Y - licznik z obrotomierzem

Awatar użytkownika
usER_mixer
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Y - licznik z obrotomierzem

Post autor: usER_mixer » 04 paź 2008, 19:14

Witam.
Mam trudne pytanie.
Mam Y wersje LE bez obrotomierza i strasznie mnie to boli, silnik też nie ma lekko. Chce założyć sobie licznik z obrotomierzem ale mam 2 wątpliwości:

Przeglądając dostępne liczniki, niektórzy piszą jaki ma przebieg. Czy to zapisane jest w liczniku czy to tylko wyświetlacz? Wydaje mi się ze to w kompie powinno być ale chciałbym się upewnić przed zakupem by sobie kilometrów nie dobijać pustych.

NO i montaż. Czy ktoś może robił taka transplantacje? Czy jak podłączę wtyke to będzie działać czy będę musiał ciągnąć kabel przez te całe zwoje kabli z kompa po sam licznik? Kiedyś czytałem tu na forum o podłączaniu obrotomierza, nie mogę teraz tego znaleźć, ale pamiętam, że obrotomierz to Pin 11 przy wyjściu z kompa.
Chciałbym wiedzie czy to będzie zabieg kosmetyczny czy też będę miał masakre z podłączeniem go.

Dzięki za HElP.
mixER / Ygrek SoUND / [ KOL xxxx]
Lancia Y 1.2 LE 8v (1996)

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lancia Y - licznik z obrotomierzem

Post autor: dunin » 05 paź 2008, 16:09

powinno być plug and play - przynajmniej jak rozbierałem wersję bez obrotka i z to i tak licznik był podłączany jedną taką samą kostką. a gdzie jest zapisany przebieg nie mam pojęcia
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
usER_mixer
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Re: Y - licznik z obrotomierzem

Post autor: usER_mixer » 13 kwie 2010, 22:25

Wiem, że po długim czasie ale..

Jeżeli chodzi o zamianę licznika : Tu nie ma "komputera plug & play". Po wpięciu wtyczki nie działał. Nie obyło się bez elektryka. Podpiął mi go jednym kablem od wewnątrz licznika (pod białą obudową) do kostki gdzieś obok łączki do sondy lambda. Działa bez zarzutu.

A jeżeli chodzi o stan licznika to:
To jednak zapisuje on się na liczniku i przebieg mi się zwiększył :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”