Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 15:46

Jak zrobie to pokaże wam jak wyszło :) na foto :)

A co do Allegro - to niezle mozna sie przejechać. Ja juz nie kupuje po incydencie jak kupiłam radio i przyszło pocharowane a miało byc nowe, a wygładalo jak uzywane.
_______________________________

Dobrze ze sie dopytałam o te halogeny :) bo bym Mandat miała, lub bym przegladu nie miała :(
Wielkie dzieki jeszcze raz :wink: :wink:

_____________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 15:50

"Cossi86" pisze:Skoro lampy sa z atestem tzn. że są dopuszczone do ruchu. Na lampach powinien być odpowiedni znaczek świadczący o homologacji.
Problem jest tylko z atestem E1 bo jest to atest higieniczności a jak on się ma do halogenów 8O
Ale na tym allegro to ludzi robia w balooona :?
Cossi ciekawe kto im dał atest na taką lampę, skoro nie spełania przepisów barwy światła. Oznaczenia i atesty motoryzacyjne to ja mogę i na kiblu wybic i oznaczyć, a ciekawe czy go ktoś urzyje do oświetlenia.
Te atesty to sa gowno warte, bo papier wszystko przyjmie.
I nie tylko na allegro robią w balona, bo we wszystkich sklepach (nie tylkow Polsce) można takie cuda kupić.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: zoom » 09 mar 2008, 16:04

Ale jak masz juz swiatla postojowe w normalnych kloszach (są postojówki ? są) to mozesz mieć te niebieskie zarowki i odblaski tylko ich nie podłączaj :)
Tak ? :) Czy źle zrozumiałem ? ;D
1.9 JTD driver.
HITart - Spoty na telebimy i monitory reklamowe
http://www.hitart.com.pl

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 16:07

No tak można zrobić, tylko NIUNIA chce całe lampy podłaczyć, a wtedy musi być wszystko w tej lampie białe, no przeciwmgielne może byc zółte.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Cossi86 » 09 mar 2008, 16:08

No to wiadomo że to wszystko to pic na wode, tak samo jak atest na folie do szyb.

P.S Ja osobiście nic bym tam nie malował, tylko wstawił białą żarówkę i zostawił tak jak jest.
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 16:22

"Marcin_D" pisze:No tak można zrobić, tylko NIUNIA chce całe lampy podłaczyć, a wtedy musi być wszystko w tej lampie białe, no przeciwmgielne może byc zółte.
__________________
A wiecie czemu chce wszystkie mieć podłaczone?? bo mam takiego durnego diagnoste który uważa że każda lampa ( każda część jej) jeśli jest w aucie powinna byc podłaczona. (Trzymam sie jego bo jest tani)
Ostatnio kolega pojechał do niego i własnie mu tak powiedział :) i musiał 2 razy jeżdzić :roll:
No i musze kombinować teraz z tymi halogenami :?

____________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

dawidson

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: dawidson » 09 mar 2008, 17:13

caly problem polega na tym, ze atest czy tez homologacja nie koniecznie musi sie laczyc z konkretnym samochodem.
innymi slowy to ze halo ma homologacje nie znaczy ze jest homologowany do uzycia w NASZYM samochodzie.

mala prosba do autorki tematu:
NIE podpinaj przednich przeciwmgielnych do tylnych. Niestety, kazde zapalanie przednich bedzie powodowalo oslepianie kazdego kto jedzie za toba. Ani to mile ani z poprawa bezpieczenstwa ma malo wspolnego.
Niestety, na drogach nagminnie widzi sie osoby naduzywajace tylnego swiatla przeciwmgielnego.

Ja osobiscie proponaowalbym spiac dalekosiezne ze swiatlami dlugimi natomiast dla przeciwmgielnych zastosowac dodatkowy przycisk.
I nie tylko na allegro robią w balona, bo we wszystkich sklepach (nie tylkow Polsce) można takie cuda kupić.
nie do konca tak jest. w wiekszosci katalogow w niemczech wyraznie pisze przy takich produktach, ze nie sa dopuszczone do uzytku w ruchu drogowym. mowa naturalnie o katalogach duzych i popularnych firm a nie domoroslych sprzedawcow.
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem samochód musi być wyposażony w tylne (czerwone) światło przeciwmgłowe. Przednie światła poprawiające widoczność w czasie mgły czy intensywnych opadów deszczu lub śniegu nie są obowiązkowe. Można je jednak zainstalować, ale pod ściśle określonymi warunkami. Zgodnie z wydanym przez Ministra Infrastruktury Rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003 r. nr 32) w samochodzie osobowym można zamontować dwa przednie reflektory przeciwmgłowe. Mogą one mieć barwę białą bądź żółtą. Muszą zostać umieszczone nie dalej niż 400 mm od obrysu bocznego auta, nie wyżej niż światła mijania oraz nie niżej niż 250 mm od dolnej krawędzi samochodu. Kolejny wymóg to możliwość włączania i wyłączania halogenów niezależnie od świateł mijania czy drogowych. Jeśli zamontowane przez nas reflektory nie będą spełniać któregoś z tych warunków, samochód nie przejdzie badania technicznego.
dlaczego jest tak, ze orginalne halogeny da sie wlaczyc tylko z wlaczonymi swiatlami postojowymi a akcesoryjne nie?
swego czasu mialem dyskusje z policjantem (mialem 4 duze halogeny w Uno) na temat podlaczenia tego i wiecie co uslyszalem?
halogeny musza byc wlaczane z postojowkami. Inaczej nie ma wlaczonego oswietlenia tablicy rejestracyjnej i ewentualna ucieczka przed policja moze kusic.

Orientuje sie ktos jak jest z dodatkowymi reflektorami dalekosieznymi?

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 17:22

Pomyśle o tym przeciwmgielnym, tylko mam problem bo mam wolny tylko jeden przycisk, bym musiała dorabiac następne i niszczyć orginalny kokpit mojego autka co mi nie pasi, a z tego co pisal mi kolega Marcin D nie mozna podpiąć halogenów do świateł mijania ani drogowych (długich)

__________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

dawidson

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: dawidson » 09 mar 2008, 17:38

idz w moje slady. Swego czasu mialem podobny problem w Uno... tez nie chcialem ciac kokpitu wiec poprostu zamontowalem orginalny wlacznik halogenow. Z tego co mi wiadomo y10 miala w niektorych wersjach wyposazenia halogeny wiec sam przycisk da sie znalesc. wcale bym sie tez nie zdziwil gdybys miala w miejscu przycisku zaslepke lub cos takiego a pod nia wtyczke... A tym bardziej wcale bym sie nie zdziwil jakby pod maska wisialy przewody do podlaczenia orginalnych halogenow (pomimo zderzaka bez otworow). Poszukaj, moze zaoszczedzisz sobie pracy z przeciaganiem kabli ;) Urok starszych samochodow fiata to miedzy innymi to, ze gorzej wyposazone wersje mialy (przewaznie) to samo okablowanie co wersje bogatsze...tyle, ze nie mialy elementow wyposazenia ;)
Ja w kazdym moim aucie koncernu fiata tak robilem :)

W Delcie mam tego nawet wiecej. Okazalo sie, ze kable do halogenow sa polozone... starczylo na zlomie znalesc wlacznik w wlozyc go w miejsce zaslepki oraz wyjac zaslepki ze zderzaka i wlozyc tam halo. Do tego jeden dodatkowy przekaznik (w instrukcji samochodu jest info ktory dokladnie przy opisie rozkladu bezpiecznikow) i po sprawie. Teraz wzialem sie za elektryczne lusterka bo odkrylem, ze kable sa polozone ;)

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 17:57

"dawidson" pisze:idz w moje slady. Swego czasu mialem podobny problem w Uno... tez nie chcialem ciac kokpitu wiec poprostu zamontowalem orginalny wlacznik halogenow. Z tego co mi wiadomo y10 miala w niektorych wersjach wyposazenia halogeny wiec sam przycisk da sie znalesc. wcale bym sie tez nie zdziwil gdybys miala w miejscu przycisku zaslepke lub cos takiego a pod nia wtyczke... A tym bardziej wcale bym sie nie zdziwil jakby pod maska wisialy przewody do podlaczenia orginalnych halogenow (pomimo zderzaka bez otworow). Poszukaj, moze zaoszczedzisz sobie pracy z przeciaganiem kabli ;) Urok starszych samochodow fiata to miedzy innymi to, ze gorzej wyposazone wersje mialy (przewaznie) to samo okablowanie co wersje bogatsze...tyle, ze nie mialy elementow wyposazenia ;)
Ja w kazdym moim aucie koncernu fiata tak robilem :)

W Delcie mam tego nawet wiecej. Okazalo sie, ze kable do halogenow sa polozone... starczylo na zlomie znalesc wlacznik w wlozyc go w miejsce zaslepki oraz wyjac zaslepki ze zderzaka i wlozyc tam halo. Do tego jeden dodatkowy przekaznik (w instrukcji samochodu jest info ktory dokladnie przy opisie rozkladu bezpiecznikow) i po sprawie. Teraz wzialem sie za elektryczne lusterka bo odkrylem, ze kable sa polozone ;)
________________
A gdzie ja w dzisiejszych czasach znajde Y10 fire z roku 1989 (pod moim nikiem zdjęcie) i to jeszcze ta wersje z halogenami i to jeszcze na złomie. Raz chciałam kupic uszczelke do okna tylnego bocznego, to tak sie schodziłam i nic nie kupiłam :? Kable moze i są okarze sie jak bede próbowac podpiąc ten 1 przycisk :) Jak nie ma to zaciągne do roboty kolege co sie zna na elektryce : yesyes :
_______________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

dawidson

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: dawidson » 09 mar 2008, 18:16

http://www.bilhistorie.dk/upload/Lancia ... 02%201.jpg[/img]
Halogeny wygladaja bardzo podobnie jak te monotwane do uno lub tipo.

Tutaj natomiast widac wlacznik halogenow (srodkowa konsola na prawo od awaryjnych).
http://www.y10turbo.4t.com/images/y10_t ... rior_2.jpg[/img]
Obstawiam, ze fiat zastosowal te galogeny w jeszcze kilku samochodach i czasami okazuje sie, ze zamiennik pochodzacy z blizniaka innej marki (fiat/alfa/lancia) jest do znalezienia bez problemu.
Podobnie jest z wlacznikiem. przydalaby sie fotki wersji ktore mialy halogeny (dokladne fotki przodu oraz wnetrza). sadze, ze doposazenie samochodu poszloby wtedy o wiele latwiej :)

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 18:34

"dawidson" pisze:http://www.bilhistorie.dk/upload/Lancia ... 02%201.jpg[/img]
Halogeny wygladaja bardzo podobnie jak te monotwane do uno lub tipo.
Obstawiam, ze fiat zastosowal te galogeny w jeszcze kilku samochodach i czasami okazuje sie, ze zamiennik pochodzacy z blizniaka innej marki (fiat/alfa/lancia) jest do znalezienia bez problemu.
Podobnie jest z wlacznikiem. przydalaby sie fotki wersji ktore mialy halogeny (dokladne fotki przodu oraz wnetrza). sadze, ze doposazenie samochodu poszloby wtedy o wiele latwiej :)
_______________
No to podobny model niz ja mam ale nie identyko. Ona jest Młodsza (to jest jak sie nie myle wersja TURBO z chromowanymi klamkami, ja tez takie chce :roll: ), od mojej inna bo ma juz kolorowe zderzaki a ja mam całe plastikowe z przodu i z tyłu : yesyes :
Ale ja jeszcze nie spotkałam lanci takiej na złomie ( felgi by mi tez sie przydały takie jak tej Lanci) takiej Lanci :roll: kurde ;/ :roll:
No jak by były fotki środka to napewno lepiej by było dopasowac :)
Tylko mnie rozmarzyłeś tym zdjęciem :) i znowu mam plany na zmiane mojej Lanci :)
_________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

dawidson

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: dawidson » 09 mar 2008, 18:46

turbo miala inny zderzak (przynajmniej te ktore ogladalem). felgi sa do znalezienia. identyczne (jesli chodzi o ksztalt) byly montowane do dedry/delty-jedyna roznica jest rozmiar bo tam szlo 14 cali. Bardzo podobne (tez ladne i pasujace do y10) byly montowane do Uno turbo mk1.
tak naprawde postarczy poszukac i wszystko da sie znalesc ;)

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 18:57

"dawidson" pisze:turbo miala inny zderzak (przynajmniej te ktore ogladalem). felgi sa do znalezienia. identyczne (jesli chodzi o ksztalt) byly montowane do dedry/delty-jedyna roznica jest rozmiar bo tam szlo 14 cali. Bardzo podobne (tez ladne i pasujace do y10) byly montowane do Uno turbo mk1.
tak naprawde postarczy poszukac i wszystko da sie znalesc ;)
__________________
No właśnie ja mam 13 cali :) No właśnie ja szukam szukam od 3 miesięcy, ale boje sie że jak kupie to będą pogięte i moga bić;/, jak znajduje to na allegro a juz nigdy nie kupie z tamtąd, a w okolicach Krakowa nic zadnych takich felg, ale nie zaprzestane szukać, narazie uporam sie z tymi halogenami, a pozniej będe myśleć moze jak będe szukać tego przycisku to przez przypadek znajde :)
Dzieki za pomoc :wink: :wink:
__________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”