pompuje dobrze, bo miałem to dziś rozebrane ale od filtra do wtrysków już nie wiem jak sprawa wygląda.
Przyjechał kolega, pociągnął mnie kilka metrów na 5 biegu, zrzuciłem na trójke i auto zagadało jak ta lala, zaraz zgasiłem po jakiejś minucie i cyka jak merol.....nie wiem co będzie rano....
Teraz parę pytań....czemu mam wyciek ropy i to tylko jak odpalam w mrozie, w czasie jazdy czy na odpalonym silniku zero wycieków, czemu nie chce mi odpalić przy ujemnej temp., jest tam jakiś czujnik temp. czy cuś?
Jakis zawór co upuszcza paliwo czy jak, bo nie ogarniam tego za cholerę.....ma ktoś jakies sugestie może schemat paliwowy do mojego silnika, wiadomo pojade na Święta, to auto do mechanika idzie, ale jak byśmy już coś wiedzieli to byłoby super.
Z góry dzięki
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

Awatar użytkownika
andrzej1
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 2556
Rejestracja: 05 sty 2013, 22:02
Imię: andrzej
Lokalizacja: Nysa

Re: Phedra 2.0 JTD - problem z odpaleniem przy ujemnej temp.

Post autor: andrzej1 » 03 gru 2013, 22:12

Witam moim zdaniem musiał byś z kimś to sprawdzić jeden musi kręcić a drugi wypatrywać wycieku. Może to być z trysków z wężyka zwrotnego czyli z nadmiaru paliwa który wraca do zbiornika lub gubi paliwo na wolnych obrotach,również może tylko gubić paliwo tylko przy odpalaniu,a ciężko odpala bo paliwo mu schodzi i dostaje powietrza tak czy siak musi być was dwóch żeby zobaczyć co jest grane. życzę powodzenia i szybkiej lokalizacji usterki :)
1. Lancia Kappa 2.0 dziewiąty cud świata.Była
2. Fiat Croma 1.9 Multi-Jet 150KM, BYŁA
3. Lancia Lybra 1,8 ben. sedan Była
4. Lancia Delta III 1.6 Platino od Dawida Była
5.Lancia Kappa 3.0 V6 24 : yesyes : Była : beczy :
6. Lancia Ypsylon 1.2 V8 2004 rok Była
7. Lancia Thesis 2.0 TB 2002 rok

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Re: Phedra 2.0 JTD - problem z odpaleniem przy ujemnej temp.

Post autor: przemas81 » 06 gru 2013, 21:53

andrzej1 pisze:Witam moim zdaniem musiał byś z kimś to sprawdzić jeden musi kręcić a drugi wypatrywać wycieku. Może to być z trysków z wężyka zwrotnego czyli z nadmiaru paliwa który wraca do zbiornika lub gubi paliwo na wolnych obrotach,również może tylko gubić paliwo tylko przy odpalaniu,a ciężko odpala bo paliwo mu schodzi i dostaje powietrza tak czy siak musi być was dwóch żeby zobaczyć co jest grane. życzę powodzenia i szybkiej lokalizacji usterki :)


Paliwo tylko mu cieknie przy odpaleniu...pompa albo wtrysk...pewniej pompa bo chłopaki z Peugeota to przerabiali bedziem w domu u mechanika bedziem wiedzec ...teraz po nocy tylko na samostarcie....teraz już niewazna temp ...w ciągu dnia co 3 -4 godziny ide odpalić ja i cyka na strzała,,,,chyba jednak pompa wężyki nie maja tu nic wspólnego\

Zobaczyć nie idzie bez warsztatu, bo albo rozrząd albo sprezara przeszkadza...tak czy siak jak zapali to chodzi jak malinaa zapalić tez się ja da w ten czy inny sposób.
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”