Felgi od Dedry do Y ?

Awatar użytkownika
elfu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Felgi od Dedry do Y ?

Post autor: elfu » 14 lut 2010, 18:05

Witam,
mam okazje tanio kupic kpl. felg stalowych 14" od lanci dedry, niestety wlasciciel twierdzi ze nie ma na nich zadnego numeru i oznaczen poza numerm 0694 który nie wiem co mialby oznaczac :|
wiem ze felgi dedry maja mniejszy wspolczynnik ET pytanie czy ktoś takie zakładal ? czy nie ma obawy?
i moze jest jakis sposob zeby sprawdzic ? zeby sie nie okazalo ze to jest np ET30 takiego bym nie chcial.
Aaaaa i zamierzam na nich zalozyc opony 165 pytanie wlasnie o to do posiadaczy Y lub tych co znaja temat czy przy niskim ET np 37 nie beda wystawac poza auto :)?
wiem ze temat samego ET jak i felg w tych autach byl poruszany, ale nie znalazlem nic na temat przekladek felg z dedry lub niższego ET ktos sie rozpisywal i martwil ale o wyzsze ET.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Felgi od Dedry do Y ?

Post autor: FXX » 14 lut 2010, 20:01

Im wyższe ET tym koła bardziej się chowają w głąb nadkoli. Nie wiem jakie jest oryginalnie ET przy Y, ale wg. mnie przy ET37 nie mają prawa wystawać, a wręcz będą schowane w nadkola.
Poza tym między ET37 a ET30 jest różnica 7mm, więc raczej niewielka i zarówno jedne jak i drugie powinny bezproblemowo pasować.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
bart1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 16 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Odp: Felgi od Dedry do Y ?

Post autor: bart1 » 15 lut 2010, 21:20

Pasują bez problemu (wiem z autopsji) tez miałem taki dylemat przed zakupem.
U mnie właśnie takie latają razem z oponami zimowymi :)
"Piękna Włoszka Lancia Ypsilon"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”