Y - prowadnica szyby, alarm

Anonymous

Y - prowadnica szyby, alarm

Post autor: Anonymous » 20 lis 2005, 13:37

Witajcie ...

caly czas probuje wyjsc na "prostą" z autkiem :(

tym razem na tapecie:

- prowadnica el. szyby przedniej od pasarzera - środkowa część jest "zwichrowana" -tak mi powiedzial elektryk, ktory zdemontowal cale drzwi ...

kosmos- w sklepie powiedziano mi za nie ma zamiennikow a co za tym idzie jestem zmuszona kupic orygonal czyli wylozyc ok. 600 pln - masakra !!!

Ratunku !!! Szukam sklepu, kontaktu, kogos z czesciami uzywanymi do Y może tam ktoś mnie poratuje ... pliss !!!

- no i alarm, poprzedni wlasiciel zdemontowal syrene bo / podobno/ zgubil klucz z pilotem ale potem sie znalazl ale juz nie zalozyl syreny - hmmm ?
wczoraj bylam u elektryka / to ten sam co od prowadnicy/ sprawdzil , zamontowal syrene ale nici pilot nie wysyla zadnego sygnalu / bateryjka jest ok/ tzn pilot sie rozkodowal z centrala czy czyms takim ... sugeruje zakupienie nowego alarmu i tutaj kolejne ok 400 pln z montazem - kolejna maskra :)
Mam pytanko /; skoro pilot sie rozkodowal to czy nie mozna na nowo zakodowac i doprowadzic do stanu uzywalnosci tego alarmu ?!?!
Aha jedyne co dziala w tym alarmie to system antynapadowy tzn. po wlozeniu kluczyka do stacyjki dzrwi same sie blokują.
Niestey nie mam instrukcji od alarmu i nie moge znalezc w aucie tej centralki ... wiec nie znam danych tego autoalarmu :(

Zaraz zejde do auta i jeszcze bede szukac tej centralki ?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc !!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: mario09 » 20 lis 2005, 15:58

Na temat prowadnicy niestety nie pomoge, natomiasta alarmami troche sie zajmuje i moze udac mi sie cos w tej sprawie wyjasnic.
Ogolnie rzecz biorac, piloty alarmow zadko sie rozkodowuja. Oczywiscie te z nizszej polki maja wieksze prawdopodobienstwo (i czestotliwosc) takiego rozkodowania.
Z tego co opisalas wnosze, ze ta syrenka to jest goly modul tzn. nie zintegrowana z alarmem. Przykladem alarmu zintegrowanego z syrena jest Fox czy Cobra i nazywaja sie alarmami kompaktowymi. Znaczna czesc systemow alarmowych to osobno syrena osobno centala. Z reguly centrale alarmu umieszcza sie gdzies blisko tablicy bezpiecznikow (krotka odleglosc kabli) i tam trzeba zaczac poszukiwania. Zwyczajowo jest to czarne pudelko prostokatne wielkosci pudelka od kasety magnetofonowej jednak 2xgrubsze. Wychodzi zen gruba wiazka kolorowych kabli. Jesli masz gdzies na kokpicie zamontowana diode(zazwyczaj czerwona choc nie zawsze) ktora powinna migac podczas stanu czowania alarmu to latwo po jej kabelkach dojsc gdzie to "ustroistwo" sie znajduje.
Ten Twoj elektryk to strasznie duzo kasy chce za montaz tego alarmu. Ja montuje alarmy i w aucie w ktorym juz jest instalacja pozostala po jakims poprzednim (z reguly tez pozostaja jakies czujniki np. ultradzwieki - takie male mikrofoniki na slupkach, b.czesto spotyka sie je w autach)zawsze jest mniej roboty, a co za tym idzie nizsza cena. Nie dawno montowalem alarm do Porsch 944 z 84r. Alarm wypasiony(przy okazji szacuneczek dla chlopakow z Hadron.pl - maja dobre ceny alarmow) z roznymi czujnikami i wraz z moja robota (czyli przeciaganie kabli, dochodzenie co jest gdzie) wzialem 400zl.

P.S.Jesli mozesz to zrob zdjecia syreny, i koniecznie pilota to moze cos poradzimy
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Anonymous

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: Anonymous » 21 lis 2005, 10:31

Bardzo Ci dziękuję mario09 !!!

Choc jestem babeczka to wiem jak wyglada centralka :) i gdzie moze byc umieszczona i tam ... szukalam ale nic nie ma :( . Ale wielkie dzieki za te szczegoliki !!!!!!!!!!

Jeszcze zachodzi prawdopodobienstwo ze centralka wraz z syrena zostala u elektryka ? Czy centralka może być razem / w jednej czesci/ z syreną . W domu zauwazylam ze el. nie oddal mi syreny ... :)


Co do ceny ... tez mi sie tak wydawalo ze chce duzo / ale wolalam sie upewnic fachowcow :) / tym bardziej ze juz raz zostal poprowadzony system al. i wydawalo mi sie ze to kwestia tylko przepiecia / zmiany samego urzadzenia tj. syreny, centralki itp. ... tak jak pisales mam pozostalosci po ... na slupkach / lewym i prawym/ sa cos w rodzaju mikrofonikow :)

Jak pisalam nie mam zadnej dok. od tego systemu ale na pilocie zauwazylam nazwy symbole moze z tego coc wywnioskuje i poszukam w sieci :)

Pozniej zerkne sobie na Hadron.pl - dzieki



Odp.ps. postaram sie przeslac zdjecia - ale to moze potrwac bo nie mam cyfrowki :(

dzieki !

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Odp: Ypsilon - kilka problemów

Post autor: 2fines » 21 lis 2005, 12:02

"ciniminis" pisze:Witajcie ...

caly czas probuje wyjsc na "prostą" z autkiem :(

tym razem na tapecie:

- prowadnica el. szyby przedniej od pasarzera - środkowa część jest "zwichrowana" -tak mi powiedzial elektryk, ktory zdemontowal cale drzwi ...

kosmos- w sklepie powiedziano mi za nie ma zamiennikow a co za tym idzie jestem zmuszona kupic orygonal czyli wylozyc ok. 600 pln - masakra !!!
heyah- nie mylić z siecia :P

troche dziwna sprawa zwichrowana prowadnica czy autko nei dostało gdzies w boczek wczesniej (rozumiem z wypowiedzi ze nie widziałaś tej prowadnicy). a moze tylko sie zatarła moze tylko przeczyszczenie wystarczy przeprowadzic i nasmarowanie jakims dobrym specyfikiem.

Co do centralki to mozesz ja zlokalizowac po kabelkach wychodzacych z czujników
A co do alarmu cena 400zl wydaje sie ceną standardowa jaka licza sobie warsztaty montujace alarmy i inne urzadzenia zabezpieczajace autko. Powiem tak za zamontowanie średniej klasy alarmu od podstaw cena powinna mniej wiecej wynieść za alarm 130zl + 100 robocizna

pozdro 2fines
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: Anonymous » 21 lis 2005, 16:11

Co do prowadnicy ...

dzrwi nie wygladaja na stukniete i ten elektryk tez tak sadzi ...
jego zdaniem nie mozna tego naprawic ... bo pytalam o to

tak, nie widzialam po rozebraniu ... wychodzi na to ze sama powinnam rozebrac drzwi i zobaczyc na wlasne oczy :lol: bo kolejna wizyta u mechanika znowu bedzie mnie kosztowac .... a wniosek moze byc identyczny ...

z szybka jeszcze moge poczekac ... zima idzie ;) bede szukac w czesciach uzywanych - jakby ktos cos "slyszal" prosze o sygnal ... bede wdzieczna !!!

A co do alarmu odbiore od elektryka syrene i sie okarze ... moze ta centrala jest razem z sy ...

dziekuje !

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: 2fines » 21 lis 2005, 19:02

"ciniminis" pisze:Co do prowadnicy ...

dzrwi nie wygladaja na stukniete i ten elektryk tez tak sadzi ...
jego zdaniem nie mozna tego naprawic ... bo pytalam o to

tak, nie widzialam po rozebraniu ... wychodzi na to ze sama powinnam rozebrac drzwi i zobaczyc na wlasne oczy :lol:
powitanko nie dokładnie to miałem na mysli gdzież kobiecie drzwi rozbierać :P miałem na myśli czy Ci pokazywał zawołał " niech Pani spojrzy "etc... szczerze mówiąc ja żadnemu mechanikowi na słowo nie wierze oni sa stworzeni do wyrywania pieniedzy, stosunek cena naprawy element naprawiony jest duuuużo za duża dlatego po autoryzowanych i innych serwisach nie jezdze i innym nie radze. A ze mówi ze to uszkodzone niech pokaże...bo każdy sobie mówić może, a płaci i tak klient...

co do alarmu jak bystry to znajdzie....jak nie znajdzie zapraszam do mnie alarm 3 godziny i masz założony....wszystkie potrzebne rzeczy mam do alarmów 8)


pozdro 2fines
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: mario09 » 21 lis 2005, 19:19

no widzisz Ciniminis, teraz jest nas dwoch ktorzy posiadaja wiedze na temat systemow alarmowych, nie damy Ci zginac :wink:
W razie czego wal do nas jak w dym, na pewno pomozemy, prawda 2fines?
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: 2fines » 21 lis 2005, 19:32

"mario09" pisze:no widzisz Ciniminis, teraz jest nas dwoch ktorzy posiadaja wiedze na temat systemow alarmowych, nie damy Ci zginac :wink:
W razie czego wal do nas jak w dym, na pewno pomozemy, prawda 2fines?
oczywiście święte słowa...można by zrobic cos takiego jak Lancia assistance użytkowników lancii jakis problemik czy scholowac w danym miescie i kazdy moze liczyc na pomoc innego lancisti a kobitka to w szczeólneości....
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: mario09 » 21 lis 2005, 19:56

jestem za !!! trzeba o tym nabaknac glowno dowodzacym forum, moze popra propozycje i pomoga utworzyc cos takiego
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Anonymous

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: Anonymous » 23 lis 2005, 9:14

Dzięki dzięki !!!
Jesteście kochane chłopaki !
Gdyby nie taki kawał Polski do przejechania to z pewnoscia skorzystalabym z Waszej pomocy :)

Juz wczesniej pisalam o braku zaufania do mechanikow a tym bardziej do ASO :) i dlatego mam 150 pytan i watpliwosci ....

Jak tylko dowiem sie jakis konkretow o tym alarmie to prześle ... a tym czasem chroniczny brak czasu ... :( może blizej weekendu zajme sie tym ...
Jak dojde do ładu z prowadnicą to tez skrobne co i jak ...

Jeszcze raz dzieki !!!

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: mario09 » 23 lis 2005, 9:16

powodzenia w eliminacji usterek :wink:
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Ypsilon - kilka problemów

Post autor: 2fines » 23 lis 2005, 10:01

"ciniminis" pisze:Dzięki dzięki !!!
Jesteście kochane chłopaki !
Gdyby nie taki kawał Polski do przejechania to z pewnoscia skorzystalabym z Waszej pomocy :)

Juz wczesniej pisalam o braku zaufania do mechanikow a tym bardziej do ASO :) i dlatego mam 150 pytan i watpliwosci ....

Jak tylko dowiem sie jakis konkretow o tym alarmie to prześle ... a tym czasem chroniczny brak czasu ... :( może blizej weekendu zajme sie tym ...
Jak dojde do ładu z prowadnicą to tez skrobne co i jak ...

Jeszcze raz dzieki !!!
no problemo pisz dzwon mailuj utd...

pozdro :wink: :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

hardwired

Odp: Ypsilon - kilka problemów

Post autor: hardwired » 23 lis 2005, 10:46

"ciniminis" pisze:Witajcie ...
- prowadnica el. szyby przedniej od pasarzera - środkowa część jest "zwichrowana" -tak mi powiedzial elektryk, ktory zdemontowal cale drzwi ...

kosmos- w sklepie powiedziano mi za nie ma zamiennikow a co za tym idzie jestem zmuszona kupic orygonal czyli wylozyc ok. 600 pln - masakra !!!
46545352 - PROWADNICA
Cena: 6,50 PLN
Cena z VAT-em: 7,93 PLN

46545356 - PROWADNICA
Cena: 18,55 PLN
Cena z VAT-em: 22,63 PLN


dodam ze w lecie kupowalem do kappy i placilem 64 zeta

hardwired

Odp: Ypsilon - kilka problemów

Post autor: hardwired » 23 lis 2005, 10:48

"2fines" pisze: troche dziwna sprawa zwichrowana prowadnica
ja mialem w kappie przegnita, moze tam jest podobnie
http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... prowadnica

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Odp: Ypsilon - kilka problemów

Post autor: 2fines » 23 lis 2005, 11:39

"hardwired" pisze:
"2fines" pisze: troche dziwna sprawa zwichrowana prowadnica
ja mialem w kappie przegnita, moze tam jest podobnie
http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... prowadnica
jokos te podane przez Ciebie ceny nie przekonuja mnie cos za tanio oby sie sprawdzilo bo róznica w cenach które Ty podałes a CINIMINIS jest dopiero KOSMICZNA 8O . Być moze zwichrowała sie z przegnicia ale o tym nikt nie wspominał ... :) . Tylko zwichrowana to mechanik mogł powiedziec równie dobrze przegnita ale kto to wie...poczekajmy na info od naszej klubowiczki ciniminis co i jak....

pozdro for @ll
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”