Y - antena radia

Awatar użytkownika
Marcinus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Y - antena radia

Post autor: Marcinus » 03 maja 2008, 16:42

Witam,

Ktos wymienial? Latwo to sie robi? Antena musi byc jakas specjalna czy moze byc uniwersalna (podobno Fiaty maja jakis charakterystyczny 'zabek')?

Marcin

JONAIK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Włoszczowa

Y 96 - wymiana anteny radiowej

Post autor: JONAIK » 07 maja 2008, 13:57

ja wymieniałem antenę bo stara po prostu przerdzewiała i uksyła się

cały pic polega na tym że tu nie da sie wymienić samego bata anteny, a trzeba całą z główką
nie jest ona typowa jak w innych autach
typowa okrągła główka się nie nadaje

udało mi się jakimś cudem kupić identyczną ale uniwersalną w markecie dosłownie za 20 zł
porównując ją z z tą od lanci powiedział bym że wszystko było identyczne tak jak by była oryginalna :)

dostęp jest po zdjęciu lampeczki z podsufitki, odkręceniu osłon przeciwsłonecznych i odgięciu przodu podsufitki
LYBRA 1,9 JTD '2000

Awatar użytkownika
Marcinus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Y 96 - wymiana anteny radiowej

Post autor: Marcinus » 07 maja 2008, 21:24

No to niezlego zakupu dokonales - ktory to byl market? Moze i mi sie uda w nim znalezc antene.

Na Allegro sa anteny do fiatow - myslisz ze to o cos takiego chodzi?

JONAIK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Włoszczowa

Y 96 - wymiana anteny radiowej

Post autor: JONAIK » 07 maja 2008, 22:06

powiem ci że przypadkowo na taką trafiłem, a ponieważ wydawała mi sie na oko podobna to wziołem,
to było w Hypernowa Tarnów, teraz już te markety poznikały
trzeba by polować na coś takiego w różnych miejscach, albo po prostu spróbować tą od punta I (bo większość części od niego pasuje do Y) czy innych fiatów, a nóź będzie pasowała choć wygląda inaczej

musiał byś wymontować starą, jakoś zakleić dobrze otwór w dachu żeby nie zalało podsufitki i polować ze starą w ręku na coś takiego
albo w znajomym sklepie wziąć ze 2 antenki które mogą pasować, umawiając się że jak nie będzie pasowało to oddasz

z wymianą sobie poradzisz napewno, potrzebny jest tylko klucz sztorcowy chyba 10 żeby odkręcić główkę bo płaskim chyba sie nie dojdzie, dobrze jest też przeczyścić styk kabla z główką bo u mnie było to zaśniedziałe
LYBRA 1,9 JTD '2000

Awatar użytkownika
Marcinus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Y 96 - wymiana anteny radiowej

Post autor: Marcinus » 09 maja 2008, 20:20

Jutro po prostu ja wymontuje i sie przyjrze jak to wyglada.

Stara antene stracilem na myjce - ale to troche z rozsadku - po prostu byla przyklejona i nie dala sie odkrecic (radio i tak odbieralo nieczysto) - wiec stwierdzilem ze jak ja strace to bede mial motywacje do wymiany.

No i na razie skonczylo sie na tym ze jezdze bez anteny - radio odbiera tak samo jak z antena - podejrzewam wiec ze antena byla przyklejona tylko i wylacznie dla celow estetycznych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”