Y - niezgodny VIN

mglod7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Y - niezgodny VIN

Post autor: mglod7 » 06 lis 2008, 18:46

Czesc,
nie wiem czy dobry dzial, ale w sumie to prosze o porade wiec chyba tu.
Otoz ogladalem Lancie Y dla mojej zony 1998 rok 1,2 16v wersja LX z klima, ladna sliczna itp.
Wszystko podczas ogladania ok, jezdzi ladnie itd. Natomiast zapamietalem jego VIN spod maski i po powrocie do domu wstukalem w ePER i tu... zonk. Na ekranie wyskoczylo mi inne auto. Tzn owszem Lancia Y ale 1,1 z 97 (choc z konca wiec moze data rejestracji 98) wersja LE elefantino.
I komu tu wierzyc? Raczej ePER sie nie myli, wiec czyzby przekladka tabliczki znamionowej?
Prosze o opinie. Autko ladne wiec zonie by sie nadalo...
Pozdrawiam
Obrazek
semper fidelis
www.tchp.wroc.pl

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: bufi » 06 lis 2008, 19:23

Zapamiętałeś VIN 8O 8O

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: Przemo » 06 lis 2008, 19:25

Bardzo inteligentne pytanie :D A moze zapisal lub zdjecie zrobil?? Ja obstawiam ta druga wersje :)
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

mglod7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: mglod7 » 06 lis 2008, 19:27

Zapamietalem... Az tak strasznie trudne to nie jest. Np. 16 cyfrowy nr swojego konta tez pamietam...
Poza tym te dowcipy o wkuwanych ksiazkach telefonicznych na blache to chyba wlasnie o mnie- jestem lekarzem, szybkie zapamietywanie duzej ilosci stron/informacji/innych **** niestety mam we krwi juz.
Obrazek
semper fidelis
www.tchp.wroc.pl

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: michalkrk » 06 lis 2008, 19:38

może był przełożony cały pas górny i zapomnieli o tabliczce.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: bufi » 06 lis 2008, 19:39

Szacunek : brawa : matematyka to pewnie też twój konik

mglod7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: mglod7 » 06 lis 2008, 19:43

"bufi" pisze:Szacunek : brawa : matematyka to pewnie też twój konik
hehe... wrecz przeciwnie ;)

Wracajac do tematu, to tak na poczatku pomyslalem ze to jakis skladak, zreszta TU macie to autko o ktorym mowa. Na srubach nie bylo widac naruszen. Ogolnie auto wygladalo ok. Tylko ta tabliczka znamionowa.
Aha aktualny wlasciciel jest juz 3cim w polsce wiec jakby ktos mogl i chcial sie czepic to juz by sie czepil. Z drugiej strony jest to dobry argument do zbicia ceny...
Obrazek
semper fidelis
www.tchp.wroc.pl

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: Tomzik » 06 lis 2008, 21:12

"mglod7" pisze:Np. 16 cyfrowy nr swojego konta tez pamietam...
Ja też pamiętam, a nawet to, że tn nr ma 26 a nie 16 cyfr ;)

A na poważnie to upewnij się, że dobrze zapamiętałeś- 1 cyfra wystarczy by wszystko wyszło inaczej- też tak miałem, patrzyłem na Tipo Sedicivalvole, facet mi fotki wysłał, na jednej był nr więc go wpisałem i co? Wyszło, że to 5-drzwiowy 1,6 do Polski a nie 3-drzwiowy Sedici.. Nawet już gościowi odpisałem, że on coś kombinowany aż naszło mnie jeszcze raz zerknąć na ten nr- okazało się, że źle odczytałem jedną cyfrę. To wystarczyło.

Sprawdź jeszcze raz VIN na tabliczce oraz ten wybity na nadwoziu (może być gdzieś pod maską, albo np. pod fotelem pasażera. Zwróć uwagę czy w pobliżu (jakieś paręnaście cm albo i ciut więcej) nie widać śladów wspawania kawałka blachy z tym numerem.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: skyblu » 06 lis 2008, 21:52

"mglod7" pisze:
"bufi" pisze:Szacunek : brawa : matematyka to pewnie też twój konik
hehe... wrecz przeciwnie ;)

Wracajac do tematu, to tak na poczatku pomyslalem ze to jakis skladak, zreszta TU macie to autko o ktorym mowa. Na srubach nie bylo widac naruszen. Ogolnie auto wygladalo ok. Tylko ta tabliczka znamionowa.
Aha aktualny wlasciciel jest juz 3cim w polsce wiec jakby ktos mogl i chcial sie czepic to juz by sie czepil. Z drugiej strony jest to dobry argument do zbicia ceny...
moim zdaniem trzeba do sprzedającego zadzwonić powiedzieć by podał vin jeżeli jest ok to bez szemrania poda i powiedzieć o spostrzeżeniu,
jakie jest tego wytłumaczenie, na forum są tylko domysły i jakieś cenne wskazówki :wink: :wink: :wink: :D gorzej jak to robione z dwóch :evil:
auto ładne fotele juz sprasowane ....
pozdro i napisz czego się dowiedziałeś :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: dunin » 06 lis 2008, 22:43

jakby co oryginalny vin jest bity na podłodze przed nogami pasażera - masz taką plastikową klapeczkę w wykładzinie. tego raczej nikt nie przespawywał więc ten numer jest bardziej prawdopodobny że jest oryginalny :)
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
zrobek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 152
Rejestracja: 31 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: zrobek » 06 lis 2008, 22:45

też porównywałem w paru lanciach VIN z datą z dowodu i też był rok różnicy. Nie wiem, czy w Niemczech nie jest tak, że data w dowodzie jest datą pierwszej rejestracji, a nie produkcji
kappa 2,4jtd
w rodzinie: delta II 1,6; thesis 2,4jtd; y 1,2

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: Egon » 06 lis 2008, 23:07

"mglod7" pisze:Czesc,
nie wiem czy dobry dzial, ale w sumie to prosze o porade wiec chyba tu.
Otoz ogladalem Lancie Y dla mojej zony 1998 rok 1,2 16v wersja LX z klima, ladna sliczna itp.
Wszystko podczas ogladania ok, jezdzi ladnie itd. Natomiast zapamietalem jego VIN spod maski i po powrocie do domu wstukalem w ePER i tu... zonk. Na ekranie wyskoczylo mi inne auto. Tzn owszem Lancia Y ale 1,1 z 97 (choc z konca wiec moze data rejestracji 98) wersja LE elefantino.
I komu tu wierzyc? Raczej ePER sie nie myli, wiec czyzby przekladka tabliczki znamionowej?
Prosze o opinie. Autko ladne wiec zonie by sie nadalo...
Pozdrawiam
co do daty to moze byc rok rożnicy spokojnie, ale jesli wersja silnikowa sie nie zgadza to albo zle zapamietales albo auto składane :(
PS. w eprze jest jeszcze kolor i wzór tapicerki warto tez po tym sprawdzic
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

mglod7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: mglod7 » 06 lis 2008, 23:16

"Egon" pisze:
"mglod7" pisze:Czesc,
nie wiem czy dobry dzial, ale w sumie to prosze o porade wiec chyba tu.
Otoz ogladalem Lancie Y dla mojej zony 1998 rok 1,2 16v wersja LX z klima, ladna sliczna itp.
Wszystko podczas ogladania ok, jezdzi ladnie itd. Natomiast zapamietalem jego VIN spod maski i po powrocie do domu wstukalem w ePER i tu... zonk. Na ekranie wyskoczylo mi inne auto. Tzn owszem Lancia Y ale 1,1 z 97 (choc z konca wiec moze data rejestracji 98) wersja LE elefantino.
I komu tu wierzyc? Raczej ePER sie nie myli, wiec czyzby przekladka tabliczki znamionowej?
Prosze o opinie. Autko ladne wiec zonie by sie nadalo...
Pozdrawiam
co do daty to moze byc rok rożnicy spokojnie, ale jesli wersja silnikowa sie nie zgadza to albo zle zapamietales albo auto składane :(
PS. w eprze jest jeszcze kolor i wzór tapicerki warto tez po tym sprawdzic
oprocz wersji silnikowej tapicerka tez sie nie zgadza. w aucie jest skora bordo a w eperze tapicerka czerwono-szara.
Co do VIN to nie moglem sie pomylic ew poprzestawialem grupy cyfr tzn.
koncowka byla taka: 01213771 albo taka: 01312771 A ze poczatek w Y jest ten sam (ZLA840000...) W obydwoch przypadkach sa to inne wersje silnikowe....
Wiec chyba skladak
tak poza wszystkim zastanawiam sie czy to legalne miec tabliczke znamionowa od innego auta?
Obrazek
semper fidelis
www.tchp.wroc.pl

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: dunin » 06 lis 2008, 23:33

"mglod7" pisze:tak poza wszystkim zastanawiam sie czy to legalne miec tabliczke znamionowa od innego auta?
nie :) to to samo co mieć lewe tablice rejestracyjne :) jeżeli będziesz jeszcze widział ten samochód to sprawdź ten numer vin o którym ja mówiłem. jeżeli będzie inny niż ten na tabliczce to odpuść, bo przy pierwszym przeglądzie możesz ładnie du*y namoczyć. jeżeli się zgadza a samochód wygląda na ładny,sprawny,zadbany,wart ceny etc to nie zawracaj sobie głowy pierdołami jak jakaś tabliczka - kto to podczas jakiejś kontroli (przegląd) dojdzie, że w eperze to inny rocznik :wink: ważne że VIN z nadwozia, tabliczki i dowodu się zgadza.

możliwe, że samochód nie był bity, tylko np. sprowadzony z Niemiec i przełożono mu numery z jakiegoś polskiego rozbitka, żeby zaoszczędzić na rejestracji auta z zagranicy - wcale ten egzemplarz nie musiał mieć wypadku. skąd ja znam takie metody? :roll:

dlatego proponuję Ci go sprawdzić i zastanowić się nad nim. tak jak mówisz, jeżeli VIN okaże się nieprawidłowy to zawsze okazja do zbicia ceny
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

nietoperz

Roznica auta z ogloszenia a jego VIN??!?!?!

Post autor: nietoperz » 07 lis 2008, 8:27

Najlepiej weź gościa do ASO i z numeru nadwozia niech sprawdzą w SIGI dane auta wtedy będziesz mieć pewność co tam właściwie powinno być.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”