Y '96 - jak zdjąc boczki drzwi?

Awatar użytkownika
busykarol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwie 2013, 19:38
Imię: Karol
Lokalizacja: Gliwice

Y '96 - jak zdjąc boczki drzwi?

Post autor: busykarol » 21 maja 2013, 23:05

Witam, przymierzam się do wygłuszania drzwi gdy zrobi się cieplej i jednak spytam się wcześniej zamiast robić to na pewniaka i coś ułamać :roll: czy ktoś już to robił albo orientuje się gdzie są śruby i zatrzaski w lewych i prawych drzwiach żeby tam niczego nie uszkodzić? :D i jeszcze mam pytanie czy ktoś wie coś na temat wolno zamykających się szyb (czasami) bo jak będę miał tam dostęp to zrobiłbym to od razu - czy jest tam jakiś mechanizm który należałoby przesmarować?:) z góry dzięki za wszystkie rady : ok2 :
Obrazek

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąc boczki drzwi Lancia Y 96r.

Post autor: Kondziu » 22 maja 2013, 1:19

Śrubki są na dole boczków, jedna za zaślepką przy kieszeni, przy rączce do otwierania drzwi, musisz też odkręcić obudowę głośnika. Jak pamiętam to wszystko.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Awatar użytkownika
busykarol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwie 2013, 19:38
Imię: Karol
Lokalizacja: Gliwice

Re: Y '96 - jak zdjąc boczki drzwi?

Post autor: busykarol » 22 maja 2013, 19:50

Glosniki pewnie trzeba tez wyciagac
Obrazek

Awatar użytkownika
siwyX
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 692
Rejestracja: 19 lut 2012, 12:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Y '96 - jak zdjąc boczki drzwi?

Post autor: siwyX » 23 maja 2013, 11:09

busykarol pisze:Glosniki pewnie trzeba tez wyciagac
zgadza się trzeba wyciągać :)
Obrazek
Obrazek
Była
Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition" in progress 99%
Lancia Y '97 1,2 white edition :D
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

Awatar użytkownika
jury
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y '96 - jak zdjąc boczki drzwi?

Post autor: jury » 12 wrz 2014, 9:47

busykarol pisze:.......................czy ktoś wie coś na temat wolno zamykających się szyb (czasami) bo jak będę miał tam dostęp to zrobiłbym to od razu - czy jest tam jakiś mechanizm który należałoby przesmarować?:) z góry dzięki za wszystkie rady : ok2 :
Te to miałem ale mając praktykę z innego samochodu gdzie trzeba było kręcić korbką.
Winne tu są uszczelki szyb .
Ja zastosowałem smar silikonowy w sprayu z długą cienka rurką.
Opuścić całkowicie szybę i psiknąć silikonem wprowadzając rurkę głęboko w szczelinę. Następnie zamknąć i opuścić kilka razy.
Mnie pomogło

wojtas1403
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2015, 20:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Y '96 - jak zdjąc boczki drzwi?

Post autor: wojtas1403 » 03 cze 2016, 11:23

Podbijam! W mojej Y posłuszeństwa odmówiła lewa szyba elektryczna, wobec tego jeśli moderatorzy mi wybaczą poruszę tu dwa tematy... Chciałem zdjąć boczek drzwi żeby zobaczyć co tam się mogło stać, bo a nóż prostym sposobem mógłbym to naprawić sam, ale po odkręceniu wszystkich śrub i wykręceniu osłonki głośnika boczek trzymał się cały czas na górze, już przy szybie. Nie chciałem szarpać żeby czegoś nie zepsuć, ale może ktoś wie jak się do tego zabrać, jakieś zaczepy tam są? Jak to ciągnąć żeby ich nie połamać?

A co do szyby. Po opuszczeniu jej na siłę ręką (jest już ciepło, a klimy brak, więc nie ma rady) da się ją domknąć po naciśnięciu przycisku, ale w dół nie idzie, a co najwyżej tylko o jakiś centymetr, a później jest nieprzyjemny dźwięk i się zacina. Ten dźwięk, takie strzelanie, był już zresztą wtedy kiedy jeszcze szyba działała. O co może chodzić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”