Y - mokro w autku

Anonymous

Y - mokro w autku

Post autor: Anonymous » 25 sie 2006, 20:55

Witajcie,

czy ktos spotkal sie juz z przypadkiem aby woda dostawala sie do srodka przez wentylacje/ nawiewy w okolocach przedniej szyby?

Jak zlokalizowc dokladne zrodlo ?

Streszczenie sytuacji:
aktualnie auto jest rozebrane do nagosci z wykladziny, bylo tez na kanale i nic zadnej dziurki, sladu .... i tak 2 tydzien auto w garazu na rekonesansie i testach... po kolejnym deszczowym dniu zauwazylismy krople wody na 2 przednich nadkolach w identycznych miejscach i juz bylismy pewni ze jestesmy na wlasciwym tropie ( niby przecieka miedzy zgrzewami czyli srodek uszczelniajacy puscil ) ale pudlo ... !
Prawdopodobnie przez kanaly wentylacyjne ... tylko ktoredy? Jak zlokalizowac ... ? Czy trzeba zdemontowac kokpit ?

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Y - mokro w autku

Post autor: Blash » 26 sie 2006, 8:55

zapewne woda zbiera sie pod podszybiem i wpada przez nagrzewnicę a potem dalej , najlepiej sprawdzic czy otwory odprowadzajace wode sa drożne

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Y - mokro w autku

Post autor: Luckyy » 26 sie 2006, 15:50

u mnie kiedys (w poprzednim aucie) lalo sie tez do srodka - okazalo sie ze zawiasy od maski byly poluzowane i tam woda wplywala pod blotnik i jakims sposobem docierala do srodka. Po przykreceniu maski na sylikonie juz bylo sucho...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Y - mokro w autku

Post autor: Anonymous » 26 sie 2006, 16:12

... wszystko drozne juz sprwdzone ... ale lece sprawdzic jeszcze raz... znowu lanie wody ...
maske tez sprawdze/dzimy ...

aha... pod maska zauwazylam brak ( z jednej strony ) pianki uszczelniajacej
ale to raczej nie jest przczyna kaluzy ... tak samo mokro jest po prawej jak i po lewej ...
:cry:

DZIEKI ... LECE ... !

Anonymous

Y - mokro w autku

Post autor: Anonymous » 30 sie 2006, 10:23

Juz wiem...

To była blahostka...
woda przedostawala sie przez szczeliny : w miejscu gdzie nachodzi blacha przy podszybiu z blotnikiem... tak samo dzialo sie po 1 i 2 stronie ...
Wystarczylo zdemontowac ten plastik przy podszybiu a my rozebralismy prawie caly samochod :lol: a za 1 razem nic nie wskazywalo na to miejsce ...

Aha zostala prawie cala tubka masy uszczelniajacej - moze ktos potrzebuje ? Za moment zaschnie i wyrzyce a szkoda ? ;-(

Awatar użytkownika
Dizzy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 389
Rejestracja: 11 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Chorzów (woj. śląskie)

Y - mokro w autku

Post autor: Dizzy » 30 sie 2006, 11:08

Ja wczoraj miałem również mokro w aucie po stronie pasażera ;/ Jeszcze nie zlokalizowalem skad woda sie dostała, ale było jej duzo. Cały dywanik pływał ;/
Obrazek
Obrazek

Anonymous

Y - mokro w autku

Post autor: Anonymous » 30 sie 2006, 13:01

"Dizzy" pisze:Ja wczoraj miałem również mokro w aucie po stronie pasażera ;/ Jeszcze nie zlokalizowalem skad woda sie dostała, ale było jej duzo. Cały dywanik pływał ;/
Uuu :-(

To sprawdz prosze ...


po 1 podszybie i styk wszelkich blach, elemntów : porownaj stronami prawa z lewa czy jest identycznie, czy nie ...

po 2 moze zawiasy maski - jak wspominal Luckyy

po 3 moze tobyc nadkole

po 4 drzwi i uszczelki ....

Awatar użytkownika
evoluzione
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Qrów

Re: Y - mokro w autku

Post autor: evoluzione » 15 cze 2012, 21:28

Odświeżę, bo temat na temat :)

U mnie po ostatniej ulewie wleciało do auta dmuchawą chyba z wiadro wody 8-O

Okazało się, że odpływy na podszybiu całkowicie się zapchały.

Odkręcamy wycieraczki, odkręcamy wkręty mocujące podszybie, zdejmujemy mocowane na plastikowych kołkach uszczelki i "włala: czy jak to się mówi :)

Niestety po naprawie musiałem wymienić matę wygłuszającą pod nogami pasażera, bo namiękła i po jakimś czasie pachniałaby "starym autem".
Poniżej fotorelacja z operacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam
Daniel
503134781

Jest - Lancia Y 1.2 8V Słonik, Honda Transalp 600V, Honda Varadero 125
Jest w rodzinie :-) - Lancia Lybra 2.0 20v SW
Były :-( - W kolejności chronologicznej - Fiat 126p 600cm włoski, Daewoo Matiz :-), Corsa B GSi, Cinque Sporting 1.1, Corsa A GSi, Cinque 900 Trofeo Abarth, Cinque Sporting 1.1, BMW E30 325, Fiesta 1.8D, Corsa B 1.7D, Suzuki Samurai 1.3, Lancia Delta 2.0 HPE, Suzuki Vitara 1.6, Citroen Berlingo 1.9D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”